PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32362}

Złap mnie, jeśli potrafisz

Catch Me If You Can
7,9 341 401
ocen
7,9 10 1 341401
7,3 39
ocen krytyków
Złap mnie, jeśli potrafisz
powrót do forum filmu Złap mnie, jeśli potrafisz

Nie macie takiego wrażenia, że od niego właśnie uważniej zaczął dobierać utrzymane w podobnej konwencji role,
trzymając się ich "stylu" już później konsekwentnie? Wiadomo, że wcześniej też grał w kilku dobrych filmach, to
odnoszę wrażenie, że tutaj nastąpiła jakaś mentalna przemiana DiCaprio. Doszła też współpraca ze Scorsese,
który znalazł na niego pomysł.

Poza tym nie wiem, czy dostrzegacie podobieństwo, ale ten film jest dość podobny do
zrealizowanego 10 lat później Wilka z Wall Street, zrobionego zresztą również na podstawie książki
autobiograficznej genialnego oszusta.

ocenił(a) film na 9
tolerancja91

Nom masz racje:)

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Już wcześniej zaczął bardzo dobrze dobierać role. Grał nie tylko w 2 filmach biograficznych.

majkalipcowa

nie wiem, w którym miejscu wyczytałaś, że zagrał tylko w dwóch filmach biogrficznych, ale ok :)

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

A fakt :) Źle zinterpretowałam.

tolerancja91

Jest coś w podobnym guście do Wilka i Złap Mnie? Lub inaczej: wyszło coś jeszcze wartego uwagi z mariażu DiCaprio i biografii?

ocenił(a) film na 10
tolerancja91

Oglądając Wilka doszłam do tego samego wniosku, że rola Leo i to jak grał, jest bardzo podobna do Złap mnie... Ogólnie zgadzam się, że później większość jego ról były podobne i wykształciła się w nim pewna maniera (obie te rzeczy nie są złe, wręcz przeciwnie)

ocenił(a) film na 9
tolerancja91

Też to zauważyłam. Wyglądało to tak jakby wzięli go do Wilka bo zauważyli że świetnie zagral w Złap mnie jeśli potrafisz.

ocenił(a) film na 10
Airad12345

Z podobnych ról był jeszcze "Awiator".

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

po tym filmie przestał być Leo z Titanica, a stał się Prawdziwym Aktorem z świetnymi rolami

milo_94

Mysle,ze wlasnie tak to trzeba by interpretowac :) Bo predzej rowniez gral wielkie,wybitne kreacje ("Co grzyie..","Pretrwac w NY") i rowniez mial dobry okres,gdzie byl na swieczniku,oraz byl bozyszczem nastolatek.. Jednak rolami w "Zlap mnie.." i "Gangi NY" zostal po prostu odszufladkowany - i zresztą slusznie,bo to aktor wybitny. Nie wiem czy ktoryś z aktorow z najwyzszej polki prowadzi/prowadzil swoją kariere tak perfekcyjnie jak Leo? Role glowne,rozmaicone,trudne,inne,a jednak ciagle w filamach z najwyzszego pułapu,u najwiekszych rezyserow,oraz u boku najwiekszych aktorow/aktorek... Spielberg,Scorsese,Iniarrittu,Nolan,Tarantino,Eastwood,Scott czy Nicholson,DeNiro,Hackman,Day-Lewis,Hanks,Streep,Dench,Keaton itd,itd,itd. A jeszcze przeciez ile przed nim. Dla mnie subiektywnie to jest obecnie najlepszy aktor na swiecie.

ocenił(a) film na 8
mateos8

Dla mnie nie jest to najlepszy aktor na świecie, ale z pewnością wybitny i zagra wszystko. Ostatnio moją ulubiona jego rolą jest rola z Django, palce lizać.

ocenił(a) film na 9
tolerancja91

Tak naprawdę to dwa filmy rozpoczęły nowy rozdział w jego karierze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones