PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628262}

Wyścig

Rush
7,8 158 508
ocen
7,8 10 1 158508
7,0 34
oceny krytyków
Wyścig
powrót do forum filmu Wyścig

Po ten film sięgnęłam, ponieważ od kilku lat interesuję się Formułą 1. Niekoniecznie dlatego, że
jestem dziewczyną, nie znam się na wszystkich tych nowinkach technicznych i wielu błędów tego
typu w filmie nie wyłapałam (choć kilka owszem!).
Moim zdaniem, bo inaczej nie mogę tego ocenić, to ciekawie opowiedziana historia o ludziach,
którzy sporo wnieśli do świata F1, nie tylko umiejętnościami, ale i barwnymi osobowościami,
choć Daniel Bruhl zdecydowanie lepiej wczuł się w rolę i uważam, że został lekko skrzywdzony
nie dostając nominacji do Oscara. Klimat czuje się od pierwszej chwili, zdjęcia, reżyseria i
scenariusz świetne. Muzyka całkiem niezła.
Nie znam dokładnie biografii Laudy i Hunt'a, a chociaż w filmie wiele zostało pokazane, można
było ująć jeszcze więcej. Największą rolę odgrywają tutaj postacie kierowców, emocje i
osobowości, które pozwoliły stworzyć tę historię, a nie sama Formuła 1, która wielu swoich
fanów z pewnością do kina zwabiła.
Spodziewałam się szczerze mówiąc dać 10, ale to chyba tylko z tego uwielbienia dla F1.
Wahanie między 8 a 9, ostatecznie dałam 9, za ciekawe przedstawienie tego, co świat kocha -
niebezpieczeństwa, pasji, konfliktu, rozterek i ciągłej walki o wygraną. Jak najbardziej polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones