PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11900}

Zabić drozda

To Kill a Mockingbird
7,9 32 908
ocen
7,9 10 1 32908
7,9 20
ocen krytyków
Zabić drozda
powrót do forum filmu Zabić drozda

... przez pierwszą godzinę filmu kompletnie nic się nie dzieje, dzieci biegają, Peck wygłasza ogólniki i slogany w stylu, "dziecko, musisz zrozumieć", "bronię bo nie mógłbym spojrzeć ludziom w oczy" no i ta dziewczynka która była chłopcem

marckoza

Jak jesteś za głupi na film to poczekaj aż dorośniesz zanim dasz 4, albo w ogóle nie oceniaj

Immortal_Stasin

Czekam, narazie podoba mi się Transformers

ocenił(a) film na 5
marckoza

Nie karm trolla. Mi też się film nie podobał.
Nawet najmądrzejsze frazesy i przesłanie nie są gwarancją zrobienia dobrego filmu.
A poza tym wiadomo - każdy ma inny gust.

ocenił(a) film na 5
marckoza

Też ciężko było mi przebrnąć przez pierwszą godzinę (G. Peck zaliczony jako pierwszoplanowy aktor, a na początku prawie w ogóle go nie ma, lol). Dopiero na sali sądowej czas zaczyna szybciej płynąć, a potem na koniec jest takie "wtf?! Że niby o to chodziło z tym tytułem?!".

marckoza

Filmu nie widziałam, czytałam natomiast książke kilka lat temu i miałam identyczne odczucie: temat książki, który wyczytałam na okładce pojawił się gdzieś za połową :)

ocenił(a) film na 7
Gemmai

Dla mnie książka jest wspaniała, a film... no taki sobie.

ocenił(a) film na 7
IrenaSz

taki sobie i 9 ?

ocenił(a) film na 7
RAC_79

Istotnie przesadziłam - myślałam o książce.

marckoza

Ja przebrnęłam przez cały film. Przez pierwszą godzinę dzieci latają i przeszkadzają. Przez drugą rozgrywa się nudny dramat sądowy. Ale najwięcej w tym filmie było tej brzydkiej, mądralińskiej dziewczynki. Zanudziłam się na śmierć.

cumartesi

Ów dziewczę jest lektorem w tym filmie, zaś cały film wyidealizowanym przez pamięć i sentyment obrazem. Zabieg zamierzony.

ocenił(a) film na 5
marckoza

nie dziwię się, to dość przeciętny film otoczony aureolką zdarzeń. na palcach jednej ręki można wyróżnić z tego samego okresu o wiele lepsze filmy. no taka jest prawda

ocenił(a) film na 7
marckoza

Niestety, ale film pomimo wielu walorów rozczarowuje. Wiele lat temu czytałam książkę, która podobała mi się strasznie. Film jest jej wierną kopią więc trudno było mi zrozumieć, czemu teraz nagle nie podoba mi się ani jedno ani drugie. Powód jest banalny, dorosłam. Zarówno książkę jak i film polecić można (mimo wątków niby dramatu sądowego i wszystkiego co jest z nim związane) młodzieży. Podejrzewam, że jest to film odpowiedni dla dzieci wieku 12-18 lat.

ocenił(a) film na 7
marckoza

Ja akurat wysiedziałem do końca, później się trochę rozkręca. Niestety masz rację, film jest ogólnie nudny, jednak za całokształt i poruszone w nim kwestie dałem 7/10. Chyba nie tego oczekuję od dramatu sądowego.

ocenił(a) film na 10
xaphon

To nie jest film ktory sie "rozkreca", to jest film o dorastaniu w USA w latach 30tych na zadupiu Południa. Film świetnie oddaje (jak na film z tamtych czasów) trudne wydarzenia widziane oczyma dziećmi. W latach 1955-1968 czarni wywalczyli sobie równe prawa w Ameryce i ten film ma przypomnieć ówczesnym białym jak wyglądało ich dzieciństwo (ludzi mniej wiecej wlasnie w wieku 40 lat ktorzy decydowali o losach prawa)

marckoza

racja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones