PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188708}

Wzgórza mają oczy

The Hills Have Eyes
5,9 80 164
oceny
5,9 10 1 80164
6,1 9
ocen krytyków
Wzgórza mają oczy
powrót do forum filmu Wzgórza mają oczy

W filmie występują nie realne sytuacje mianowicie:
- Reakcja mężczyzny w okularach po stracie żony, jego nie realne zachowanie w całym filmie. Normalna osoba się tak nie zachowuje, chyba że grał przygłupa a nie wydaje mi się to jakby przeżył coś takiego to by sp...ł gdzie pieprz rośnie. Nie wiem czy to wina gościa bo nie umie grać w ogóle, czy reżysera który kazał mu tak się zachowywać.
Rozumiem gościu grał ciamajdę w okularach ok ale jeżeli tak jest to by się tak normalnie nie zachowywał dostał by po stracie żony od razu paranoi. Nie przypominam sobie żeby był aż tak ciamajdowaty he.
- Reakcja psów na zagrożenia. Na początku filmu pies od razu reaguje wyczuwa obcych ludzi i biegnie za tym tropem jak szalony ( podkreślam tak się zachowują obydwa psy czy w nocy czy w dzień) pozwolę sobie napisać że wyczuwały zagrożenia w odległości nawet do 300-500 metrów.
Natomiast gdy jeden pies, który bardzo gorliwie reagował w nocy idzie do miasta tych "zmutowanych ludzi" z gościem w okularach i dosłownie 3-4 metrów koło niego idzie obcy gość i ciągnie trupa pies nic nie słyszy nie reaguje, a gość w okularach zdążył mu nawet pysk zatkać hehe no bez kitu. W ogóle wracając do gościa który idzie po to dziecko co robi z psem i jak się zachowuję jest nie normalne.
- Żadna z tych postaci a byli mężczyźni nawet kobiety nie potrafiły raz uderzyć, a jak zmutowany gość pier.... to od razu baba leży albo facet, jest sytuacja ze baba miała patelnie no jakby mu zasadziła w łeb to by leżał nie żywy, weźmy pod uwagę to że w sytuacjach zagrożenia życia adrenalina najbardziej skacze- moja uwaga skromna.
- Młody "Bobby" który taki obcykany w trzymaniu broni, strzela wszystko pięknie. Scena kiedy idzie za ciałem matki które żre zmutowany gość trzyma broń zamiast mu od razu kulkę w łeb, młody umiał się posługiwać bronią i reagować na takie coś to ucieka strzela byle gdzie, a ten biegnie za nim to jest normalnie nie logiczne.
- A najlepsze długa żywotność ludzi, którzy są tak naprawdę odwzorowaniem "przybliżonym" do ludzi którzy mogliby tak wyglądać po katastrofie chemicznej ( np. Czarnobyl jak po katastrofie jądrowej) mają mega długą żywotność co mam na myśli : po takich ciosach oni dalej żyją, nie realne, wygląd nie wiem czy to możliwe ok nie czepiam sie tego, ale ich siła po katastrofie na zdrowiu jest aż śmieszna i żywotność po takich ciosach. Jak już tak reżyser chciał to mógł wprowadzić całkiem Fantazy postacie być może prawdopodobnie.
A co dalej brak mi słów, horror ma budzić grozę a nie obrzydzać.
Zmyślone nie realne postacie, zachowania. Moja opinia daje 1 a na kolejnych częściach " tego filmu" od razu dam zero zainteresowania.
Jeżeli ktoś jest fanem horrorów to moja rada nie oglądać tego bo nie znajdą państwo w tym horroru.

Reynevann22

ja ci powiem szczerze ze dla mnie ten film jest kiczowaty i bez sensu. Zajrzyj na inne filmy o wiele starsze to ten film się nie umywa .
Masz prawo do swojego zdania dla mnie porażka i więcej nie obejrzę.

ocenił(a) film na 8
pumaadi

W większości przypadków miałem takie same odczucia, co nie przeszkadza mi określić ten film jako całkiem niezły, horrory muszą trzymać się pewnych kanonów inaczej oprawcy zostaliby pokonani po pierwszych 10 min filmu. Mało w tym logiki, ale i tak prezentuje się całkiem dobrze. Uwielbiam takie klimaty ala Fallout :) Ps. Naucz się pisać "nie" z przymiotnikami.

Aldirien

czepiasz się słowa nierealny !O.o

Aldirien

aa tam nie widzę problemu ani styczności z filmem.

ocenił(a) film na 8
pumaadi

Nie ma w tym żadnego problemu ani styczności, dlatego między innymi napisałem "PS". Tak przy okazji. Jak chcesz obejrzeć coś wybitnie nielogicznego, to obejrzyj część drugą, jeśli jednak część druga Ci nie wystarczy, to polecam oryginał z 1977 r. To dopiero wykręca mózg na lewą stronę i szydzi z widza w żywe oczy, bezsensowne akcje mnożą się od pierwszych sekund z prędkością replikacji wirusów. Zdecydowanie oryginał jest jednym z najbezsensowniejszych horrorów jakie widziałem (nie wliczając tych o ogromnych komarach etc.)

ocenił(a) film na 8
pumaadi

Ej sory ale beznadziejne to są twoje argumenty. Po pierwsze to jest tylko film więc nie czepiaj się wszystkiego od A do Z, bo zachowujesz się jakbyś sam potrafił lepiej to wyreżyserować a to gówno prawda, film moim zdaniem jest bardzo dobry, taki oryginalny. Widziałem dużo horrorów i czy tego chcesz czy nie to jest horror, który ma swój urok tak jak np. Droga bez powrotu. Oryginalny pomysł i dobre wykonanie za to szanuję, miło się oglądało i były spodziewane emocje.

-Nie możesz pisać i tym bardziej stwierdzać jak zachowałby się mąż w takiej sytuacji bo tego raczej nikt nie wie :) możemy spekulować i dociekać jak mogłoby się to potoczyć dalej z tym człowiekiem a ta droga, którą obrał reżyser wcale nie jest niemożliwa.

-Chłopak z bronią, no tu to ładnie pojechałeś, ciekawe jak ty byś się zachował gdyby biegł na Cb psychopata z ręką matki w mordzie, pewnie byś się osrał, wypuścił pistolet na ziemię albo wystrzelał w powietrze i ze strachu nogi by Ci się zgięły i nawet byś ustać nie mógł.

-Reakcja psów - tu się nie wypowiem BO NIE JESTEM ZBYT OBEZNANY W TEMACIE "INSTYNKT PSÓW" ale tu też można dyskutować jakie czynniki wpływały na ich zachowania.

-Źywotność "mutantów" - no tutaj też za dużo nie powiem, moim zdaniem nie wiadomo jak rekcja jądrowa w ogóle wpłynęła na tych ludzi, jak oni żyli przez te "lata" co robili, jak sobie radzili, to już tylko domysły, także nie kieruj się tym argumentem zbyt pewnie.

To tyle, po tym wszystkim nie straciłbym tego filmu na 1/10 tak jak zrobiłeś to ty, pamiętaj, że gust często odbiera obiektywne poczucie oceniania, w takim wypadku radzę nie oceniać tylko dać " Oglądałem film" by pozostawić tą przyjemność tym, którzy doceniają to kino.

Dziękuje i pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones