PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=235793}

Zaczarowana

Enchanted
6,4 87 051
ocen
6,4 10 1 87051
6,1 10
ocen krytyków
Zaczarowana
powrót do forum filmu Zaczarowana

nawiązania

ocenił(a) film na 7

Urzekła mnie gra konwencją autorów filmu. Oczywistym skojarzeniem jest Śpiąca Królewna, Śnieżka
czy Kopciuszek (nie tylko pantofelek ale szycie z pomocą zwierząt). Wychwyciłam te motyw muzyczny
z Arielki gdy Giselle przygladała się akwarium. Na marginesie: czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć
dlaczego ona wypluwa rybkę do kubka będąc u Roberta w biurze?? Kompletnie tego nie zrozumiałam
O.o

ocenił(a) film na 6
arycka

Ba nawiązanie do Dzwonnika z Notre Dame [Scena ze smokiem - porównaj z Quasimodo w katedrze!]
Taniec na balu mi się z Piękną i Bestią skojarzył

A rybka? Czy to nie poczciwy Nemo?

Świetny pomysł na film - można naprawdę nieźle smaczki wychwycić ;)

ocenił(a) film na 7
pucek_08_04

Bo chwilę wcześniej napiła się wody z akwarium ;)

ocenił(a) film na 8
pucek_08_04

Tak,te nawiązania są bardzo czarujące i wzbogacające fabułę.

arycka

W tej scenie z rybką Giselle uśmiecha się do pewnej zniesmaczonej kobiety. Zagrała ją Jodi Benson, która użyczyła głosu Arielce - Małej Syrence :)

ihatemondays

Naprawdę? To przeurocze kiedy reżyser wplata takie "smaczki" w niby banalnie płytki film :)

littlelotte52996

http://blogs.disney.com/oh-my-disney/2015/01/11/every-single-disney-reference-in -enchanted/

To tylko jedno z wielu nawiązań :)

ocenił(a) film na 7
arycka

Nawiązania do filmów, bajek i życia. W bajce życie byłoby proste i nieskomplikowane - poznali się, od razu ślub i żyli długo i szczęśliwie. Ale realne życie to nie bajka. Nie jest łatwo a nawet może dojść do niespodziewanych zwrotów "akcji", mieszanki uczuć, niepewności, złości, żalu, odkochania się. To wszystko było pokazane w tym filmie który szczerze mówiąc mnie zaskoczył ale jednocześnie był unaocznieniem tego, że serce nie sługa, że uczucia nie powstają tak po prostu a zainteresowanie może wygasnąć. Odwrotnie niż to się dzieje w bajkach. Przyszła księżniczka zapewne byłaby ze swoim ulubieńcem z szablą, gdyby nie przeniesienie do realnego świata w którym nic już takie proste nie jest. "Znormalniała", zaczęła się uczyć prawdziwego życia. I wtedy zaczęły się dziać rzeczy które niesie los i życie. Niejedna kobieta oczywiście marzy o pięknym życiu, księciu z bajki, "bajecznym" ślubie i szczęśliwym małżeństwie do końca życia. Jednak jak pokazuje film, takie myślenie ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, co nie wyklucza że gdzieś na świecie może istnieją takie pary "księżniczki i księcia". Fajny film.

emplim

Bardziej mam jednak wrażenie że dużo tu baśń - Film mnie jednak nie zachwycił owszem obejrzenia ale to tyle, zapewne to dlatego że nie jestem fanem musicali zwłaszcza tych współczesnych ;)

arycka

W jednej scenie w telewizorze pojawia się aktorka użyczająca głosu Belle z Pięknej i Bestii.

ocenił(a) film na 7
arycka

Było też nawiązanie do King Konga!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones