PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1290}

Wybór Zofii

Sophie's Choice
7,6 25 340
ocen
7,6 10 1 25340
7,3 13
ocen krytyków
Wybór Zofii
powrót do forum filmu Wybór Zofii

Szkoda, że Krystyna Janda

użytkownik usunięty

nie zagrała głównej roli choć była do niej przewidziana

Boguś Linda również miał zagrać w tym filmie; pomyśleć, że przeszkodzili w tym jacyś żałośni komunistyczni dygnitarze...

baron666

Takie niestety były ch****e czasy :(

Art_36

a są i tacy, którzy nadal w nich tkwią...

Chwała Bogu, że Janda nie zagrała Zofii, bo ona w ogóle do tej postaci nie pasuje. Zofia jest kobietą wyjątkowo delikatną, o obyciu porcelanowej laleczki. Janda nie potrafi grać takich ról, zawsze wychodzą jej neurotyczne histeryczne machające rękami twardzielki.

Szarobure

Czyli w sumie nie potrafi wcielić się w rolę, bo z jej publicznych wypowiedzi wynika że poprostu jest taką osobą, na naszym filmowym poletku ciężko o aktrów którzy zlewają się z postaciami w które mają odegrać, często odnoszę wrażenie, że dany aktor często gra tą samą postać przez większość kariery. Z czego to wynika? I czemu kiedyś wyglądało to lepiej? Czyżby polscy aktorzy byli leniami którzy się nie rozwijają? Na te i inne pytania odpowiemy w następnym odcinku " Nie do wiary" :) . A tak serio to niestety moje przemyślenia są chyba bliskie rzeczywistości, jak sądzisz?

Szarobure

Proponuję obejrzeć Krystynę Jandę w filmie "Diabeł", albo "Granica". Wtedy była właśnie taką filigranową blondynką, zagrała bardzo delikatnie. Jak ktoś widział tylko Człowieka z marmuru, Przesłuchanie, albo Kochanków mojej mamy to twierdzi, że to rozhisteryzowana baba. Otóż nie! Wystarczy zgłębić filmografię, Krystyna Janda idealna była do tej kruchej, filigranowej, zagubionej roli. Szkoda....

ocenił(a) film na 8
Myszkin_filmweb

W którym miejscu widziałeś Jandę w ,,Diable"? Wydaje mi się, że pomyliłeś filmy. W ,,Granicy" owszem ale w ,,Diable" ? I niestety zgadzam się z przedmówcami, że całe szczęście iż Janda nie zagrała Zofii. Niestety mi ona także zdecydowanie do takich ról nie pasuje, nie ten typ kobiety.

aam38

Nie "Diabeł", tylko "Bestia" wg Tołstoja. Mój błąd.

ocenił(a) film na 8
Myszkin_filmweb

No tak, w ,,Bestii" Janda występuje :) Nawet nie wiedziałam, że taki film istnieje, dzięki za zwrócenie na niego mojej uwagi. Szkoda tylko, że nie można go znależć online.

aam38

Jest na zalukaj. Właśnie sprawdziłem i działa online.
P.S. dla mnie Janda się nadaje, ale tu jest taki opór, że żadne argumenty nie zadziałają. Pozostaję przy swoim zdaniu i już w dyskusję nie wchodzę....

ocenił(a) film na 8
Myszkin_filmweb

Faktycznie jest na zalukaj, nie wiem jak to przeoczyłam, wielkie dzięki. A co do Jandy to przecież każdy ma prawo widzieć i oceniać to inaczej, przecież nikt ciebie nie zmusza do tego abyś zmienił zdanie :) Po to są takie fora aby zobaczyć jak pewne rzeczy widzą inni i podyskutować. Jednym się coś podoba a innym nie i niech tak pozostanie bo to jest właśnie ciekawe. Nudno by było gdyby wszyscy postrzegali pewne rzeczy dokładnie tak samo. Pozdrawiam serdecznie.

Szarobure

no to są ze Streep po jednych pieniądzach...

Szarobure

Zgadzam się. Krystyna Janda jest bardzo charajterystczną aktorką i gra w bardzo egzaltowany sposób...

ocenił(a) film na 4

Gdyby zagrała Janda, wówczas film byłby jeszcze gorszy.

ocenił(a) film na 9
taxipompey

Aleś Ty głupi...

ocenił(a) film na 4
Corderosa

Pozostaję w cieniu Twojego intelektu.

taxipompey

10/10

A ja gdzieś słyszałam, ze wspaniała aktorka Elżbieta Czyzewska miała zagrać te rolę... Chociaż jeden z twórców twierdzi, ze nigdy nie była brana pod uwagę... a szkoda

Morelka80

Mówiono o tym w filmie dokumentalnym "Aktorka " w reżyserii Kingi Dębskiej poświęcony biografii Elżbiety Czyżewskiej

ocenił(a) film na 7

Prawda!! Meryl grajaca polke, gdzie kaleczy do bólu język polski, jest do bani

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones