PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109907}

Zło

Ondskan
7,7 50 978
ocen
7,7 10 1 50978
6,6 8
ocen krytyków
Zło
powrót do forum filmu Zło

środkiem na zabicie woni tytoniu. Ciekawy jestem w jakim stopniu neutralizowało to woń tytoniu, heh gum owocowych raczej to nie przebije. Co do filmu to dobre kino, fabula opowiadana w płynnym, spokojnym tonie, dzięki czemu pole do popisu mają aktorzy, są jednak sceny, gdzie napięcie osiąga duże natężenie, ogólnie reżyser umiejętnie gra na emocjach widzach nie pozwalając mu na nudę. Historia jest dobra, solidnie pokazano jak agresja rodzi agresję ( pierwsze ujęcia ), zły system, w którym młodsi niesłusznie są bici przez starszych, a nauczyciele się temu biernie przyglądają . Niestety nie przekonuje mnie to do końca w jaki sposób zostało to pokazane, ot główny bohater, który bezwzględnie pobił gościa do nieprzytomności nagle w zastraszająco szybkim tempie diametralnie się zmienił. To się nie dodaje niestety, powinno to w nim kiełkować systematycznie, a po drodze pokazać jego chwilę zwątpienia, słabości, a tu nic. Po drugiej stronie barykady mamy starszaków ukazanych jako zimnych drani. Trochę to czarno białe. Ale suma summarum to mocna historia, z dobrym aktorstwem i klimatem.

użytkownik usunięty
Sparow5

Proszę pamiętać, że od wyrzucenia go ze szkoły publicznej, a ukończeniem tej elitarnej minął rok.
Chłopak tak naprawdę nie był zły - o tym mówi film: był bity i tę agresję wyładowywał na innych (rozmowa z dyrektorem na początku filmu); został przeniesiony do innej szkoły, co wiele kosztowało jego matkę (!). Sam stwierdził, że nie żałuje aresztu weekendowego - nie chciał wracać do domu, by nie być bitym (przez co koło agresji się nie zamykało; nie było bodźca). Jedyne czego chciał to spokoju, co wielokrotnie ukazywał.
On tak naprawdę w ogóle się nie zmienił podczas tego filmu. Przez ten rok został z niego wyparty czynnik agresji.

ocenił(a) film na 7

Skoro został wyparty, to jednak sporo się zmieniło, czyż nie?

użytkownik usunięty
RAC_79

Mea culpa, źle sformułowałem tamto zdanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones