Zakładnik

(2002)

No Good Deed

W trakcie poszukiwań zaginionej nastolatki policyjny detektyw trafia do domu pełnego kryminalistów, gdzie zostaje uwięziony. Pilnuje go piękna, lecz przebiegła Erin.

pokaż:
 
Samuel L. Jackson Samuel L. Jacksonjako:Jack Friar
Milla Jovovich Milla Jovovichjako:Erin
Stellan Skarsgård Stellan Skarsgårdjako:Tyrone
Doug Hutchison Doug Hutchisonjako:Hoop
Grace Zabriskie Grace Zabriskiejako:Pani Quarre
Joss Ackland Joss Acklandjako:Pan Quarre
Shannon Lawson Shannon Lawsonjako:Amy
Jonathan Higgins Jonathan Higginsjako:David Brewster
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Milla Jovovich
rola: Erin
7,6 16 głosów
Samuel L. Jackson
rola: Jack Friar
7,2 20 głosów
Stellan Skarsgård
rola: Tyrone
6,4 8 głosów

"Zakładnik" to film oparty na krótkim opowiadaniu Dashiella Hammeta "The House on Turk Street". Policyjny detektyw, Jack (w tej roli Samuel L. Jackson) w ramach przyjacielskiej przysługi szuka nastolatki, która uciekła z domu. Przypadkiem wpada na dziwaczną bandę kryminalistów, którzy planują skok na bank. Ze względu na przeważające siły przeciwników Jack jest bez szans. Zostaje ich zakładnikiem. Rabusie muszą zastanowić się, co z nim zrobić. Zostawiają Jacka pod opieką pięknej Erin (Milla Jovovich), która jest dziewczyną przywódcy gangu. Erin okazuje się być mistrzynią manipulacji. Owinęła już sobie wokół palca wszystkich swoich koleżków i jest pewna, że z Jackiem pójdzie jej równie łatwo. Erin przedstawia siebie jako romantyczną i melancholijną kobietę, która mogła zostać wybitną pianistką, niestety, brutalne życie... etc. Jack okazuje się jednak niełatwym 'przeciwnikiem', dlatego Erin musi się naprawdę starać. W pewnym momencie faktycznie Jack już sam nie wie, kiedy Erin jest prawdziwa, a kiedy tylko się bawi jego kosztem...

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje

muzyka:
zdjęcia:
na podstawie:
 
oceń twórców
studio:
  • ApolloMedia Distribution
  • Kismet Entertainment Group (
    • niewymienione w czołówce
    )
  • Remstar Films
(więcej...)
inne tytuły:
(więcej...)
  • Kiedy Hoop wysiada z auta, by "sprawdzić zapasowe koło", otwiera bagażnik. Natomiast w ujęciu, gdy Tyrone wysiada, by zobaczyć co się stało, klapa bagażnika jest zamknięta. Chwilę później zamyka bagażnik.
  • W scenie, w której bohaterowie trafiają na duży ruch, Jack umieszcza na dachu policyjnego koguta, natomiast przez  resztę sekwencji czerwone światło znika z dachu.
  • Sudbury w Ontario nie posiada biura imigracyjnego przy granicy z USA, ponieważ jest zlokalizowane w północnej części Ontario, daleko od wszystkich przygranicznych miejscowości.

forum (36)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o