PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214307}

X-Men Geneza: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine
7,2 173 914
ocen
7,2 10 1 173914
4,2 18
ocen krytyków
X Men Geneza: Wolverine
powrót do forum filmu X-Men Geneza: Wolverine

Czy to prawda, że film został wywalony z filmowego kanonu X-Men?

ocenił(a) film na 1
krol_kartofli

Tak, przez wiele głupot i nieścisłości. Niestety zasłużył na to :/

ocenił(a) film na 3
krol_kartofli

Nie wiem jakim cudem ta kupa ma taką średnią, ale moje przekonanie, że większość ludzi w tym moich znajomych to totalni debile, tylko wzrasta.

ocenił(a) film na 8
krol_kartofli

I mimo to w "Wolverinie" w jakiejś retrospekcji słychać jak Logan krzyczy imię "Kayla", plus w jakiś dokumentach jest zdjęcie Logana żywcem z genezy. Z kolei w DOFP są urywki z operacji Logana, nakręcone do Genezy.

carlosss00

ten film był bzdurny. W sumie oba wolveriny. Sabretooth bratem Wolverine, parodia deadpoola, zachwianie chronologii. Wsadzenie na siłę Gambita. Dodatkowo film płytki, jakby strzeszczenie, streszczenia.

krol_kartofli

Ja mam takie pytanie korzystając z okazji. Jako, że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o to uniwersum. Czyli spojną historię opowiadają X-Men, X-Men 2, X-Men Ostatni Bastion i X-men Przeszłość, ktora nadejdzie? W sensie, że taka jest kolejność?

ocenił(a) film na 4
Binek7

W zasadzie tak, polecam obejrzeć je chronologicznie, czyli X-men, X- men 2, Ostatni Bastion, *, Pierwsza klasa, Przeszłość, która nadejdzie. Oglądałam tak i ułożyło się w całość, ale można oglądać je w dowolnej kolejności, historia nie jest skomplikowana, łatwo się zorientować w bohaterach i relacjach. Chronologia części nie do końca pokrywa się z chronologią akcji, np. "Pierwsza klasa" wraca do lat kryzysu kubańskiego '62, a "Przeszłość, która nadejdzie" przedstawia x-menów głównie w latach 70-tych, tylko wstęp dzieje się w przyszłości (ten jednak polecam obejrzeć jako ostatni, btw. przedstawia całkiem inną historię Logana niż Geneza... :D )

*Po obejrzeniu "X- men Geneza: Wolverine" uznaję ten film za kompletną porażkę i nie dziwę się, że wywalili go z kanonu, bo powinni. Btw czy tylko mi przeszkadza nieścisłość w wyglądzie Xaviera tutaj, a np. w Pierwszej klasie?

ocenił(a) film na 6
Soundtrack_

Zgadzam się z Tobą. I nie tylko wygląd Xaviera jest niespójny, ale też to, że chodzi, choć już za młodu został sparaliżowany. Także lokacja, w której przemienili Logana jest kompletnie inna (tylko jezioro się zgadza), jak również osoba za to odpowiedzialna i motywy jego działań.
Nieścisłości jest mnóstwo, wymieniłem tylko te, które zdołałem sobie przypomnieć. I właśnie ta niekonsekwencja, jak również to, że ten film jest po prostu średni, przyczyniły się do słusznego wykluczenia z kanonu.

ocenił(a) film na 8
matizbrave

Wygląd Xaviera jest spójny z poprzednimi częściami. O ile dobrze pamiętam to w Ostatnim Bastionie jak poszedł po młodą Jean to też był już łysy i mógł chodzić.

ocenił(a) film na 7
krol_kartofli

Według http://marvel.wikia.com/X-Men_Origins:_Wolverine_(film) film wciąż jest w kanonie, ale to w sumie nie ważne - (spoiler do X-Men Przeszłość Która Nadejdzie) kolejne filmy dzieją się w zupełnie nowej rzeczywistości.

ocenił(a) film na 9
krol_kartofli

Ja właśnie się zastanawiam jakim cudem Xawier w tym filmie chodzi, skoro w Pierwszej klasie jest pokazane, że wylądował na wózku, gdy był młodszy i miał włosy.

ocenił(a) film na 3
krol_kartofli

Tak, część wydarzeń z 3 części X-men też

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones