PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630808}

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past
7,4 166 719
ocen
7,4 10 1 166719
7,1 24
oceny krytyków
X Men: Przeszłość, która nadejdzie
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

tytułem wstepu x-men to byla moja ulubiona kreskowka w dziecinstwie jednak do filmow nigdy nie moglem sie zabrac ale od czego sa wakacje :D

ogladałem wszystkie czesci filmow o mutantach i musze powiedziec ze mimo iz sa niektore sa wiekowe to podobaja mi sie o wiele bardziej niz avengers ktory jest cókierkowy i taki "idealny"

na pierwszy rzut oka moia uwage przykuły straszne błedy. wymienie te najwieksze i prosiłbym kogos obeznanego (kto np czytal komiksy) o sprostowanie tych spraw

1. chodzenie profesora x - jak wiadomo profesor jest niepelnosprawny i porusza sie na wozku jednak w genezie wolverine jak przyleciał helikopterem stał o wlasnychg sliach podobnie jak na poczatku 3 czesci robil nabory do szkoły (w obu scenach był łysy). na koncu 1 klasy dowiadujemy jak profesor stał sie niepelnosprawny odziwo to miało miejsce przed 1 czescia oraz przed scena z poczatku 3 czesci (gdzie charles robil nabory do szkoly z magneto z tym samym z ktorym mial konflikt na koncu 1 klasy... czyli był konflikt prawie rozwalili kube potem postanowili razem otworzyc szkole zeby znowu roznily sie ich poglady w 1 czesci). co prawda w przeslosci ktora nadejdzie było wyjasnienie w jaki sposob profesor chodzil jednak było to troche zamieszane i mozna było unknac tego błedu

2.mystic- w pierwszej klasie dowiedzielismy sie ze jest ona "przyrodnia " siostra profesora potem jednak wybrała strone magneto ktory nauczył ja jak zyc bedac mutantem. w DOFP na koncu charles namowil mystic zeby wybrała dobro lyudzi i ona znow stała po stronie dobra. a w 1 czesci x mena ktora była przed czescia DOFP znowy była przeciwko niemu .... czyli jak to mowia kobieta zmienna jest ....

3.wolverine- w 1 czesci profesor twierdzi ze widzi go 1 raz a przeciez prosil go o pomoc w 1 klasie i spotkał go w DOFP. w gl w 1 czesci loga twierdzi ze nic nie poamieta co moze tłumaczyc kula z ademantium ktoa zaaplikował mu striker w genezie. jednak w DOFP dowiadujeme sie ze wcale striker nie mutowal wolverine na wlasne zycenie zeby zrobic bron 11 tylko poprostu znalazł go w rzece z juz zresetowana pamiecia przez to ze byl z przyszlosci. po tej scenie logan obudzil sie w szkole tak jak w 1 czesci czykli co ? sa dwie opcje albo przyslany z przyszlosci albo dostał kulke ?

4. brak ciagu- osobiscie chcialybm jakies wyjasnienie dlaczego magneto ma swoja moc w DOFP mimo iz stracil ja w 3 czesci oraz jakim cudem profesor nadal zyje mimo ze w 3 go pochowali aaa i bylbym zapomnial-dlaczego magneto i xavier znowu wspolpracuja ??? (12 minutowa scena po 2 genezie nic nie tłumaczy ;/)

jak teraz sie odniesc do tego wszystkiego ? 1,2,3 to mialo byc cos osobnego oniz 1 klasa i DOFP jednak aktorzy sa ci samio a afabuła niby sie łaczy ale sa wielkie dziury. do tego geneza ktora osobiscie jako film mi sie podobała tylko ze wniosła najwiecej zamieszania w ogolna fabułem (no i jeszcze ten victor zcharakteryzowany zupelnie inaczej niz w 1) a geneza 2 to juz szkoda gadac :D

ocenił(a) film na 9
fmarshall27

1. Zarówno "Geneza", jak i "Ostatni Bastion" to pomyłki Foxa, więc najlepiej w ogóle nie brać ich pod uwagę.

2. Nie wiem, co tu jest namieszane. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni czasami zmieniają zdanie. Mystique czuła się lepiej przy Magneto, bo ten docenił jej naturalne piękno, a nie zachęcał jej do przebieranek.

3. Profesor przecież nie mówił mu całej prawdy. Chciał, żeby ten sam ją odkrył. Zresztą ich spotkanie w "Pierwszej Klasie" trwało niecałą minutę, więc pewnie nawet go nie pamiętał. A ich spotkanie w "Przyszłość, która nadejdzie" wykasowało ich znajomość z pierwszych części. Obudził się w szkole, bo pewnie to była nowa przyszłość. Bez walki z Sentinelami. Szkoła nadal istniała.

4. Podczas powstawania "X-Men" i "X-Men 2" nikt nie spodziewał się, że powstaną prequele, więc nie jest to wyjaśnione. Jednak jeśli znasz się choć trochę na komiksach, to wiesz, że często nawet najwięksi wrogowie współpracują, żeby osiągnąć pewien cel. Magneto był zresztą przez wiele lat dyrektorem szkoły dla mutantów. A Profesor żyje, bo przeszczepił swoją świadomość do ciała brata bliźniaka, co zostało wyjaśnione w scenie po napisach końcowych "Wolverine'a". Tłumaczy, jeśli się człowiek skupi albo przeczyta w internecie.

Poza tym Magneto nie stracił swojej mocy (patrz: https://www.youtube.com/watch?v=1lbxI9FRseI).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones