Film super ale...

...dziwi mnie poziom przemocy wśród uczniów i przyzwolenie na nią ze strony grona pedagogicznego oraz personelu. Ktoś gdzieś kiedyś wymyśla prawo i zdawać by się mogło, że akurat w szkole powinno być ono przestrzegane, tymczasem tutaj widzimy zupełnie absurdalne i niedopuszczalne zachowania uczniów i kompletny brak reakcji ich opiekunów. Nie może być mowy o tym, że nie wiedzieli, nie widzieli, nie złapali nikogo na gorącym uczynku. Jeśli w czasie obiadu jeden uczeń omal nie zabija drugiego przy setkach świadków a ci, w tym również nauczyciele, zachowują się jak gdyby nigdy nic i kontynuują konsumpcję, to chyba coś jest nie tak. Nie wydawało mi się, żeby gdziekolwiek wspominano, że ta szkoła była wyjęta spod prawa i że uczyli w niej wyłącznie pozbawieni jakiejkolwiek moralności, najgorsi z najgorszych zwyrodnialcy, tymczasem można by dojść do takiego wniosku, obserwując niektóre sceny. Owszem, zostało powiedziane, że w tej szkole to uczniowie ustalają reguły zachowania wobec siebie i to oni dbają o porządek, jednak jakieś granice chyba powinny obowiązywać. Przez ich brak film, moim zdaniem, nieco traci na wiarygodności. Nie zmienia to jednak faktu, że Skandynawowie kolejny już raz dostarczyli mi kina najwyższych lotów. :)

3

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: