PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=201}
7,0 21 952
oceny
7,0 10 1 21952
6,5 6
ocen krytyków
Z archiwum X: Pokonać przyszłość
powrót do forum filmu Z archiwum X: Pokonać przyszłość

Przymierzam się do obejrzenia serialu z kimś kto go jeszcze nie widział (tak są tacy ludzie jeszcze na tym świecie :D ) i mam pytanko, w którym momencie obejrzeć film? Film jest z 1998 a w 1998 miał finał 5 sezon. Czy mam rozumieć, że należy ten film obejrzeć właśnie po 5 sezonie? POMOCY :D

StatusQuo

Właśnie skończyłem oglądać na Polsacie :) Nie obejrzałem wszystkich sezonów i tak się teraz zastanawiam czy dobrze zrobiłem. Mimo wszystko łezka się w oku zakręciła kiedy się znowu widzi starych znajomych. Z Archiwum X jest serialem mojego dzieciństwa, a ja mam wciąż zaległości do nadrobienia :) Polecam film. Nic nie traci ze swojego klimatu.

StatusQuo

Haha, dołączam się do pytania, tak samo od dłuższego czasu zamierzam się do obejrzenia z kumplem, i w końcu zaczynamy :D Wczoraj mnie korciło żeby obejrzeć ten film i obejrzałem nawet do połowy prawie, ale stwierdziłem, że trudno wpierw obejrzę sobie serial ;p

StatusQuo

Kwestia wirusa zwanym czarnym rakiem w serialu zaczyna być poruszana w czwartym sezonie . Jest również odcinek mitologiczny(wnoszący coś do fabuły) o pszczołach z wirusem ale nie pamiętam który to był sezon (chyba 4/5) miałem sporą przerwę aktualnie jestem na początku 6 sezonu. Wirus z serialu a z filmu różni się tym że nie zamienia ludzi w obcych.

StatusQuo

Tak ten film powinno się oglądać pomiędzy 5-tym a 6-tym sezonem.

ocenił(a) film na 7
StatusQuo

Ten film ogląda się po 5 sezonie :)

StatusQuo

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_odcink%C3%B3w_serialu_Z_Archiwum_X

StatusQuo

Tu jest kolejność w jakiej powinno się oglądać:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_X-Files_episodes#Series_overview

Jest jeszcze spinoff The Lone Gunmen:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Lone_Gunmen_(TV_series)#Episodes

Będę oglądał na zmianę z odcinkami 8 sezonu The X-Files zależnie od daty premiery.

Film właśnie przed chwilą obejrzałem po skończeniu 5 sezonów serialu i nie wyobrażam sobie aby można go było oglądać nie znając całego poprzedniego materiału. Oglądanie od 4 sezonu nie ma sensu gdyż czarny wirus to tylko część serialowej mitologii i filmu się potem w pełni nie zrozumie.

I jeszcze jedno, film polecam w wersji Extended Edition dłuższym o całe 43 sekundy :). Niby nic, ale w tej wersji Well-Manicured Man tłumaczy Mulderowi dlaczego Samantha została uprowadzona.

zemstafreda

pamietasz moze dlaczego? co mu wytlumaczyl?

willemite

Ojciec Muldera oddał córkę, gdyż tylko ludzkie klony kosmitów są w stanie przetrwać zarazę. Wybrał ją żeby uratować jej życie jednocześnie wierząc, że Mulder podąży jego ścieżką i odkryje prawdę i zmieni nakreśloną przez kolonizatorów przyszłość.

SilverThunder_1R

dziekuje :)

StatusQuo

oglądałem z "wyrywkową" znajomością serialu i film przypadł mi do gustu. Podobał mi się humor, z tym że nie jest on "używany" wprost, a jest raczej oczkiem do bystrego widza. Ponadto "teorie spiskowe", które łączą się w całość.

p.s. Dobry soundtrack

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones