PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214307}

X-Men Geneza: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine
7,2 173 911
ocen
7,2 10 1 173911
4,2 18
ocen krytyków
X Men Geneza: Wolverine
powrót do forum filmu X-Men Geneza: Wolverine

Nie rozumiem skąd taka ocena. Jak dla mnie film to totalna porażka, która jest skierowana do kompletnie nikogo. Dla nowych widzów, są postacie i nawiązania, które dla nich nie będą miały w ogóle sensu. Dla fanów poprzednich filmów X-men za dużo nieścisłości. Cholera, nawet wygląd postaci się nie zgadza! Dla fanów komiksów niedopuszczalne będzie popsucie postaci Gambita czy wręcz zgwałcenie postaci Deadpoola.

W poprzednich filmach widzieliśmy Wolverina, który stracił pamięć, był tajemniczy i przez to intrygujący. Widz oglądając jego "wspomnienia" zastanawiał się jakie potworności musiał przeżywać Logan. X-Men Geneza: Wolverine to wszystko niszczy i nie dość, że odkrywa tajemnicę, to jeszcze okazuje się ona nudna i nijaka. Do tego dodajmy, że Rosomak jest beznadziejną panienką, a nie dzikim zwierzęciem jakim powinien być. Gdzie ta dzikość?! W pewnym momencie Wolverine sam określa się jako "zwierzę", więc dlaczego tego w ogóle nie widać?

Dodajmy do tego idiotyzmy fabularne, które są żałosne nawet jak na film o superbohaterze. Poważnie ktoś jest w stanie uwierzyć, para staruszków zaprasza do domu nieznajomego mężczyzne, którego znaleźli nagiego w swojej stodole? (Nie pamietam czy to była stodoła, ale nieważne). Zresztą o czym ja w ogóle piszę, skoro sam główny wątek ma ogromne dziury. Z jednej strony pokazują nam, że Victor jest silniejszy od Wolverina pod każdym względem, później, że nie przeżyłby Weapon X... No i wreszcie zakończenie, które jest beznadziejne. Okazuje się, że to nie straszliwy eksperyment lub przerażające wspomnienia spowodowały utratę pamięci, a normalny postrzał w głowę. Na żaden lepszy pomysł nie można było wpaść? Trzeba było puścić taki banał? Scenarzyści tego filmu nawet nie próbują ukrywać, że pisali scenariusz na odpierdziel!

I wiem jaki może być argument, że to film o superbohaterze, wiec niektóre głupoty są dopuszczalne. To film przy którym trzeba wyłączyć mózg itd. Niestety nawet jeśli potraktować X-Men Geneza: Wolverine jako głupiutkie widowisko, to film kompletnie zawodzi. Efekty specjalne wyglądają beznadziejnie, szpony Logana wyglądają jakby były z plastiku. X-men 1 i 2 miały o niebo lepsze efekty Scena z tą drabinką wyglądała tragicznie. Same walki między bohaterami wyglądały koślawie i były nudne.

Podsumowując ten film zawodzi niemal na każdej linii. No dobra na plus można zdecydowanie zaliczyć role Jackmana. Starał się jak mógł, lecz scenariusz mu zbytnio nie pozwalał rozwinąć skrzydeł. Właściwie cała reszta to całkowita porażka. X-men Geneza: Wolverine to film beznadziejny, od którego radzę się trzymać z dala każdemu!

ocenił(a) film na 1
_Zero_

Zgadzam się z każdym słowem! To okropny, beznadziejny i denerwujący film i jakimś cudem jest lepiej oceniany niż x-men 2. Jak to widzę to chce mi się wrdwmg#@*&... Aż nie chce się gadać.

ocenił(a) film na 3
_Zero_

Polać mu! Dobrze gada! Widząc Deadpoola chciałem je*nąć telewizor za okno, ale w porę mi się płyta zaciela :/

_Zero_

Ale akurat temu filmowi nie chodziło o dobrą fabułę czy grę aktorską , tylko o dobrą rozrywkę. Prawda zasysa w porównaniu z całą serią i jakimś cudem ma ocenę wyższą niż X-2 a Deadpool ... Jest dobrze zagrany przez Reynoldsa , ale potem. Jako część cyklu 4/10. Jako osobny film 6/10 (nie licząc dziur w fabule).

gobo33

Tylko, że jeśli chodzi o samą rozrywkę to film leży w kwestii wizualnej. Efekty specjalne są bardzo słabe.

_Zero_

Racja , ale czasami zdarzy się coś , co sprawia ,że chętnie robię pop corn *.





* prażona kukurydza ( jeśli ktoś na filmwebie o tym nie wie)

gobo33

A tak serio, bez cienie złośliwości chciałbym się zapytać co Ci się w filmie podobało? Jakieś konkretne sceny? :)

_Zero_

Pierwsze sceny (szczególnie te z deadpoolem) , Wolverine w łazience , zakończenie.

ocenił(a) film na 3
gobo33

Yyy jeśli nie ma dobrej fabuły to nie ma dobrej rozrywki, to takie proste

Himiteshu

Akcji

ocenił(a) film na 2
_Zero_

Oglądałeś recenzje Ichaboda :)

TymekBR

Tak i zgadzam się z nią niemal w 100%. Oglądając ten film coś mnie trafiało, bo uwielbiam X-men 1 i :)

_Zero_

Mnie jeszcze bardziej szokuje, że średnia przewyższa poprzednie części X-men, które były zdecydowanie lepsze (nawet trójka). Twórcy albo nie przepadali za komiksami, albo w ogóle ich nie czytali - postacie nie przypominają tych z komiksów i poprzednich części, masa nieścisłości i wymuszonych nawiązań, scenariusz wtórny do bólu, przewidywalny, głupi. Sceny akcji to po prostu żal - rażą sztucznością, idiotyczna choreografia, green screen widać na kilometr, wygenerowane komputerowo postacie w scenach akcji wyglądają jak z gry video. Film dużo bardziej przypomina pastisz kina akcji, niż prawdziwy film akcji - ujęcie z odchodzącym Loganem na tle eksplozji wygląda bardziej kiczowato, niż w Kung Fury (który akurat był w zamyśle parodią kina lat 80). Słyszałem negatywne wypowiedzi Ichaboda, ale je zlekceważyłem, ponieważ on słynie z dosyć kontrowersyjnych recenzji (Wilk z Wall Street najgorszym filmem w 2014, gorszym nawet od filmów Baya?), ale niestety tym razem miał rację. X-men Geneza Wolverine jestem w stanie zaliczyć do mojej top 20 najgorszych adaptacji komiksów w historii (a jest ich naprawdę sporo).

ocenił(a) film na 6
_Zero_

Dla mnie ten film jest po prostu słaby. Już lepsza była produkcja z 2013 roku. To tak w skrócie.

ksawery_orkan

Wolverine z 2013 jest lepszy, ale według mnie też slaby.

ksawery_orkan

Tak Volverine z 2013 jest o niebo lepszy, ale jakimś cudem ma słabsze oceny.

ocenił(a) film na 5
_Zero_

Zamiast cytować słowo w słowo, mogłeś po prostu odesłać do recenzji puszystego okularnika.

_Zero_

Rozgryzłem to. Napiszę Ci, ale nie rozpowszechniaj. Wysoka ocena wzięła się stąd, że ludzie wysoko ten film oceniają. Tylko niech to pozostanie tajemnicą.

ocenił(a) film na 2
_Zero_

No ja nie wymagam od filmów z X-Men jakiejś wyjątkowej fabuły, napięcia czy innych pierdów... Większość oceniałem na 6/7 bo to niezłe/dobre kino rozrywkowe. Ale ta część... Naprawdę, nie zdziwiłbym się gdyby reżyserował to Uwe Boll.
W X:2 dali posmakować fleszbeków mrocznego, krwawego Wolviergo, a zaserwowali taką porażkę. Nie zdzierżę kurtwasz badziewia!

ocenił(a) film na 10
_Zero_

Przesadzasz. Ten film jest świetny

ocenił(a) film na 3
SuperMariooooo34

Nie. Nie był świetny, nigdy nie będzie

_Zero_

JA tam nie czytam komiksów, filmy o X-Menach bardzo lubię i ten jest dla mnie jednym z lepszych. A najbardziej mnie rozbawił twój tekst " Poważnie ktoś jest w stanie uwierzyć, para staruszków zaprasza do domu nieznajomego mężczyzne, którego znaleźli nagiego w swojej stodole? " Człowieku przecież taka historia z pewnością miała miejsce w Stanach przecież tam wszyscy się nawzajem uwielbiają więc raczej dla nikogo nie jest to dziwne.

_Zero_

Dziwne pytanie. Wysoka ocena jest stąd, że ludziom najwyraźniej się ten film podoba i ocenili go tak, a nie inaczej.

ocenił(a) film na 8
_Zero_

no właśnie... dużo osób oglądało go wgl nie znając się na uniwersum (ja np), jako niezależny film sf jest bardzo dobry i tyle.

ocenił(a) film na 3
Wictorias

Ale ten film był robiony jako luka w uniwersum i wyszło beznadziejnie.

_Zero_

Dostałeś piedolca bo nie możesz OGARNĄĆ, że komuś się podoba "zielony na różowym tle", a tobie się nie podoba?
Po to musiałeś tak wysr ć swoje żale?
Kolejny wielce zdziwiony, że WIĘKSZOŚCI może się podobać coś innego niż jemu :D

Ogarnijcie się histeryczki i zajmijcie się jakimś poważnym, wartościowym zajęciem w życiu.

ocenił(a) film na 7
rhotax

Brawo! Ocena psychologiczna frustrata/frustratów w pełni trafiona. Pozdrawiam

_Zero_

Z dupy.

ocenił(a) film na 7
_Zero_

Ja bym powiedział że ocena jest całkiem do filmu adekwatna ;)

ocenił(a) film na 7
_Zero_

Argumenty na poziomie ZERO

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones