PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630808}

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past
7,4 166 742
oceny
7,4 10 1 166742
7,1 24
oceny krytyków
X Men: Przeszłość, która nadejdzie
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

W końcówce filmu jest taki moment kiedy profesor X mówi Hankowi, że teraz pozwala odejść Magneto, bo
kiedyś się zmieni i wróci. Już na samym końcu kiedy Logan budzi się w szkole nie ma żadnej wzmianki o nim. A
teoretycznie to "kiedyś" o którym mówił Charles właśnie nadeszło. Więc co, Erik jednak nie zszedł na dobrą
stronę mocy?
Z samego filmu nie można wywnioskować o co chodzi z Erikiem,ale może ktoś wie jaką rolę odegra w X-
Men:Apocalypse.

ocenił(a) film na 10
Patrycja13_filmweb

poczekajmy ze wszystkim jeszcze są sceny usunięte i jeszcze została wersja reżyserska
tu jest 1 scena usunięta

https://fbcdn-video-h-a.akamaihd.net/hvideo-ak-xpa1/v/t43.1792-2/10350397_101527 15108890803_16040892_n.mp4?oh=ef7624b910f423d0f39aeab2af48b69c&oe=5428D56F&__gda __=1411962868_f7891535bc177372600b7aa74f70e123

ocenił(a) film na 8
mateusz dobosz

Mega wkurza mnie, że usunęli niektóre sceny. Wiesz może dlaczego i czego mniej-więcej będą dotyczyły? :D

ocenił(a) film na 10
Patrycja13_filmweb

czego dotyczyć będą to nie wiem ale na 100% będzie ich sporo już ich się nie mogę doczekać i wersji reżyserskiej też

Patrycja13_filmweb

Jest pewne, ze pojawi się więcej Rogue, oraz Storm. ;)

Patrycja13_filmweb

Ale wiesz - filmy zawsze kręci się z myślą, że trzeba coś usunąć. Możesz się wkurzać, ale chyba sam zdajesz sobie sprawę, że wszystkiego się zmieścic nie da?

ocenił(a) film na 7
Patrycja13_filmweb

Może był w toalecie?:P

ocenił(a) film na 8
Gubio

You made my day.

Patrycja13_filmweb

Ja mam kilka pytań i byłbym wdzięczny jakby ktoś na nie odpowiedział, akcja filmu dzieje się po filmie
Wolverine, a Wolverine dzieje się po Ostatni bastion, (poprawcie mnie jeśli się mylę) nie licząc tej części filmu co się cofną w czasie, wiec:

1. na początku filmu jak to się stało że pyro żyje jak Ice-man go zabił w Ostatni bastion ?
2. na początku filmu do jakiego momentu ta babka cofnęła tego gościa ?
3. jak to możliwe że profesor żyje bo również zginą w Ostatni bastion ?
4. jak to Mistyc sama odeszła od profesora, jak sam proferor kazał is razem z Magneto w filmie Piersza klasa ?
5. jest możliwe że Magneto odzyskał odzyskał taką moc że strącał te statki ?
, wiem że w Ostatni bastion pod koniec filmu dostał 4 dawki antiwifusa na mutacje i jako już dziadek mógł minimalnie poruszać pionkiem

ocenił(a) film na 8
Seba_paj

1. Ostatni bastion to inna linia czasu niezwiązana z przyszłością. Zauważ, że w historii z przyszłości Mystique nie żyje od lat 70, a więc wszystkie wydarzenia z x-men 1-3 nie mogły mieć miejsca.
2. około tydzień wstecz.
3. patrz 1
4 nie pamiętam jak to było, ale możliwe, ze po prostu tak sobie oskarżał.
5. patrz 1.

Ja tam znacznie ciekawsze mam pytania:
1. Czemu w pentagonie którego strzeże 25 tysięcy żołnierzy drogę uciekającym mutantom zastępuje tylko 5? Uproszczenie nie z tej ziemi.
2. Wojnę między mutantami a ludźmi miało wywołać zabicie przez Mystique Traska. Ej, zaraz. A za co Magneto siedzi w więzieniu? Aby nie za ZABICIE PREZYDENTA? ZABICIE PREZYDENTA NIE JEST WYSTARCZAJĄCYM POWODEM DLA LUDZI ABY WYPOWIEDZIEC WOJNĘ?

ocenił(a) film na 9
mhrocznyszatan

1 błąd.
3 błąd.
5 błąd.


1. Pentagonu nie strzeże tylu żołnierzy i nie jest tak, że wszyscy zbiegają się w jedno miejsce. Pierwszeństwo mają tajne dane itp itd. Jest to pewne uproszczenie, ale nie takie wielkie.
2. Nie jest jak widać. To był odosbniony przypadek gdzie skazano mordercę, więc po co wdrażać zbędne ograniczenia? Poza tym ta wojna to wynik nie zabicia Traska, a złapania Mistique. Oglądaj uważnie.

ocenił(a) film na 8
Dealric

Jakie błędy? Skoro Mystique została schwytana w 1973, badana i zabita, to jak mogła doprowadzić do wydarzeń w częściach 1-3?

Magneto był tak niebezpieczny że uwięziono go w najpilniej strzeżonym więzieniu na ziemi, a i tak jedyny opór postawiło im tych 5 strażników.


Mystique dała im gen który umożliwił udoskonalenie broni, ale samo jej złapanie nie wywołało wojny. Jest wyraźnie w filmie podkreślone, że wywołało ją zabicie Traska. I to właśnie przed morderstwem mają ją powstrzymać. Po zabiciu Traska także schwytano mordercę. A Trask jest chyba mniej ważny od PREZYDENTA USA?

ocenił(a) film na 9
mhrocznyszatan

Już widać gdzie problem.
Dośpiewujesz sobie fakty jak to, że Mystique została zabita w 1973 i potem walisz błędy.

Last Stand i The WOlverine to prequele przyszłości DOFP. Jest to ta sama linia czasowa.

Magneto wymagał strażników z plastikowym wyposażeniem. W sumie było ich tam kilkunastu. Kilkunastu strażników na jednego faceta. Mało?
Poza tym mogli do niego pójść tylko Ci bez metalowego wyposażenia.

Nigdzie nie powiedziano, że wojna wynikła ze śmierci Traska. Śmierć Traska spowodowała kontynuację badań po cichu na podstawie genów Mystique i lata później powstanie Sentineli.

ocenił(a) film na 8
Dealric

Powiedziano. W 12 minucie filmu mówi to Profesor, specjalnie sobie sprawdziłem.

ocenił(a) film na 8
mhrocznyszatan

Lata później? Sentinele istnieją już w roku 1973. Dopiero potem ich ulepszyli przy pomocy genów.

ocenił(a) film na 9
mhrocznyszatan

Tak istnieją PROTOTYPY w 1973. Sprawdź sobie oficjalną linię czasową to się dowiesz, że trafiły później do podziemia na dobre 30 lat.

ocenił(a) film na 8
Seba_paj

Co do czwartego to na Kubie Charles zauważył że ona chce iść z Erikiem, ale jednocześnie nie chce go opuszczać więc żeby nie musiała z poczucia obowiązku zostawać przy nim to pozwolił jej odejść. Nie można powiedzieć, że nakazał jej odejście. Chciał żeby zrobiła to co chciała czyli odeszła, bo zostając z nim (Profesorem X) żałowałaby, że nie poszła z Magneto chociaż miała taką ochotę. Sama odeszła, a on nie chciał żeby czuła się winna odchodząc, więc powiedział, że jeśli chce to ma odejść i nie będzie miał jej tego za złe.

ocenił(a) film na 8
Patrycja13_filmweb

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam drugie pytanie. Chodzi ci o cofnięcie u przeszłość Logana? Jeśli tak to ona cofnęła go do młodości Profesora i Magneto po wydarzeniach z Kuby(jakieś 10 lat). Lata sześćdziesiąte.

Patrycja13_filmweb

nie chodziło mi o logana tylko o Bishop

http://b3.pinger.pl/a872eb09961d2c98b37374a069186dd9/58672.9.jpg

ocenił(a) film na 9
Seba_paj

1 To nie pyro tylko Sunspot. Inny mutant.
2. Dzień, dwa, trzy. Nie wiemy konkretnie, ale jest to niewielka różnica.
3 Obejrzyj scenę po napisach Ostatniego Bastionu.
4 Był naćpany i zwalał winę na innych. Wiesz jak to jest, kiedy mówisz komuś coś co dla niego byłoby dobre ale nie chcesz by się na to ta osoba zdecydowała?
5. Końcówka Bastionu. Antidotum nie było trwałe.

Dealric

aha przeżył, a ja myślałem przez te wrzystkie lat że zginą, ale jak ? wiec co ONA mu zrobiła w kocu ?

i jeszcze jedno w Przeszłość która nadejdzie jest scena po napisach co tam się dzieje i co to za babka jest ?

ocenił(a) film na 9
Seba_paj

To facet.
Dokładniej młody Apocalypse.

To zajawka, następnej części.

Seba_paj

no dobra, ostatnia sprawa jak profesor przeżył i co ona (Phoenix) w kocu mu zrobiła,bo było widać tak jakby go wysadziła

ocenił(a) film na 10
Seba_paj

ciało zginęło, umysł przeniósł się do tego drugiego ciała co o nim Moira gadała.

Śmierć Traska była nie powodem, a katalizatorem do podjęcia decyzji o produkcji Sentineli. A złapanie i badania nad Mystique przyśpieszyły uzyskanie ostatecznej wersji tych robotów. Mystique wcale nie musiała zginąć, na przykład Stryker swojego syna długo trzymał chociaż był niebezpiecznym mutantem (X2).

Śmierć JFK również w świecie filmowym mogła mieć wiele aspektów, a Magneto mógł być trzymany generalnie bez procesu i bezprawnie (podobnie jak John Mason w filmie Twierdza). Poza tym byłby to mały dysonans, bo nikt nie wspomina w X1, X2 oraz X3 o tym zdarzeniu (co jest dla nas oczywiste, bo nikt go jeszcze nie wymyślił - ale w świetle kontynuacji universum filmowego tworzy się dziura logiczna).

Jest tu duże pole do popisów interpretacyjnych i bardzo dobrze. Świetny film. Genialny pomysł skorzystania z Logana jako nie konia pociągowego, ale cichego obserwatora zdarzeń.

Zastanawia mnie tylko coś, co poruszono na innym forum - w kolejnej części, the Apocalypse, jeśli będzie Logan, to nie będzie to ten Logan którego znamy z wszystkich cześci X-Men, tylko zupełnie nowa osobowość, w którego ciało na chwilę wszedł oryginalny Logan po przeniesieniu w czasie. Rozumiecie o co mi chodzi??? :)

ocenił(a) film na 9
Bartes123_2

Dziurę logiczną łatwo załatać.
Magneto stwierdził, że on próbował ratować. Starczy, żeby udało mu się to między DOFP a X1 udowodnić i po sprawie.

ocenił(a) film na 10
Dealric

Pewnie pewnie, aczkolwiek jednak jest to dosyc grubymi nićmi szyte - po tej akcji z JFK i po zamachu na Traska mysle że po pierwsze mało kto by z Magneto chciał gadać (ale mógłby wyjśc na zasadzie amnestii albo po wykonaniu jakieś tajnej misji dla rządu), a po drugie myślę że fala nienawiści osiągneła niezły poziom wtedy w społeczności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones