PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=126171}

Zagadka zbrodni

Sal-in-sui Choo-eok
7,6 16 149
ocen
7,6 10 1 16149
8,3 18
ocen krytyków
Zagadka zbrodni
powrót do forum filmu Zagadka zbrodni

Na tym koncentruje się reżyser w tym genialnym kryminale..niby banał, ale....
Film jest niezwykle złożony i oryginalny, intrygujący, trzymający w napięciu, chwilami nawet zabawny, ale ogólnie fundujący widzowi szereg niezwykle emocjonujących scen.
Plus wspaniałe, wieloznaczne zakończenie, jak to zwykle bywa w kinie azjatyckim..
Filmowi nie brakuje czarnego humoru. Jego źródłem najczęściej jest niezbyt bystry zastępca inspektora, człowiek uwielbiający rozmawiać z podejrzanymi za pomocą
...ciosów nogą z wyskoku. Dzięki temu właściwie każdy podejrzany ochoczo przyznaje, że jest mordercą. Cóż, Korea lat 80-tych do państw prawa na pewno się nie zaliczała. Humor przewija się też w rozmowach
średnio rozgarniętej policji miejscowej z wykształconym przybyszem ze stolicy.
Najważniejsze jednak jest śledztwo. Nie ma tu żadnego genialnego Sherlocka Holmesa, łatwo rozwiązującego zagadki. Mamy prozę życia - przechodniów zadeptujących ślady, techniczne ograniczenia, nieszczęśliwe wypadki świadków, błędne decyzje, mylne tropy. Światem nie rządzą oczywiste zasady. To co nas czeka to bezradność i frustracja, to wrażenie, że coś wciąż wymyka się z rąk.

Ten film to prawdziwa perełka kina azjatyckiego i myślę nie tylko-szczerze POLECAM




ocenił(a) film na 8
Baby_Black27

dodam, że klimat wzmacnia obraz życia Korei, wieczne alarmy, ćwiczenia, zaciemnienia i to lat 80-te, faktycznie film perełka

zakończenie wieloznaczne i szkoda, że operacji nie podjęto wątku tego detektywa

ocenił(a) film na 10
typisb

Także w niedopowiedzeniach tkwi urok tego filmu. Może lepiej, że tak zostało :)

ocenił(a) film na 10
Baby_Black27

Trudno byłoby przejść obok tego dzieła z obojętnością... Widziałem go już wielokrotnie (chyba 15 razy) i do tej pory mimo, że prawie znam go na pamięć nie mogę się nadziwić jego urokiem...

użytkownik usunięty
Baby_Black27

Scena przesłuchania Sam Wiesz Kogo zakończona butem w klatę i zbitą żarówką to jest G-E-N-I-U-S-Z.

ocenił(a) film na 10
Baby_Black27

po 2 seasach tego filmu podczas minionych 6ciu lat od perwszego obejrzenia, ocenę podniosłam do 10 oczek, bo stwierdzam z przekonaniem, że jest to kryminał idealny :)

ocenił(a) film na 9
Baby_Black27

moje pierwsze zetkniecie z tym filmem to byl koniec filmu w polskiej telewizji, a dopadlo mnie wtedy takie wrazenie jakie to dziwne i pociagajace, to wrazenie nie zostalo zapomnian e i po kilkunastu latach dane mi bylo przezyz te historie, bo wszystkie drogi zawsze prowadzą do domu, gdziekolwiek on jest

ocenił(a) film na 8
Baby_Black27

Bezradność to najlepsze słowo jakie może opisać ten film. Policjanci na których wiesza się psy, że nic nie robią, a którzy nigdy nie byli przygotowywani na sprawę seryjnego mordercy mimo to starają się ze wszystkich sił.
Ostatnia scena jest mocna - jeśli ktoś uważnie oglądał film to będzie wiedział dlaczego. Tyle, że musiałem obejrzeć ją po angielsku bo nie było polskiego tłumaczenia tej sceny nie wiedzieć dlaczego.
Z Koreańskich filmów o policjantach polecam Lament 2016.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones