PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714022}

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
7,4 134 269
ocen
7,4 10 1 134269
6,1 14
ocen krytyków
Za jakie grzechy, dobry Boże
powrót do forum filmu Za jakie grzechy, dobry Boże?

Jedynym atutem tej produkcji z prymitywnym humorem (scena z psem) są egzotyczni zięciowie. I na tym się wszystko kończy.

Arab: „Nie jem wieprzowiny, ale piję alkohol. Nie jestem fundamentalistą” – jasne. Bo abstynencja to fundamentalizm.

Arab i Żyd nie jedzą koszernie/halal, bo po co?

Czarnoskóry narzeczony niby katolik, ale sypia z nią bez ślubu.

Nie wiem, co producenci tego filmu chcieli pokazać. Że imigranci są fajni, jeśli mają w nosie swoje tradycję i religię? W sumie tam wszyscy do siebie pasowali, ta rodzina była katolicka tylko dlatego, że chodziła na pasterkę. Puste, że aż przykre. Ja wiem, że o komedia, ale liczyłam na coś głębszego, zwłaszcza że temat aktualny. No, ale jaki popyt, taka podaż.

Cóż taki obraz dzisiejszego świata. Zresztą po filmie kręconym we Francji i to jeszcze w mainstreamie nie można się wiecej spodziewać. Zresztą w 2014 Francuzi nakręcili film Apostoł (L'apôtre), ale że chrześcijan i muzułmanów nie pokazywał jako luzaków którzy albo do kościoła od wesela do wesela czy olewają halal to emisja została zakazana we Francji.
Francja- pierwsza córa Kościoła, adoptowana przez Islam.

ocenił(a) film na 3

Też mi nie przypadł do gustu film ale to co piszesz o alkoholu i halal to jest jednak często prawda. Znam kilku muzułmanów i wszyscy pili alkohol, ale wieprzowiny nie myślą aby spróbować bo wiadomo - religia...
A co do halal , sądzę że głównie rabini o niego walczą, z wiadomych przyczyn oraz ortodoksyjni Żydzi.

ocenił(a) film na 3

No i co do katolicyzmu to fakt wiele osób uważa się za katolików tylko dlatego, że w okolicy świąt pojawi się w kościele.




Myślę, że troszkę przesadzasz. To była kpina i ironia właśnie z tego na co ty się oburzasz i nie rozumiesz. To jest komedia o uprzedzeniach i stereotypach. I kończy się dobrze prawda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones