PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112774}

Wyspa skarbów

Treasure Island
6,8 3 865
ocen
6,8 10 1 3865
Wyspa skarbów
powrót do forum filmu Wyspa skarbów

Film oglądałem już kilka razy, za każdym z wielką przyjemnością. To jest dobre kino korsarsko przygodowe. Wszyscy teraz zachwycają się Piratami z Karaibów, a ja i tak wolę starą, dobrą Wyspę.
Bardzo dobry dobór aktorów - Charlton Heston jako John Silver, młody Christian Bale w roli Hawkins`a.
No i niezapomniana irlandzka muzyka skomponowana przez The Chieftains dodajaca prawdziwego klimatu.
Moja ocen ? 9/10.

ocenił(a) film na 8
Nachtjager

I ja się podpiszę pod tymi słowami. Dziś przez przypadek zauważyłem, że film ten leci na TCM (przed chwilą się właśnie skończył) i bardzo mnie to ucieszyło, gdyż jakieś 2 tygodnie temu przeczytałem "Wyspę Skarbów" Stevensona. Faktycznie, moim zdaniem wzorowa ekranizacja powieści. A Charlton jako Długi John? Czytając książkę podobnie go sobie wyobrażałem. Wielkie plusy filmu to książkowa fabuła i skromne efekty - tak, wg. mnie jest to plus, gdyż przeładowane, efektowne 3 części "Piratów z Karaibów" już, szczerze mówiąc, przejadły mi się... Tak więc cieszę się, że obejrzałem teraz dobry film będący esencją morskich przygód bez zbędnego i fantazyjnego udziwniania. Polecam wszystkim zainteresowanym tą tematyką! 8/10

ocenił(a) film na 9
Qrisu_88

Dzięki za poparcie, na prawdę nie trzeba dużo żeby stworzyć morską legendę ;D

ocenił(a) film na 8
Nachtjager

Naprawdę świetny film, wspaniała scenografia i kostiumy. Rzadko zdarzają się filmy, które potrafią sprawić, aby widz miał niezbite wrażenie, że znalazł się w XIX wieku, ale temu reżyserowi po prostu znakomicie się to udało! Świetna przygodówka.

koa222

Yup, film jest jedyny w swoim rodzaju, tak jak i książka.

ocenił(a) film na 7
koa222

Akcja dzieje się w XVIII wieku, a nie XIX :)

ocenił(a) film na 8
Nachtjager

Stanowsczo się zgadzam. To jedna z najlepszych histori, zarówno książka jak i film, jekie widziałam. Genialna mzyka doskonale komponująca się w tło i przygodę. Świetne kreacje aktorskie.

Scaramuccia

oglądałem wczoraj na vhs, szkoda ,że takie filmy już nie powstają

Scaramuccia

oglądałem wczoraj na vhs, szkoda ,że takie filmy już nie powstają

użytkownik usunięty
malutki

10/10. Ta przygoda porwała mnie po prostu. Jedna z niewielu ekranizacji będąca tym samym, co oryginał. Twórcy wiedzieli co to znaczy przygoda i z prawdziwą miłością przelali jej kwintesencję z książki na ekran. Brawa dla Hestonów i s-ki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones