PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610870}
5,3 2 273
oceny
5,3 10 1 2273
6,1 11
ocen krytyków
Z daleka widok jest piękny
powrót do forum filmu Z daleka widok jest piękny

Cóż, nie podobał mi się ten film. Byłam na festiwalu, oglądałam ,potem rozmowa z reżyserami, którzy tłumaczą ten film jako metaforę, metaforę czego- już nie wiadomo. Dialogi ograniczone do minimum, patologiczny obraz polskiej wsi z historią wojny w tle. Słaby.

Dotka28

Czego chciałaś więcej ?? Kolorowych samochodów i latawców ?? Polskie Dramaty przekazują realia jakie są w rzeczywistości i dlatego są takie dobre.Nie widziałem filmu ale ciekawie się zapowiada po twoim komentarzu.

grindz0ne83

dobra odpowiedź ;) mnie nagana dana temu filmowi przez Dotka28 zachęciła do obejrzenia go.

ocenił(a) film na 9
zajecc

Byłam, obejrzałam, bardzo mi się podobał...trudne kino, wiele wątków do przemyślenia i rozłożenia na czynniki pierwsze. "Dialogi ograniczone do minimum"...to właśnie czyni ten film tak wyjątkowym. Nic nie jest wyłożone na tacy, niczego nie dowiadujemy się z dialogów bohaterów, pozostaje mnóstwo niedopowiedzeń. Wszechobecna cisza, skrywająca prawdziwy dramat. Świetne polskie kino. Polecam.

ocenił(a) film na 9
soulfake83

Też jestem pod dużym, pozytywnym wrażeniem tego filmu. Niektóre obrazy bardzo poruszające (spoiler: scena, w której obserwujemy pranie bielizny zrabowanej z domu Pawła była dla mnie porażająca), nic w tym filmie nie jest wypowiedziane do końca, niczego na pewno nie wiadomo - fajne oderwanie od typowo polskiej psychologicznej konstrukcji postaci. Tutaj nie znamy motywów, nie wiemy kim sprawcy/ofiara byli wcześniej, jakie relacje łączą bohaterów, kto jest kim? każdy z nas może tam być.

ocenił(a) film na 8
Dotka28

Dziewczyno! Nie trzeba było rozmawiać z reżyserem aby dopatrzyć się w tym filmie metafory. Widocznie dla komercyjnych mas nie jest ona czytelna. Ty właśnie należy do tych którzy patrzą z daleka i wydaje im się że wszystko jest piękne i ładne, nie zagłębiasz się w problem, wolisz pozostać biernym obserwatorem który widzi tylko to co chce. Dialogi w tym filmie są ograniczone do minimum co wydaje mi się trafione, o ludziach nie świadczą słowa ale ich zachowania, czyny, słowa są tylko dopełnieniem, całości obrazu wiejskiej wsi, która ukazana jest tu jako pewne środowisko, na które patrzymy z daleka, bo tylko wtedy widok jest piękny.

artiib

Lincz został wykonany....chłopaku! Już się tak nie ekscytujcie, ludzie, zacznijcie oglądać naprawdę dobre filmy.

ocenił(a) film na 8
Dotka28

Życzę kolejnych ekscytujących seansów przy tanich melodramatach i komediach romantycznych które jak mniemam są w twoim guście. Czas najwyższy się obudzić i przestać żyć iluzją, życie nie zawsze jest filmem z "happy endem", nie za każdym rogiem czeka na ciebie szczęście i miłość, zejdź na ziemię. Popatrz realnie i obiektywnie na to co na temat kina wiesz, a co chciałabyś wiedzieć. Rachunek będzie prosty, kino jeszcze nie raz cie zaskoczy, ale ty z niego nic nie zrozumiesz.

artiib

Dobrze, że Ty wszystko rozumiesz i świetnie się orientujesz, jakie filmy oglądam. Miło mi, że tak "trafnie" umiesz oceniać ludzi. Może zacznij pisać gdzieś, gdzie ktoś to przeczyta, poza tym ocena filmu tu nie polega na zjechaniu kogoś, tylko wyrażeniu swojego zdania. Od kiedy to każdy tak samo ma podchodzić do filmu? Nie rozumiem. Wyraziłam swoje zdanie, film, moim zdaniem jest beznadziejny i koniec dyskusji, cieszę się, że tylu osobom się podoba, mnie akurat nie? Przestęptwo? Czy ja czyjąś wypowiedź oceniam> nie, bo mam świadomość wolności słowa. Chyba jako jedyna tu/ I na pewno nie możesz zarzucać mi, że oglądam kiepskie filmy, bo nie masz na to najmniejszego dowodu, więc proponuję skończyć już tę żenującą debatę.

ocenił(a) film na 8
Dotka28

Forum jest właśnie po to by na tematy związane z filmem rozmawiać. Jeżeli sadzisz że cię oceniam to jesteś w błędzie, nie mam takiego zwyczaju. Oczywiście że każdy do filmu podchodzi, odbiera go inaczej, każdy ma inne doświadczenia i na co innego się nastawia to zrozumiałe. Zasugerowałem tylko że twoja ocena filmu jest "pusta" nie potrafisz poprzeć jej żadnymi adekwatnymi argumentami, a tego akurat nie lubię, mam do tego prawo. Twój gust filmowy oceniam bo mam możliwość zobaczenia co oglądasz i jak oceniasz. Każdy ogląda to co lubi, jednak nie każdy trafnie go odczytuje. Cóż komercja jest powszechna, szkoda tylko że zdecydowana większość daje jej się omamić. Na koniec powiem iż nie ograniczam twojej wolności słowa, pisz co chcesz. Tyle w temacie. A i przytyki zachowaj dla siebie!

artiib

Nie ja zaczęłam od przytyków, przeczytaj swój pierwszy post. Poza tym Tobie się chyba pomyliła definicja komercji... przejrzyj jeszcze raz to, co oceniłam i daruj już sobie wszelkie następne komentarze. Zachowaj resztki przyzwoitości. Nie zamierzam już więcej czytać żadnych nowych komentarzy skierowanych w moją stronę, więc kończymy. To nie czas i miejsce na wrzucanie sobie, finito.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones