Masakra ...

Jestem zasmucona faktem, że przy takim gniocie widzę nazwisko Wesa Cravena. Ten film jest totalnym nieporozumieniem. Uwielbiam filmy typu gore, ale ten film nie jest ani straszny, ani śmieszny, w najgorszym wypadku obrzydliwy, choć też nie do końca. Przede wszystkim jest totalnie głupi. Takich tępych, niezorganizowanych, przyszłych wojaków nie widziałam nawet w polskim wojsku, mało który strzela precyzyjnie do celu, żaden nie potrafi przypilnować swojego ekwipunku, a te dwie laski, to już zupełny dramat. Jestem potwornie zawiedziona, wynudziłam się strasznie, a końcówka, gdzie mutant sprawnie obsługuje sobie sprzęt komputerowy i kamery na podczerwień mnie po prostu rozwaliła. Spodziewałam się większej spójności i w fabule, i w profilu psychologicznym bohaterów, ale niestety. Ocenę jednak pozostawiam każdemu indywidualnie.

1
  • Mam podobne zdanie jednak mimo wszystko mam sentyment do hills have eyes 1 i 2 .. to kompletnie nie straszny film , mozna w sumie ogladac z usmiechem i dobrym humorem . jak wiekszosc horrorow - dobry pomysł jednak wykonanie tragiczne . Pan Craven przyzwyczail mnie do produkcji wyzszych lotow .. film ma male plusy jak np charakteryzacja mutantow czy scenografia . jednak zdecydowanie wiecej minusow .. inteligencja zolnierzy rozklada na deski- marnowanie amunicji , rozdzielanie sie , podejmowanie zlych decyzji czy nie trzymanie formacji . az tak gigantycznych bledow nie mozemy zrzucic na towarzyszące im emocje .postacie są ''przerysowane '' aby nie powiedziec nudne - zero charakteru . caly oddział zdziesiątkowany w kilka h przez grupke (dokładnie 7) zdeformowanych ludzi posługujących się nożami , kijami , toporami czy włóczniami -przeciwko karabiny szturmowe w ramach przypomnienia.. masa pytań po seansie . skoro cała 5 ''zlych'' mutantow zostala wybita a zostal tylko hansel - ten dobry , kto jest w koncowej scenie ? thhe part 2 to kino raczej niskich lotów które zrobi wrażenie na młodszej częsci publiczności . nie mogło oczywiscie zabraknąć sceny gwałtu aby potem Ci bardziej wrażliwi na tego typu sceny burzyli sie jak tak można . ;> osobiscie mimo wszystko (serio wszystko) czekam na trzecią część :)
    PS ''nawet w polskim wojsku'' - armia polska jest jedną z lepiej wyszkolonych na świecie ;) a polskie jednostki specjalne to ścisła swiatowa czołówka .

• podpisuje sie rekami i nogami pod tym . Właśnie oglądam drugi raz i krew mnie zalewa jak widzę niezdarność tych dzieciaków przebranych za żołnierzy.. Słowo "masakra " idealnie tu pasuje....

Pierwsza część świetna , druga to tragedia

• Taka mi myśl przyszła do głowy: jak kiepski żołnierz, to go na pustkowie wysyłają ;-)

Ogólnie mi się podobał. Mutanty, krew itd. Coś dla mnie ;-)

• Niestety , ale nie mogę się zgodzić co do stwierdzenia , że nasze wojsko jest kiepskie . Fakt w tym filmie bohaterowie mają z żołnierzami na prawdę mało wspólnego , ale czemu od razu najeżdżać na swoich ?

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: