PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32362}

Złap mnie, jeśli potrafisz

Catch Me If You Can
7,9 341 401
ocen
7,9 10 1 341401
7,3 39
ocen krytyków
Złap mnie, jeśli potrafisz
powrót do forum filmu Złap mnie, jeśli potrafisz

KSIĄŻKA A FILM

ocenił(a) film na 8

hmmm hmmm - widziałem film wiele razy, przypadkiem trafiłem na książkę (dokładniej audiobook) - wieeeele się nagle zmieniło - ale nie przeszkadza absolutnie - jest wiele zmian z książki do filmu (niektóre wiadomo niezbędne) - jeszcze większa zmiana gdy po wysłuchaniu książki obejrzałem ponownie film... poecam

e_nygma

Wiele zmian to mało powiedziane. Że też się w filmach nie potrafią powstrzymać od kombinowania z oryginalną historią!

ocenił(a) film na 9
silvas76

Oczywiście książka znacznie lepsza, głębsza itp.

ocenił(a) film na 8
OmniModo

Możesz napisać czym dokładnie różniła się książka od filmu, i czy książka jest dostępna w polskiej wersji językowej?

ocenił(a) film na 7
dziuzeppe

Dołączam się do pytania. Swoją drogą Frank Abagnale- ogromny szacunek, mimo, że w czasach bez komputerów ( lepszych czasach).

ocenił(a) film na 9
muran_maciek

Warto samemu przeczytać aby ocenić różnicę, nie będę przecież ich tutaj w punktach wyszczególniał (szczególnie, że pamięć zawodzi, czytałem ją wiele lat temu) .
Przede wszystkim w powieści intrygi są przedstawione prawie w całości z punktu widzenia oszusta, natomiast w filmie mamy sporo wątków z agentem FBI. Ponadto film bardzo pobieżne potraktował przygotowania do kolejnych oszustw, które w książce wspaniale budowały napięcie.
Do tego ekranizacja całkowicie spłyciła sprawę szpitala i prawnika. Najciekawsze jest też to, że zakończenie filmu jest całkiem inne.
Film jest rewelacyjny, ale nie zapominajmy, że świetne filmy powstają zawsze na podstawie jeszcze lepszych książek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones