PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5742}

Z piekła rodem

From Hell
7,3 64 917
ocen
7,3 10 1 64917
5,4 10
ocen krytyków
Z piekła rodem
powrót do forum filmu Z piekła rodem

W żadnym filmie nie widziałem gorzej przeprowadzonego śledztwa. Koleś miał wizje przyszłości, ale mimo to był zawsze dwa kroki do tyłu. Od dłuższego czasu miał sprawcę pod nosem, ale nawet go nie podejrzewał, mimo iż był nieufny wobec każdej innej osoby. Wiedział kto ma zostać zabity, ale i tak nie udało mu się ochronić ofiar (nie licząc Mary, ale ona ocalała podejmując własne działanie i mając odrobinę szczęścia). Nie udało mu się nawet aresztować "rozpruwacza" i samemu doprowadzić go w ręce wymiaru sprawiedliwości. Nic dziwnego, że popełnił samobójstwo :-/

ocenił(a) film na 8
apdarw

Weź pod uwagę, że jestt to po 1- tylko film, po 2- to film amerykański a tam jest wszystko naciągane, po 3- w XIVw. nie było takich metod i środków ścigania przestępców jak mamy dzisiaj. Prawdziwy Abberline nie podtruwał się opium, nie miał wizji, wytrwale dążył do złapania Rozpruwacza. Poczytaj sobie o nim, po dziś dzień jest symbolem prawdziwego i wytrwałego detektywa. Nie ograniczał się do jednej tezy, ale rozważał różne wątki. I nie popełnił samobójstwa, tylko umarł na skraju nędzy. Ten film też nie przedstawia całej prawdziwej historii mordów w Whitechapel. Bo Mary Kelly tak na prawdę Abberline nie uratował. Jest ona ostatnią (podobno) ofiarą Kuby. Amerykańcy lubią robić happy endy :)

ocenił(a) film na 7
claudia_92

Zgadzam się z tym co napisałaś, a także znam prawdziwą historię Abberline'a. Mój komentarz miał charakter ironiczny i miał właśnie wytknąć błędy i niedociągnięcia filmu, które Ty wymieniłaś :) Myślałem, że ostatnie zdanie skutecznie ujawni moje intencje ;)

apdarw

Nie chcę być wścibski ale chyba nie znasz jego historii.

ocenił(a) film na 7
cris561

Nie chcę być złośliwy, ale mylisz się sromotnie ;-)

claudia_92

Mam nadzieję, że to z XIV w. to palce po klawiaturze się omsknęły.

claudia_92

Claudio, w XIV w. to najwyżej sądy boże robili a nie śledztwa.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Przyznaje się do błędu, miało być w XIX w. Mea culpa ;) Tak to jest jak się szybko pisze i nie sprawdza

ocenił(a) film na 7
apdarw

Mary Kelly zginęła, miał wizję narkotyczną że żyje, ale ona zginęła jak zresztą wiemy z historii prawdziwego Kuby Rozpruwacza.

ocenił(a) film na 7
apdarw

Polecam obejrzeć 3 godzinny film tv z 1988 z Michaelem Caine'm.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones