PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=301146}

Wyspa Dinozaura

Urmel aus dem Eis
5,5 2 679
ocen
5,5 10 1 2679
Wyspa Dinozaura
powrót do forum filmu Wyspa Dinozaura

Prosto z kina :) Tak sie składa, że jestem ojcem 6-cio i 4-letnich bąbli. Film bardzo im sie podobał. I to jest najważniejsze - no nie? ;) A jeśli osoba dorosła mówi o filmie dla dzieciaków, ze jest kiepski bo dialogi są cienkie a fabuła przewidywalna. No cóż - pora emocjonalnie dorosnąć i przestać chodzić na filmy dla dzieci dla osobistej rozrywki. Można iść na jakieś przesycone symbolizmem, ambitne kino i wtedy sie wdawac w polemikę :)

Film jest dla dzieci. Jest kolorowy. Postaci sympatyczne - od początku budzą zaufanie. Czarne charaktery są przedstawione komicznie, a na koniec i tak przechodzą metamorfozę i stają się dobre :) Gorąco polecam. Dzieciaki będą miały świetny ubaw i przede wszystkim nie wyjdą z kina ciężko wystraszone.

Dialogi są na prawdę zabawne - mój dzieciak chodzi po mieszkaniu i powtarza śmieszne lapsusy językowe bohaterów. Osoba, która pisała skrypt, zrezygnowała z puszczania oczka do mamy i taty, więc nie znajdziemy w dialogach zawoalowanego humoru dla dorosłych. Przyznaję, w Shreku, Madagaskarze czy Ice Age, jest to zrobione brawurowo ale tak na prawdę, głownemu adresatowi do szczęści nie potrzebne, bo dlań kompletnie niezrozumiałe. Summa sumarum, w warstwie językowej ten film ma dzieciakom paradoksalnie więcej do zaoferowania, a i graficznie nie specjalnie odbiega od standardów wyznaczanych przez Disney'a.

Przesłanie - bardzo pozytywne. Przyjaźń, ekologia, rodzicielska miłość i metamorfoza złoczyńcy w porządnego człowieka.

Jeszcze raz gorąco polecam i pozdrawiam

surtr

Znakomita opinia i taka prawdziwa. Niestety nie jestem jeszcze mamą ale mam siostrzeńca, którego jestem matką chrzestną :) Byłam z Krzysiem na tej bajce i znakomicie się bawiliśmy. Bajeczka kolorowa i żywa. Jak już wspomniano wyżej jakość tej bajki w żaden sposób nie odbiega od dotychczasowych animacji.
Jest to typowa bajka dla dzieci i im się naprawdę bardzo, bardzo podoba. I o to przecież chodzi w bajkach dla dzieciaczków :)
Gorąco zachęcam rodziców aby wybrali się ze swoimi dziećmi do kina na tą bajkę :)

surtr

Ale soczysta wypowiedź. Normalnie nie wiem co mam dodać, bo wszystko co tu napisane to najprawdziwsza prawda :) Wybrałam się z mężem do kina, bo od czasu do czasu lubimy obejrzeć dobrą bajkę :) Fantastyczny film nie tylko dla dzieci, który polecam wszystkim :)

ocenił(a) film na 6
surtr

Jak dla mnie, film ładnie zrobiony i dzieciom rzeczywiście może się spodobać. Natomiast nie jest to film dla starszych. Nie znajdziemy tu takich elementów, które nas śmieszyły w takich filmach jak właśnie Shrek, czy Madagaskar. Bo to jest zdecydowanie film dla dzieci, i to jest w nim fajne. W końcu dzieci mają coś dla siebie :)

ocenił(a) film na 6
galadriel14

Byłem dziś z siostrzenicą na tym filmie. Dla mnie żadna rewelacja (chociaż nie było tragicznie), ale jej bardzo sie podobało i chyba o to chodzi. :)

ocenił(a) film na 3
surtr

Przyczepił bym się tylko do stwierdzenia, że graficznie Wyspa dinozaura nie odbiega specjalnie od standardów Disney`a. Po pierwsze to zdanie według mnie wprowadza w błąd osoby które chcą tą bajkę obejrzeć, a po drugie jest krzywdzące dla wytwórni Disney`a.
A co do samej bajki to ja jestem za stary na takie infantylne "wygibasy", już lepiej się bawiłem czytając tu na forum o tych tuzinach zadowolonych dzieci:)...chyba nawet któraś cześć Barbie którą widziałem przypadła mi bardziej do gustu. Więc ja wszystkim którzy uważają się już za dorosłych zdecydowanie odradzam, chyba że w towarzystwie jakiegoś brzdąca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones