PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123697}

Za wszelką cenę

Million Dollar Baby
7,8 275 361
ocen
7,8 10 1 275361
7,9 34
oceny krytyków
Za wszelką cenę
powrót do forum filmu Za wszelką cenę

Nawet Morgan go nie uratował. 30 letnia amatorka kasuje po kolei wszystkich na ringu jakby to
był błahostka. Ale to jeszcze mogłem zrozumieć bo czułem, że chodzi w tym filmie o coś
innego. No ale gdy motywem przewodnim okazał się paraliż zawodniczki i dylemat jej trenera
czy ją odpiąć cz nie to już zwątpiłem. Co za bezsens tak film robić. Jeżeli miało to wzruszyć to
niestety mnie to uraziło. Można było inaczej zarwać jej karierę i ukazać jak pomimo dramatu
można podjąć walkę poza ringiem i wówczas pole do popisu miałby Eastwood jako ten, który
próbuje przywrócić jej radość z życia. A tak po szeregu groteskowych scen walki dostajemy
śmiesznie zagrane sceny ukazujące obojętność rodziny Maggie oraz wciśnięte w zakończenie
z niewiadomych przyczyn przesłanie, że jak jest źle to już nie może być lepiej a tylko gorzej.
Takie rzeczy, takie ludzkie dramaty, ludzie oglądają wokół siebie na co dzień więc zbędne jest
tworzenie o tym jeszcze filmów.

davvid8

Ale kto powiedział, że nie wolno robić takich smutnych filmów? I dlaczego każdy film tego rodzaju miałby mieć za każdym razem szczęśliwe zakończenie? Mi absolutnie nie przeszkadza to, że oglądam filmy, w których historia niekoniecznie musi być utopijnie przedstawiona. Ty możesz twierdzić, że zbędne jest tworzenie filmów z takim przebigiem akcji i zakończeniami, ale wiele osób lubi właśnie oglądać takie filmy. Bardzo często dzięki nim mają okazję odnieść je do swojego życia i zdobyć się na przemyślenia. To, że Eastwood miał taką, a nie inną wizję może się oczywiście nie podobać, ale ja na pewno za żaden błąd bym tego nie uznawał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones