PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204}

Zaklinacz koni

The Horse Whisperer
7,5 40 695
ocen
7,5 10 1 40695
7,0 4
oceny krytyków
Zaklinacz koni
powrót do forum filmu Zaklinacz koni

Jako osobę posiadającą konia, denerwowalo mnie dużo scen w filmie. Zasiadają sobie z koni w
terenie, siadają na skalach, a konie cierpliwie czekają aż skończą rozmawiać? Dobre.
Kobieta wysadza konia z ogromnymi problemami behawioralnymi do przyczepy i przejeżdża z nim
pol Ameryki,i zarówno przyczepa jak i kon docierają cale? Mojego konia, który jest w miarę
zrównoważony, po paru godzinach podróży roznosi, a co dopiero zrobiłby taki biedaczek :\ Plus
scena z łapaniem konia na lasso żeby się uspokoił, dość głupi pomysł, bo na sile się takich rzeczy
nie załatwia.

ocenił(a) film na 10
Frigide

To nie jest film naukowy z serii w National Geographic. To melodramat. Nikt się na tym filmie obchodzenia z koniem raczej nie uczy :)

ula_harasim

Nie twierdze ze ktoś się uczy, ale spodziewalabym się, ze jak ktoś robi taki film, to sam się poduczy i zrobi to na jakimś poziomie (nie czytalam książki, może to powinien byc zarzut bardziej pod adresem autora).

Frigide

No cóż można się przyczepić. Zwłaszcza w kwestii tej długiej podróży. Cały czas zastanawiam się jak niby podczas tak dalekiej wyprawy wyglądały postoje na nocleg. Z ludźmi to nie ma problemu, ale co z koniem? Nie sadzę by przy hotelowe stajnie były w dzisiejszych czasach czymś powszechnym.
Co do tego postoju i pogaduszki, też nie sądzę by konie przez cały czas stały grzecznie, oczywiście to konie do bydła o innych predyspozycjach i wychowaniu, ale mało prawdopodobne.
Ale też bez przesady. Można to wszystko wybaczyć, niedorzecznosci nie biją tak po oczach jak na przykład w filmie "Flicka", tam absurd gonił absurd.

Stevie_konisiowata

"Flicke" oglądałam bardzo dawno temu kiedy jeszcze nie znałam się za bardzo na koniach, teraz pewnie bym się oburzyła :)

Stevie_konisiowata

Kwestia postojów w czasie podróży była wyjaśniona w książce - Annie sama go karmiła, a koń był cały czas w przyczepie (warunki niezbyt humanitarne).

milairka

W powieści wiele rzeczy jest wyjaśnionych. Ekranizacja i książka to odrębne dzieła więc film powinien być jasny bez znajomości prozy.

Stevie_konisiowata

Byłaś ciekawa jak wyglądała sprawa postoju, ja wyjaśniłam zgodnie ze znanymi mi źródłami. Oczywiście zgadzam się, że film powinien bronić się sam, ale wiele rzeczy można wytłumaczyć sobie używając zwykłej logiki.

użytkownik usunięty
Frigide

Konie to Twoja pasja, znasz się na nich, więc widzisz ten film na pewno inaczej, denerwuje Cię wiele nieścisłości. My - laicy odbieramy go komercyjnie. Chociaż mam jedną wątpliwość - od dziecka wiem, że koń, który złamał nogę musi być dobity. Bieganie i wysiłek to żywioł konia, a po złamaniu nie będzie mógł się temu w pełni oddawać. Czy to prawda, Frigde?

Są złamania, które da się uratować, po leczeniu i rehabilitacji kon może biega prawie jak dawniej. Ale w większości złamań jednak się konie usypia, kon, który nie może się swobodnie poruszać to już nie ten koń, wysiadłby psychicznie, biorąc pod uwagę że naturalnym odruchem konia na wszystko co nowe i straszne jest ucieczka.

Frigide

hahahha a zawsze mialem konie za fajne, porzadne zwierzeta, a sie okazuje, ze to przebrzydle tchorze i cioty. tfu

ocenił(a) film na 7
Frigide

Z tego co pamiętam, to koń dostał zastrzyk uspokajający przed podróżą (a może nawet dwa).

Frigide

to trzeba mieć pretensje do autora książki wpierw ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones