PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=241517}
6,8 9 521
ocen
6,8 10 1 9521
6,6 8
ocen krytyków
Z odzysku
powrót do forum filmu Z odzysku

Zakonczenie filmu

ocenił(a) film na 5

Moze ktos mi wytlumaczy co oznacza ostatnia scena, po pobiciu Wojtka, on ledwo cieply wchodzi, raczej wtacza sie do rzeki i plynie, z wielkim trudem plynie...poczatkowo myslalam, ze chce sie utopic, bo taka beznadzieja go ogarnela, ale nie on dalej plynie, a brzegu nie widac...

ocenił(a) film na 7
Ewiatko

Ja to odbieram jako metaforę - wejście do wody symbolizue oczyszczenie, obmycie z grzechów i początek nowego życia. Wojtek decyduje się jednak nie iść na skróty, tylko zmierzyć się z trudami życia. Tam po drugiej stronie rzeki był dom jego dziadka, w pewnym momencie filmu dziadek mówi do niego: "gdyby tu był most, to byś miał 5 minut do domu". Mostu nie ma, ale jednak decyduje się iść w tamtym kierunku. W życiu też nie wszędzie są mosty, ale trzeba zacisnąć zęby i iść przed siebie.

ocenił(a) film na 5
Loszo

Dziekuje za interpretacje:-)
Mozna i tak to interpretowac, jest to wtedy optymistyczne zakonczenie i z jakas nadzieja na przyszlosc...

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

Również uważam, że to bardzo dobra interpretacja. Tylko Ewiatko dlaczego tylko 5 dla tego filmu ? Takie kino zdecydowanie zasługuje na więcej.

ocenił(a) film na 5
natan_

Taka ocena, bo nie wydawal mi sie jakos wybitnie zagrany....

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

Rozumiem, chociaż dla mnie to najlepszy film Antoniego Pawlickiego, świetnie zagrał. Przyzwoicie spisał się też Jacek Barciak. Pomijając aktorstwo, to jest konkretna historia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones