PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31840}

Zabawna buzia

Funny Face
7,3 10 960
ocen
7,3 10 1 10960
6,3 6
ocen krytyków
Zabawna buzia
powrót do forum filmu Zabawna buzia

Mam wrazenie ze czesc ludzi uznala Audrey za genialna aktorke i tak jest w istocie, jednak trzeba
przyzanc ze nawet najlepszy aktorom zdarzaja sie słabsze filmy i mysle ze dla niej to wlasie taki.
Film bardzo mnie rozczarowal, Fred byl za stary w stosunku do granej roli, piosenki nie
porywaja, jedynie zdjecia Paryza porywajace. jedyna scena ktora mnie ubawila to udzielanie
pierwszej pomicy.

ocenił(a) film na 8
kuniam

Panorama Paryża to zdecydowany atut tego filmu.
Mnie porwała kreacja jaką stworzyła Audrey(ten jej taniec, czy scena z balonami).
Co do jej partnera, to racja nie powalił mnie na kolana, jednak podobała mi się ta pani w różowym, ta szefowa gazety.
Nie sądzę, by była to słabsza rola Audrey, jedną z słabszych była choćby "Historia zakonnicy".

VampireRose


Ta scena, gdzie w domu filozofa tańczą szefowa gazety z Dickiem Avery jest rewelacyjna!:)

http://www.youtube.com/watch?v=OEzCcQmtkKA

Ale co do samego filmu-mnie rozczarował..Audrey ma dużo lepsze filmy,choć podobnież "Zabawna Buzia" należała do jednego z jej ulubionych..
Nie mogę kompletnie zrozumieć,co Joe zobaczyła w Dicku..Ale nie jest to raczej film z głęboką prawdą psychologiczną;)

ocenił(a) film na 9
kuniam

Fred był faktycznie stary, zawsze był dużo starszy od swoich partnerek i zawsze grał s największymi pięknościami. Rita Hayworth, Judy Garland, Audrey Hepburn, Lucille Bremer, Cyd Charisse, Paulette Goddard... Nie wiem, ile lat miały wtedy, gdy z nim grały Bremer i Goddard, ale były dużo młodsze od jego najstarszej filmowej partnerki, Ginger.Rogers, która była młodsza od niego o 12 lat. Pardon, zapomniałam o jego pierwszej partnerce, Joan Crawford, urodzonej w 1908 roku. O ile jeszcze przy Rogers, Hayworth i Goddard wyglądadość młodo, to reszta. była dla niego za młoda. Przecież był starszy od Audrey o 30 lat! Mogli wziąć Gene'a Kelly, owszem, ale Kelly nie cieszył się już wielką popularnością, poza tym, gdyby nie on, nie zgodziłaby się Audrey, której marzeniembyło tańczyć z Astairem.

ocenił(a) film na 9
Lady_Eowyn

Pardon, Goddard była o rok starsza od Ginger. Co nie zmienia faktu, że z nią Astaire wyglądał dość młodo, ale Second Chors nakręcili 17 lat wcześniej od Funny Face.

kuniam

Audrey to chyba bardziej ikona popkultury, bo mimo, że sympatyczna, to nie ustawiłabym jej w szeregu najlepszych aktorek. Swoją drogą uważam, że tu była lepsza niż w "Śniadaniu u Tiffany'ego".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones