Jakie znacie i polecacie filmy w stylu "Zakochana Jane"?

ostatnia wypowiedź: Agaa_a
Annabell. Annabell.
ocena: 10

Chodzi mi o to, aby film był z gatunku: melodramat i kostiumowy [najlepiej, aby dział się w tej samej epoce, co Zakochana Jane]. Chciałabym, aby miał też taką fajną atmosferę i w ogóle.
Proszę pisać filmy oprócz ekranizacji powieści Jane Austin.

Z góry dziękuję.

• Zeela Zeela

'Jane Eyre' znakomity film.

• $user użytkownik usunięty

Spróbuj może jeszcze "Tajemnice domu na wzgórzu" oraz "Panią Bovary".

• ibizkazinterQ ibizkazinterQ

"Rozważna i romantyczna" na podstawie powieści Jane Austin właśnie :)

• Nala94 Nala94

'Duma i uprzedzenie' z Keirą Knightley, 'Jaśniejsza od gwiazd', 'Księżna'(?)

• nephilim_718 nephilim_718
    ocena: 7

Bright Star

• chanatella chanatella

polecam "pokutę" chcociaż nie jest to dokładnie to o co ci chodziło, ale zobaczysz i przekonasz sie sama :P

• olunia15 olunia15

pokuta nie jest zał, ale nie urzekła mnie tak jak: "Jene Eyer", "Zakochana Jane", "Duma i uprzedzenie" czy "Rozważna i romantyczna". też poszukuje filmów w tym klimacie. Myślę, że powinno się ich więcej produkować. Pokazać ludziom jak było dawniej. Bardzo chciałabym, aby epoka 3D nie wyparła normalnych, pięknych filmów...

• piorun_007 piorun_007

"W świecie Jane Austen" serial BBC co prawda i nie całkowicie umiejscowiony w epoce ale całkiem dobry. Taka unowocześniona wersja "Dumy i Uprzedzenia" w XVIII wieku. http://www.youtube.com/watch?v=1hpiBbSITKw ocen sama:)

• dona.marie dona.marie

"Rozważni i romantyczni.Klub miłośników Jane Austen" no i ekranizacje jej powieści

• assena assena
    ocena: 6

jeszcze "Północ i południe" miniserial bbc

• adiman adiman

rambo ostatnia krew

• fantazja95 fantazja95

zdecydowanie zobacz sobie ,,Dumę i uprzedzenie''
        najlepszy film jaki w życiu widziałam :D
        i ,,Jane Eyre'' jeszcze polecam też fajny film :)

• andrewskoly andrewskoly

Dawno się tak nie ubawiłem :)

• marcelab1 marcelab1

10/10

• Smile_Smile Smile_Smile
    ocena: 9

"Zakochany Moliere", "Maria Antonina", "Pachnidło", "Miłosć w czasach zarazy"(chociaż ten przedstawia troszeczkę późniejszą epokę), "Kopia Mistrza"... Poczytaj sobie o tych filmach, wybierz co chcesz:)

• Pat1991 Pat1991

Ja polecam "Meandry miłości" to jest starszy film ale na pewno wart obejrzenia:)

• angela4545 angela4545

Maria Antonina, Księżna a z takich troche innych ale tez fajnych polecam Listy do Julii , Pamiętnik

• meltonboy meltonboy
    ocena: 8

proponuje film pt "Malowany Welon" (painted veil). Film kostiumowy, oparty na powieści. po prostu kapitalny!

• mimika90 mimika90

Kochanice króla ;)

• astrid_broxx astrid_broxx
      ocena: 8

Ja polecam Angielskiego Pacjenta i Miłość i śmierć w Wenecji. Nie te epoki, ale w tym "stylu". Poza tym Wichrowe wzgórza (ach Ralph Fiennes :D), 1900: Człowiek legenda, Historia miłosna (na iplex kiedyś było za free), Wszystkie poranki świata, Bardzo długie zaręczyny, Plac Waszyngtona, Anna Karenina, Niebezpieczna piękność, Koniec romansu, Fortepian, Vanity Fair. Targowisko próżności,

• Agaa_a Agaa_a
      ocena: 9

Ja polecam wszystkie ekranizacje Jane Austen, i siostr Bronte. A co do Kochanic króla to XVI w a nie XVIII- XIX :)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: