PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394018}

Zakazane królestwo

The Forbidden Kingdom
6,9 21 321
ocen
6,9 10 1 21321
Zakazane królestwo
powrót do forum filmu Zakazane królestwo

kpina

ocenił(a) film na 1

Najgorszy film z jackie chanem, totalne dno: żenujące walki (same latające supermany), zero kaskaderki na miarę najlepszego w historii kaskadera jakim jest chan, praktycznie zero humoru. Jako kopia władcy pierścieni (marnego filmu) też dno (gandalf jet li). Dno, dno, dno i wodorosty!

ligoo

Twój awatar mówi o Tobie wszystko...

ligoo

"same latające supermany"
To akurat taki rodzaj filmu chińskiego. W wielu chińskich filmach można coś takiego spotkać i właściwie to prawie tylko w chińskich, to taki jakby ich styl przedstawiania walk w dawnych czasach. U nas nap**edalają się magowie i wojownicy z supermocami i ogromnymi mieczami, a u nich latają sobie od drzewka do drzewka, od domku do domku. Trzeba to lubić, albo po prostu przywyknąć do tego.

ocenił(a) film na 1
Xax

Mogą sobie latać ile chcą, jednak Chana stać na dużo więcej niż takie niskie loty.

ligoo

Czego się spodziewałeś po gatunku Fantasy/Przygodowy? Scen walk jak w Undisputed z Adkins'em czy The one z Jet'em Li? Ile jeszcze razy ludzie będą czepiać się motywów irrealnych w filmach Fantasy... Przecież o to chodzi w tym gatunku. :)

ocenił(a) film na 7
badrock50

The One też miał od groma efektów specjalnych. Swoją drogą to nie rozumiem tego. Być mistrzem sztuk walki i godzić się na dorzucanie efektów specjalnych... ja się pytam: po co? Niech podrasowują efektami ludzi którzy niewiele potrafią, jak Keanu Reeves w Matrixie, ale Li, Chana, Yena i Tonny Ja nie trzeba podrasowywać.
Niestety jednak to robią... The One czy Romeo musi umrzeć mają sporo efektów które psuja sceny walki.

Wracając jednak do tematu chińskiego latania. Wiem, że to kwestia kulturowa, ale mnie też drażnią te ich loty. Tym bardziej, że tak jak już pisałem, mają aktorów zdolnych do pokazania prawdziwych umiejętności na ekranie. Zawiodłem się więc na walce "Jet VS Jackie", bo spodziewałem się bardziej realistycznej wersji, a nie przydługiej bójki i efekciarskich podskoków.

Dentarg

Jak Cię drażnią to nie oglądaj takich filmów i tyle. Nikt niczego nie każe, nic na siłę.

ocenił(a) film na 7
Xax

Szkoda nie oglądać, bo takie filmy mają przeważnie fajny, wschodni, klimat. Powinni jednak robić bardziej realistyczne walki - takie moje zdanie. Tym bardziej, że mają aktorów na tyle zdolnych by pokazać coś więcej niż komputerowe loty. Zakazane Królestwo jest dobrym filmem. Jeśli jednak chodzi o główną scenę walki, Li i Chana, to jest ona zrobiona (tak, to właściwe dla tej sceny słowo) fatalnie. Równie dobrze mogli wziąć dwóch Mietków spod karczmy i podrasować komputerowo ich ruchy. Widzisz w tym sens? Bo ja nie.

ocenił(a) film na 4
ligoo

Porównanie tego filmu do WP to nieporozumienie.
A co do reszty filmu.
Fakt czegoś Mu brakowało. Mam wrażenie że niewykorzystani w pełni potencjału Jackie'go Chan'a i Jet'a Li no i troche charakterystyka mi sienie podobała (Jet Li wyszedł okropnie)

ocenił(a) film na 8
ligoo

Sam jesteś kpiną!!!
Ja ten film był porównał do mixu Niekończącej się opowiesci i Pijanego mistrza
Moja nota 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones