PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546661}

Wyznania

Kokuhaku
7,5 6 345
ocen
7,5 10 1 6345
7,5 4
oceny krytyków
Wyznania
powrót do forum filmu Wyznania

pytam bo oglądałam rok temu i nie pamiętam, czy Shuya chcąc wysadzić szkołę planował to że zginie w tym razem z innymi uczniami i było to coś jak te śmierci wyznawców islamu że podkładas bombę pod pociąg ale giniesz razem z ludźmi w nim że tak porównma? :D bo było pokazane raz jak on wyobraża sobie że idzie wśród ciał ofiar po auli po wybuchu, ale przecież jakby to miało być tozzginąłby razem z nimi czyż nie? I zrobiłby to bo chciał, że by matka usłyszała o jego czynie po śmierci jego? I zwróciła na niego uwagę po jego śmierci>? Czy właśnie on by żył i miałby zwrócić jej uwagę na siebie tym?

ocenił(a) film na 8
into_the_moonlight

Wg mnie on również świadomie miał zginąć razem z resztą uczniów na sali.

ocenił(a) film na 10
into_the_moonlight

Miał zginąć, by podkreślić swój geniusz. Zabójca, który nie może być ukarany za swój czyn, gdyż jest martwy. A scena jak idzie między trupami innych nasycona jest symboliką (zresztą jak mnóstwo scen z tego filmu). Nawet w filmiku, który udostępnił na swoim blogu, mówił, że jak inni to zobaczą, to go już nie będzie wśród żywych.

ocenił(a) film na 10
mr_wall

takl? aha to dzięki wielkie za odpowiedź, "Miał zginąć, by podkreślić swój geniusz" ciekawa śmierć nie powiem, taka fantazyjna choć tragiczna. A co symbolizuje ta scena jak on idzie wśród ciał, może wiesz?

ocenił(a) film na 10
into_the_moonlight

Postawienie się w roli Boga, ukazanie wyższości intelektualnej, ale także poznawczej, nieprzeciętności. Zarazem ukazania także swej nieludzkości, gdyż przechadza się między walającymi trupami, pogodzenie się z faktem śmiertelności i zbrataniem się z nim. W sumie każdy może w tej scenie doszukać się czegoś innego.

ocenił(a) film na 10
mr_wall

musisz być intelignentnym człowiekiem albo humanistą z zawodu lub studentem że takie mądre rzeczy mówisz xD

ocenił(a) film na 10
into_the_moonlight

O matko, cóż za hipoteza! xD

ocenił(a) film na 10
mr_wall

Nie mogę się zgodzić ;)

On chciał umrzeć, żeby mówiono o tym. Jego celem było zdobycie uwagi matki. Zostawia wiadomość, żeby każdy wiedział, że on jest winny, żeby o nim mówiono.
Wtedy matka by o nim usłyszała, być może zainteresowała innymi jego dokonaniami, może pożałowała , że go zostawiła.

Do interpretacji sceny ze zwłokami też nieco bym dodał. Zgadzam się z tym co mówisz po części. To miało oznaczać jego nieśmiertelność. Być może umrze jak reszta uczniów, ale jego czyn przyniesienie mu sławę, a jego imię nie zostanie zapomniane. Ofiary umrą, zostaną opłakane, a nastepnie zapomniane. Oprawca będzie żyć wiecznie w pamięci ludzi.

ocenił(a) film na 6
Dealric

A ja uważam, że za dużo się doszukujecie wszyscy w tej scenie. Moim zdaniem to była tylko projekcja tego, co się działo w jego wyobraźni, wyobrażał sobie, co będzie się działo po tym, jak zdetonuje bombę i tyle.

użytkownik usunięty
into_the_moonlight

1. chciał głównie zwrócić uwage swojej matki. 2. chciał aby jego geniusz został dostzeżony przez wszystkich 3. nauczycielka go wykiwała i pokazała mu piekło jakie on zgotował jej zabijając jej córkę, myślę, że bombę po prostu rozbroiła, a wmówiła mu że zabił własną matkę, taka zemsta doskonała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones