PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478478}

Wyspa skazańców

Kongen av Bastøy
7,6 47 053
oceny
7,6 10 1 47053
5,7 3
oceny krytyków
Wyspa skazańców
powrót do forum filmu Wyspa skazańców

nei rozumiem.....jemu sie to wszystko snilo? ale list ma w kieszeni........moze ktos wytlumaczyc cala koncowke filmu?

ocenił(a) film na 8
pz73

Nie, no jak to śniło? Kiedy blondyn jest już na łodzi, z tym niby zarostem i listem w kieszeni, wtedy płynie (jak mniemam) z tym całym kawałkiem papieru (na którym było opowiadanie, które wspólnie pisali), żeby wręczyć go siostrze zmarłego kolegi. A leżąc/przysypiając przypomina sobie to, co się wcześniej wydarzyło. Chociaż fakt, to może być sen, ale bardziej w formie retrospekcji, wspominania wcześniejszych wydarzeń.

ocenił(a) film na 8
pz73

ty jesteś głupi, czy to tylko taka prowakacja?? heheheh

ocenił(a) film na 9
pz73

moim zdaniem, to kiedy budzi się ze snu (możliwe, że poprosił kogoś z załogi aby obudził go, gdy będą zbliżali się do wyspy) dzieje się już kilka dobrych lat po ucieczce, która mu się powiodła. myślę że film nie jest jego wspomnieniami tylko, jak napisałem, w filmie nastąpiło po prostu szybkie przeskoczenie o parę lat w przód. a co do "listu" to tak jak wspomniano powyżej, albo był to ten list, albo pisane przez nich opowiadanie lub to i to. może zachował je aby przekazać rodzinie (siostrze).

ocenił(a) film na 10
bigpenguin

Dokładnie, też mi się wydawało, że na łodzi jest sporo starszy i po prostu poprosił, aby go poiformować, kiedy będzie widać wyspę, z którą wiąże się tyle wspomnień.

Ratta

Oczywiście, że jest starszy i można powiedzieć, że chciał zrealizować wymyśloną przygodę przez niego i jego kompana na wyspie w liście do siostry.

Eni90

Może mi ktoś powiedzieć, czy wie jaki był dalszy los tej wyspy? Co z chłopakami, których tam złapano? Co w ogóle z tym było dalej? Wie ktoś?

qwertyrox

no pewnie postawili ten poprawczak od nowa, możliwe, że z nowym kierownikiem i tyle. Wątpię by zostali za ten "wybryk" specjalnie ukarani, bowiem w żołnierzach przeszukujących wyspę nie widziałem agresji względem tych chłopaków. Po prostu musieli ich wszystkich znaleźć, zebrać w jedno miejsce i powoli naprawić ten poprawczak.

ocenił(a) film na 8
pz73

Człowieku jak można tego nierozumieć :P

pz73

A może byś tak napisał SPOILER, i nie psuł emocji tym którzy chcą ten film obejrzeć? No ale
rozumiem , że jak się ma 16 lat to trudno to pojąć

pz73

poprostu montażysta zamiast dać ostatnią scene wcześniej dał ją na końcu a ty się już pogubiłeś hehe

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pz73

taaaa dzx wlasnie dowiedzialem jaka jest puenta filmu, gon sie leszczu

ocenił(a) film na 7
pz73

Dajcie luz ludzie można wyjaśniać beż pustych i tanich przekleństw. Świadczy to o Was moi drodzy.

ocenił(a) film na 7
pz73

W pierwszej chwili też nie skumałem o co chodzi z tym zakończeniem. Pierwsze pytanie jakie mi się nasunęło: Dlaczego wraca na tą wyspę z tym listem do siostry? Chłopak, który go budzi w kajucie mówi że dopływają do wyspy co sugeruje, że przybijają do portu. Ale przewinąłem końcówkę i wyraźnie widać że oni tylko przepływają koło tej wyspy a dziób statku zwrócony jest zupełnie w inną stronę. Tak więc tak jak ktoś napisał: chłopak uciekł po lodzie na stały ląd, a po jakimś czasie (widać, że jest już starszy, inna pora roku) płynie z tym listem do siostry tego co zginął przekazać to opowiadanie. Załogę statku poprosił o obudzenie, kiedy będą przepływać w pobliżu wyspy, z którą wiąże się tyle wspomnień. Tak to widzę ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones