PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11893}

Zaginiony w akcji

Missing in Action
6,2 8 521
ocen
6,2 10 1 8521
6,0 3
oceny krytyków
Zaginiony w akcji
powrót do forum filmu Zaginiony w akcji

jestem chyba jednym z nielicznych który widział cała trylogie i powiem tak są to filmy oczywiscie klasy B tradycyjne kino lat 80 duzo akcji mało myslenia ja nawet lubie takie filmy dałem:
Zaginiony w akcji 1 - 5/10
Zaginiony w akcji 2 - 6/10
Zaginiony w akcji 3 - 4/10
nie jest to wybitne kino ale mozna powiedziec ze jest godne polecenia jesli komus znudzily sie filmy znane i wybitne np. mi sie juz znudzily mam i widzilem wszystkie flmy Top100 wiec fajne bylo sie troche oderwac od rzeczywistosci i obejrzec doscyc dobry film akcji,komedi,wojenny,S-F, bo mozna powiedziec ze ten film jest troche nierealny jesli kotes chce sie zemna zgodzic argumety mile widziana lu jesli widziales wszystkie 3 czesci moze napisac ktora wg ciebie najlepsza wg mnie pierwsza ale malo realana wiec dwojce dalem wyrzsza ocene. pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Krzych1

widziałem wszystkie 3 części i oceniłem je:
cz1.-7
cz2.-6
cz3.-6

miałem ocenić na odpowiednio 6, 5 , 5 ale +1pkt za sentyment do tych filmów i do kiczowatego kina akcji, co tam się przejmować ze mówią że to totalna kicha, każdy to wie, a czasami trzeba obejrzeć takie kino żeby docenić filmy lepsze, przecież najłatwiej zauważyć różnicę na zasadzie kontrastu.

ocenił(a) film na 5
Krzych1

Powiem tak, jedynkę oglądałem tylko jednym okiem i nie ocenię jej, dwójka
była nawet niezła bo nie było aż tylu przegięć z wyjątkiem kilku super
wielkich a trójka. Powiem tak, początek w trójce daje radę ale później robi
się coraz gorzej, a na sam koniec powiem że wszystkie części nie mają ze
sobą nic wspólnego.

ocenił(a) film na 7
Krzych1

Cz. 1 - 3 -> 3 * 7. Są to dobre filmy akcji. Nie wybitne, ale dobre. Drugą i trzecią oglądałem tak po 2-3 razy, a tą pierwszy raz. Polecam.

ocenił(a) film na 7
andpol

To są filmy akcji, a nie historyczne... Fantazji sporo, ale warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
andpol

dokładnie. klasa kina akcji z jednym z jej mistrzów. to nie Malkovich tylko Norris:-)

Krzych1

Zgadzam się się z oceną. Film oglądało mi się na 6, ale za nierealizm obniżyłem na 5. Sporo osób uważa ten film za gniot, jednak ja lubię takie kino klasy B. Film idealny na wieczorną posiaduchę przed TV kiedy masz gorszy dzień i nie chcesz oglądać czegoś ambitnego. Skoro miałbym doszukiwać się we wszystkich filmach realizmu to znalazłbym tego nawet sporo w lepszych produkcjach.

ocenił(a) film na 5
BartSmith

Śmieszne jest to jak się tłumaczycie z tego że film wam się podobał, chociaż nie jest realistyczny i ambitny. "Oglądałem wszystkie filmy z top 100 " " Film idealny na wieczorną posiaduchę przed TV kiedy masz gorszy dzień i nie chcesz oglądać czegoś ambitnego". Nie wstydźcie się, że oglądacie stare filmy akcji klasy B. Ja je bardzo lubię i moim zdaniem są świetne. Widać ze film was nadal jara ale w strachu przed innymi użytkownikami od razu piszecie ze to kicha... To stare filmy akcji. Takie były możliwości i tak się kręciło. "co tam się przejmować ze mówią że to totalna kicha, każdy to wie, a czasami trzeba obejrzeć takie kino żeby docenić filmy lepsze, przecież najłatwiej zauważyć różnicę na zasadzie kontrastu" co to za bełkot? Chcesz porównywać ambitne filmy z kinem akcji Chucka Norissa i dopatrywać się kontrastu?

ocenił(a) film na 7
Joe_Armstrong

Dokładnie ...

Joe_Armstrong

Nie rozumiesz. Można lubić film np. z sentymentu, mimo to nadal uważać go za średniaka. Ja nie mogę dać oceny wyższej, gdyż jest to zrzynka z Rambo 2, pomimo tego, że wyszedł ciut wcześniej. Czy wiesz, że drugą część Missing In Action nakręcili PRZED pierwszą częścią? Jednak to co nakręcili wpierw wyszło im gorzej i uznali, że wydadzą później. Do tego film ma trochę niedociągnięć i momentami jest strasznie przesadzony (np. scenka z granatem pozostawionym na tyle Jeepa). Jakby się zastanowić to po jakiego grzyba Truck nie przebrał się tylko jechał na akcję w mocno kolorowej hawajskiej koszuli? Na przesady z wybuchami i bezbłędne umiejętności Braddocka można przymknąć oko, ale na wybryk z koszulą już nie za bardzo, bo kto jedzie na akcję ubrany jak na plażę (wygląda jakby film kręcono w pośpiechu). Wiem, że inne filmy także posiadają podobne niedorzeczności, jednak nie są aż tak rażące (a przynajmniej tego nie zauważyłem). Porównując ten film do Delta Force, to tam oprócz mocno kiczowatych scen z super motorem i rakietami to reszta była bardzo fajna i dość realistyczna (w końcu była to grupa, a nie jedna osoba), a końcowa scena nawet bardzo (dodało to takiego kontrastu co nie jest często spotykane przy takich produkcjach). Niewątpliwie największym plusem tego filmu jest klimat i pomimo wad ciekawie się go ogląda.

PS: Ja akurat nie boję się wystawić niskiej oceny filmowi, który wg ogólnej opinii jest świetny - przykład "Wzgórze Rozdartych Serc" (6/10) czy "Gremliny Rozrabiają" (2/10), a i odwrotnie - potrafię docenić produkcję, która ma średnią 6 czy 7, a ja daję znacznie wyższą notę (np. "Dwóch Zgryźliwych Tetryków", ocena 9/10).

ocenił(a) film na 8
Krzych1

U mnie wygląda to następująco:

Zaginiony w akcji- 8/10
Zaginiony w akcji 2- 9/10
Zaginiony w akcji 3- 6/10

ocenił(a) film na 10
Krzych1

Dla mnie klasa a+ lepiej nie krytykować Chucka Norrisa bo jak wpadnie to wszyscy będą sie mali robić

ocenił(a) film na 6
Krzych1

1 - 6/10
2 - 5/10
3 - 6/10

ocenił(a) film na 7
Krzych1

Dla mnie "Zaginiony w akcji'' to solidna porcja prawdziwego męskiego kina , gdzie amunicja sypie się w każdej minucie , pistolety huczą a Chuck Norris jest po prostu niezniszczalny. Typowy klasyk kina akcji lat 80' na miarę ''Rambo''.

Każda część jest warta uwagi lecz część druga była według mnie najlepsza.

ocenił(a) film na 7
Krzych1

Pierwsza the best.
DIALOGI faktycznie bywają błyskotliwe:

"-Braddock, przynosisz nam wstyd.
-Po to tu jestem"
:-)

albo jego rozmowa z Tuckiem, jakże wymowna:
-Dzięki, że ze mną zostałeś.
-A miałem wybór?
-Tak.

No i to:
https://www.youtube.com/watch?v=qqZ6WABelWw