PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489280}

X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: First Class
7,3 176 658
ocen
7,3 10 1 176658
7,4 29
ocen krytyków
X Men: Pierwsza klasa
powrót do forum filmu X-Men: Pierwsza klasa

to powinny pojawić się sceny w Polsce, przecież Magneto jest polakiem :)

ocenił(a) film na 9
insidee

Jest niemieckim Żydem, a nie Polakiem. Naprawdę nazywa się Max Eisenhardt.
Bedą sceny z obozu.

deamon82

Dla mnie zawsze będzie polskim żydem, a seria "Testament Magneto" (najgorsza ministeria o Magusie jaką czytałem) skopała całą historię tego antybohatera.

jetli22

Testament należy do imprintu MAX, więc może się dziać, ale nie musi w głównym świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że nazwisko Max Eisenhardt jest oficjalnie uznawane przez Marvel.

SS_93

"Nie zmienia to jednak faktu, że nazwisko Max Eisenhardt jest oficjalnie uznawane przez Marvel" to prawda ale Marvel nie potwierdza że Magneto urodził się bądź pochodzi z Niemiec, wcześniej były informacje że urodził się w Gdańsku a zdecydowana większość portali pisała że Eric jest polakiem (polskim żydem) albo że jego pochodzenie jest nieznane, a najmniej było informacji że jest Niemcem.

jetli22

Gdańsk nie jest żadnym dowodem, bo przed wojną dominowała tam w większości ludność niemiecka, co więcej miasto nie znajdowało się w granicach państwa polskiego.

A fani nie są twórcami Marvela, więc mogą nawet sugerować, że Magneto był chińskim Żydem. Co ci tak zależy na utożsamianiu Magneto z Polską, skoro Żydzi większości przed wojną mieli swoją własną oddzielną kulturę, a polskość utożsamiali tylko z obywatelstwem. Poza tym Eric nawet sam nie uważa się za Żyda, tylko za mutanta, a ci pod przewodnictwem Cyclopa utworzyli ostatnio własny naród/państwo (pomijając detektywów z X-Factor).

SS_93

Niczego nie próbuje tylko informuje, że kwestia pochodzenia magneto nie jest ustalona. Poza-tym w komiksach Marvela nie ma żadnego polaka więc miłą rzeczą byłoby gdyby Erik był polakiem.
"pod przewodnictwem Cyclopa utworzyli ostatnio własny naród/państwo" chodzi ci o enklawę na na asteroidzie która należała do Magneto a obecnie leży niedaleko San Francisco, ciężko to nazwać państwem skoro leży w granicach USA.
P.S. Widać kto zagląda na stronę www.marvelcomics.pl :-)

jetli22

Za osborna można powiedzieć, że byli osobnym państwem w sensie terytorium pod dyktatorstwem Cyclopsa ;)

Pewnie wszyscy Polacy czytający marvela zaglądają na Avalon w celu pogłębienia wiedzy z tego, co się nie czyta lub aby wybrać sobie dobry komiks. jeśli prowadzisz, to dziękuje :)

ocenił(a) film na 7
jetli22

Czytaczem Marvela nie jestem, ale znalazłem info o polskich bohaterach Marvela: Beatta Dubiel jako Bloodlust oraz Wladyslav Shinski jako Crucible (po tym jak załatwił tego oryginalnego).

EvilMonkey

W filmach do rodziców woła po Polsku! W x men evolution określa się Chłopcem z Polski,w kilku uniwersach jest Polakiem,w komiksie ma mocny związek z Polską poza obozem.

deamon82

Bosko jak jeszcze pokażą jak w obozach dręczono Niemców (niemieckich żydów) to łatka "polskich obozów koncentracyjnych" wejdzie na stałe w umysły sporej grupy ludzi;)

ocenił(a) film na 8
Niawka

Ależ dręczono ich jak najbardziej! Niemcy czystki zaczęli od siebie.

ocenił(a) film na 7
Niawka

już dawno weszła.

deamon82

W filmach do rodziców woła po Polsku! W x men evolution określa się Chłopcem z Polski,w kilku uniwersach jest Polakiem,w komiksie ma mocny związek z Polską poza obozem.

ocenił(a) film na 6
insidee

nigdy nie było powiedziane, że Magneto był Polakiem, a to, że znalazł się w Oświęcimiu o niczym nie świadczy bo hitlerowcy zwozili do Aushwitz żydów z całej Europy - dlatego zresztą podobno wybrali Polskę bo znajduję się w środkowej Europie i uznali, że logistycznie to będzie jedno z lepszych miejsc

ocenił(a) film na 10
seweryn2k

Nie potwierdzam tego, że jest polakiem. (Piszę pod kątem filmów) Ale w pierwszej czesci X-men, gdy go rozdzielają z rodzicami w obozie, to jego matka krzyczy cos w stylu "Moje dziecko"...

ocenił(a) film na 7
carlosss00

W pierszych X-men jest chyba polskim Żydem, a w komiksach niemieckim,ale mogę się mylić

seweryn2k

W filmach raczej Polakiem! W komiksach miał związek z Polską i to nie tylko z obozem,W x men evolution określa się mianem Chłopca z Polski. Ps polskiego języka w dwóch filmach x men było jeszcze troszeczke więcej dialogu.

ocenił(a) film na 9
Kretol11

Nie jest Polakiem, nawet mówi w First Class o Dusseldorfie.

deamon82

To dlaczego nie szpercha po niemiecku tylko po polsku?

ocenił(a) film na 9
Kretol11

Bo go przywieźli do Polski to się nauczył.
W First Class rozmawia po niemiecku z Shawem.

deamon82

Ale szpercha niepewnie a do rodziców zamiast mówić ojczyście i odrazu mówił po polsku!

ocenił(a) film na 5
insidee

To nie jest pewne czy jest żydem czy polakiem

Ellen Page

Urodził się w niemiecko-żydowskiej rodzinie klasy średniej, jego rodzina została z początku wysłana do warszawskiego getta a później z niego uciekła. Schwytano ich ponownie i rozstrzelano jego rodzinę prócz magneto który użył swoich mocy i dzięki temu przeżył, ale niestety znów go schwytano i wywieziono do Auschwitz gdzie został Sonderkommando itd.

arnonb

Najpierw wyjechali do Polski własnowolnie uciekając przed represjami hitlera

ocenił(a) film na 9
Kretol11

Ale nie są Polakami.

deamon82

Poprawiłem tylko wcześniejszy tekst! W filmie raczej są!

ocenił(a) film na 8
insidee

pierwsza część X-men sugeruje że jest polakiem.
podczas tej sceny w obozie wyraźnie słychać jak krzyczy "mamusiu".

ocenił(a) film na 9
Stilnes

Zgadza się, było:
,,-Moje dziecko!
-Mamusiu, tatusiu!"
Ale czy będzie do tego nawiązanie? Zobaczymy.

użytkownik usunięty
deamon82

a ja pamietaqm 1 czesc X ów i pamietam ten napis" praca czyni wolnym," :D

Żona Magneto miała na imię Magda co sugerowałoby, że jednak był polskim Żydem....

ocenił(a) film na 9
maciejrudnicki1985

Ona była cyganką, chyba z Rumunii. http://en.wikipedia.org/wiki/Transia

deamon82

Była Cyganką z Polski!

maciejrudnicki1985

Magda dokładnie to byłą cyganką i poznali się w obozie... Na angielskiej wikipedii można przeczytać, że był polskim żydem z średniej klasy robotniczej ale na stronie Marvela nie ma podanej narodowiści...

ocenił(a) film na 6
maciejrudnicki1985

to jest akurat hebrajskie imię, więc nie wiem w jaki sposób by to miało wyjaśniać, że jest Polką ??

ocenił(a) film na 9
seweryn2k

W dodatku aktor grający Magneto powiedział, że z chęcią widziałby sceny z Magdą, to jednak nic takiego nie będzię w FC, Erik będzie tu samotnikiem.

ocenił(a) film na 9
deamon82

No właśnie w pierwszej części wyraźnie krzyczeli po polsku. Takze ja wole wierzyć ze był polakiem. Przynajmniej byłby polski mutant ^^

karolcia99

No i tak naprawdę to nie był MAGNETO tylko MAGNETOFONO

insidee

On nie był Polakiem, przeczytaj jego genezę ,to zobaczysz.

victory15

w komiksach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones