PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200968}

Złoty kompas

The Golden Compass
6,3 74 134
oceny
6,3 10 1 74134
4,7 13
ocen krytyków
Złoty kompas
powrót do forum filmu Złoty kompas

Materie są znacznie bardziej rozbudowane, poruszają bardziej skomplikowane kwestie, zawierają w
sobie wiele mądrości, świat jest lepiej skonsturowany. Narnia zaś to - poza pięknym baśniowym
charakterze - opowiastka o Jezusie w skórze Lwa. Pomysł Materii jakoby Bóg wszystko opuścił, a
anioły przejęły dyktaturę w niebie i chciały wszystko podbić znacznie bardziej przypadł do mojego
gustu. Wolę kontynuację Materii niż następną część Narni. Nawet pojawienie się w Materii wątku
homoseksualnych aniołów buntowników pokazuje, że autor ma odwagę pisać o czymś, co istnieje i nie
patrzy na wszystkich w czarno-białej perspektywie.

Dasot

Dobrze powiedziane. Zgadzam się. Takich właśnie odważnych ekranizacji brakuje, powinno być coraz więcej. Bardzo żałuję, że nie wznawiają ekranizacji Mrocznych Materii.
Niesamowicie piękna jest nierozłączna, silna więź między człowiekiem a dajmonem.
Ukazano tam też działalności Magistratury - dążenie do władzy, manipulowanie i próba przejęcia kontroli nad społeczeństwem, zatajanie różnych faktów, inkwizycje, ekskomuniki za odkrycia niezgodne z doktryną, zmuszanie do milczenia. Skądś to znamy, prawda?

Dasot

Przeczytałem cały cykl "Materii" całkiem niedawno i od razu ocena filmu spadła oczko w dół. Z chwilą kiedy ukończyłem ostatnią stronę 3 tomu nie umiałem się przez chwilę odnaleźć w naszej szarej rzeczywistości. A czytając słuchałem m.in. ostatniej płyty Kings of Leon i teraz kiedy słyszę niektóre piosenki, przypominają mi się różne sceny z książek... :) Nie mogę więc przeboleć, że nie będzie kontynuacji. Nie wspominając, że z tak dobrej książki, zrobili tak słaby film. Ja rozumiem, że ekranizacja wiąże się ze zmianami i pominięciem wielu wątków, ale brak zakończenia?! Żółć mnie zalewa.

ocenił(a) film na 8
hashman

CO prosze? Preczytałeś cały cykl a raczej trylogię "Mrocznych Materii" i zadajesz takie idiotyczne pytanie o zakończenie?
Może najpierw przeczytaj , a dopiero potem kłam na forach .
Książka ma 3 części ekranizacja filmowa dotyczy tylko pierwszej części , więc o jakimzakończeniu gadasz?

ozi1231

hmm.. może o zakończeniu pierwszego tomu?! powinieneś wiedzieć o czym mówie jeśli przeczytałeś książkę, a nie od kłamców na forum ludzi wyzywać, weź się człowieku ogarnij.

ocenił(a) film na 8
hashman

sam się ogarnij.
Co z tego ze nie pokazali zakończenia? Wielu rzeczy z książki też nie pokazali. Równie dobrze mogliby tą końcówkę pierwszego tomu dać na początku 2-giej części filmu no ale do tego treba miec mózg zeby do tego dojść.

ozi1231

O głupoto,bądź pozdrowiona

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones