PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118262}

Zakochany Paryż

Paris, je t'aime
7,1 29 394
oceny
7,1 10 1 29394
6,6 11
ocen krytyków
Zakochany Paryż
powrót do forum filmu Zakochany Paryż

ktory najlepszy?

ocenił(a) film na 10

oczywiscie sa lepsze i gorsze filmiki. mi najbardziej podobal sie ten z Depardieu. ten z Potrman tez byl niezly.
i smieszne to o turystce zwiedzajacej samotnie paryz.

Lyzeczka_2

Nie koniecznie najlepsza i zdecydowanie nie najgorsza etiuda z Ojcem i córką. Przekonana, że są oni kochankami na końcu płakałam ze śmiechu. Reżyser/Scenarzysta zakpił sobie z utartych schematów, które widzowi narzucają się automatycznie.
Najmniej przypadły mi do gustu: wampirzyca - nie było to złe, po prostu nie pasowało do całej reszty, akwizytor - pocięta akcja i chyba nie do końca zrozumiałam...

ocenił(a) film na 7
Lyzeczka_2

Uwielbiam wampirów! :D Świetne, bezsłowne, staaaare :D

ocenił(a) film na 8
aleera89

Mi się bardzo podobała scena Le Marais (scena z drukarzem i ślicznym Ullielem :D). I tutaj nasuwa mi się pytanie - czy Gaspard grał homoseksualistę? Dodam, że Le Marais jest tzw "dzielnicą gejowską". Tutaj macie tą scenę -> http://www.youtube.com/watch?v=2s-1hfUDyQg

Lyzeczka_2

Mi się podobał ten w Pere-Lachaise, ale to pewnie przez mój sentyment do Wilde'a :)

Lyzeczka_2

Wes Craven - "Père-Lachaise".

Lyzeczka_2

Jak Dla Mnie najlepsze były :
-Kobieta w czerwonym płaszczu
-Ta para na cmentarzu
-niewidomy chłopak
-Matka która straciła syna
-Kobieta śpiewająca dziecku
-Ratowniczka medyczna
-Samotna Amerykanka , idealne zakończenie :)

Lyzeczka_2

Hmm, nie rozumiem, co było śmieszne w filmiku o turystce zwiedzającej Paryż. Mnie ten filmik wzruszył. Smutny był. Chyba najlepsza rzecz Payne'a, jaką do tej pory widziałem - za nią "Schmidt", potem długo nic, "Bezdroża", potem znowu długo, długo nic i "Spadkobiercy".
A jeśli chodzi o filmiki:
1. o gostku, co mu kobieta mdleje przy samochodzie: 5/10
2. filmik Gurinder Chadhy - o muzułance i gostku, który siedzi z kumplami obgadującymi obserwowane dziewczyny - najbardziej uroczy z całego filmu: 7,5/10
3. gejowska historyjka van Santa: 4/10
4. filmik Coenów - o gostku na stacji metra: 7/10
5. filmik Sallesa - o opiekunce do dzieci - 4/10
6. filmik Doyle'a - o azjatyckich fryzjerkach - 2/10
7. film Coixet - o białaczce - 2/10
8. filmik z Binoche - o kowbojach - 1,5/10
9. filmik o mimach - 7/10
10. film Cuarona z Noltem - 3/10 (Cuaron - cóż za rozczarowanie!!!)
11. filmik Assayasa - o aktorce-narkomance - 5/10
12. filmik o Murzynie umierającym pod pomnikiem - generalnie jeden z lepszych, ale nie do końca udany - 6/10
13. filmik o parce udającej się do burdelu - 5/10
14. horror z Elijahem Woodem - 7/10
15. filmik Wesa Cravena - parka przed ślubem na cmentarzu - 3/10
16. filmik Tykwera z Portman - 7,5/10 - chyba obok tego Chadhy i Payne'a mój ulubiony z całego zestawu
17. filmik Depardieu - ze starszą parką przed rozwodem - 6/10
18. wspomniany już wcześniej filmik Payne'a - 7,5/10
Na niektórych nowelkach fizycznie cierpiałem - tak były beznadziejne lub nijakie. Właściwie WARTO jedynie filmy Tykwera, Payne'a, Chadhy, Chometa i Coenów + horror z Woodem - i osobiście radzę je pooglądać na youtube'ie (pewnie są) w dwadzieścia kilka minut, zamiast się zamęczać na tym prawie dwugodzinnym seansie, w trakcie którego większość filmów to strata czasu.
Średnia wyszła mi dokładnie 5/10, więc taką ocenę wystawiam całemu filmowi. :P

Lyzeczka_2

Wątek z emigrantem i pomagającą mu kobietą podbił moje serce. Kołysanka śpiewana dla swojego dziecka i dla dziecka, którym się opiekowała. Muzułmanka i najmądrzejszy chłopak z całej trójki. Amerykanka zakochana w Paryżu. Podobało mi się coś w historii aktorki i niewidomego, ale nie umiem tego sprecyzować...

ocenił(a) film na 3
Lyzeczka_2

Zdecydowanie najlepszy wątek z Portman, a jeśli chodzi o całą resztę- ciężko powiedzieć, wg mnie zbyt nijakie, żeby jakkolwiek móc się wypowiedzieć. I prawdę mówiąc trochę czekałam za koniec, ku rozczarowaniu..

Lyzeczka_2

mi najbardziej podobał się wątek z mimami, z muzułmanką, z turystą z syndromem paryskim, z murzynami, z kobietą, która oddaławała dziecko do żłóbka i była opiekunką

ocenił(a) film na 6
Lyzeczka_2

Najlepszy segment z kobietą śpiewająca dziecku.

Lyzeczka_2

Najbardziej podobały mi się:
Muzułmanka i chłopak
Niewidomy chłopak i aktorka
Para na cmentarzu
Samotna Amerykanka

ocenił(a) film na 8
dorota10

Moje ulubione:
1) Latynoska emigrantka śpiewająca nieswojemu dziecku - Catalina Sandino Moreno jest cudowna a jej kołysankę mam do dziś w głowie, od razu kojarzy mi się z tym filmem i z uczuciami, które były we mnie podczas seansu.
2) Dziewczyna muzułmanka - świetnie ukazuje wielokulturowość Paryża, trochę brak tolerancji w dzisiejszym świecie ale i to, że ludzie są różni - jeden będzie uprzedzony, drugi nie - na szczęście :)

Cornelia_5

Ten z Natalie Portman po prostu cudowny, dawno nie byłam tak poruszona.

ocenił(a) film na 9
Lyzeczka_2

Ciężko wyróżnić jeden najlepszy, ale najlepsze które przychodzą mi do głowy w pierwszej kolejności to:
1. Angielskie małżeństwo i Oscar Wilde na Per Lachaise
2. Mimy Sylviana Chometa.
3. Niewidomy i Natalie Portman.
4. Wampiry z Elijahem Woodem (choć jak czytałem wcześniejsze komentarze ten widzom najbardziej nie przypadł do gustu mnie się podobał)
5. Kobieta w czerwonym płaszczu najlepsza ze względu na scenariusz.

Najgorsze:
1. Dwóch chłopaków w warsztacie co prawdopodobnie homo byli
2. Rozwiedzione starsze małżeństwo które opowiada o swoich nowych partnerach
3. I to z Maggie Gylenhall było też słabe.

ocenił(a) film na 9
Lyzeczka_2

Dla mnie najlepsza była scena z Natalie Portman - monolog jej niewidomego chłopaka zsynchronizowany z muzyką był rewelacyjny oraz monolog samotnej Amerykanki.

ocenił(a) film na 9
Violin_filmweb

Oglądając opuściłam fragment z mimem, bo wydawał mi się nieciekawy, ale dziś rano do niego wróciłam i muszę przyznać (aż sama się sobie dziwię), że scena była oryginalna, zabawna i słodka :-)

ocenił(a) film na 8
Lyzeczka_2

Moje typy to-
1) historia samotnej turystki- niesamowicie motywujący i po i optymistycznie nastawiający do życia nawet na dużych zakrętach :)
2) historia emigrantki od dzieci- ten niestety raczej dołujący i przygnebiający ale jakze prawdziwy...
Uwielbiam większość i choć niektórych sensu zupełnie nie rozumiem( fryzjerki, wampir) to i tak uważam że super że te historyjski są tak zróżnicowane.

ocenił(a) film na 7
Lyzeczka_2

1. "Place des Fetes" Oliver Schmitz (kawa dla umierającego gitarzysty)
2. "Faubourg Saint-Denis" Tom Tykwer (aktorka i jej niewidomy chłopak)
3. "Quais de Seine" Gurinder Chadha (upadek muzułmanki i zakładanie chusty)
.
.
.
16. "Loin du 16e" Walter Salles&Daniela Thomas (kołysanka dla swojego i nieswojego dziecka)
17. "Montmartre" Bruno Podalydès (problemy z parkowaniem i mdlejąca kobieta)
18. "Le Marais" Gus Van Sant (spotkanie w drukarni)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones