PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702289}

Zanim się obudzę

Before I Wake
5,9 28 309
ocen
5,9 10 1 28309
4,4 5
ocen krytyków
Zanim się obudzę
powrót do forum filmu Zanim się obudzę

Dramat

ocenił(a) film na 3

Dramat psychologiczno fantastyczny, do którego dorzucili parę gwałtownych wyskoków na ekran, żeby móc to nazwać horrorem. Zero grozy ani niepokoju, jeśli ktoś chce się przestraszyć to nie polecam. Oglądałam na maratonie zaraz po Obecności 2 i nie poczułam nic.
Pomysł na film ciekawy, ale wykonanie słabe. Kiepskie efekty, reżyseria też (wydała mi się strasznie szablonowa), słaba gra większości aktorów. Najgorzej wypadł tata-Tarzan, przez którego chciało mi się śmiać. Wszystko wydało mi się też trochę przesłodzone. Daję 3/10 za pomysł, bo mógł z tego wyjść naprawdę niezły film i za tego ślicznego chłopca, z którego może wyrosnąć świetny aktor.

boomila

Zgadzam się, również oglądałam ten film zaraz po Obecności 2; byłam na maratonie ze znajomymi i powiedziałam to samo - dramat z elementami fantasy. Ten, kto nazwał ten film horrorem, chyba się pomylił.

boomila

miałem pisac. dramat scifi i tyle.

boomila

Ale film nie na 3 matole.

ocenił(a) film na 3
omen999

Jeśli podczas domniemanego horroru zamiast lać w portki się śmieję (i to nie z czegoś celowego, tylko z beznadziejności aktorów), to chyba jednak tak ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
boomila

Beznadziejności aktorów? Chyba filmu ze słabymi aktorami nie widziałeś...Nie były to Oscarowe role, ale zagrane dobrze. Film gdyby nie uparli się, że zrobią z niego horror, to byłby dobrym dramatem sf.

ocenił(a) film na 3
Hydeist

Z tego co pamiętam, to w życiu nie nazwałabym ani tych aktorów, ani tego filmu dobrym.

ocenił(a) film na 6
boomila

To krzywdząca dla wielu filmów kategoryzacja, przez którą duża część na filmwebie ma obniżoną ocenę. Ja dałam 6 nie za to, że "spodziewałam się horroru", bo już zdążyłam się przyzwyczaić do wrzucania filmów do nieodpowiednich szuflad (a już na początku wiedziałam, że ze stricte horrorem nie mam do czynienia), a za to, że sporo scen jest nielogicznych i naciąganych by sprawnie poprowadzić fabułę, a to mnie bardzo często razi, gdy nie mogę w żaden sposób ich usprawiedliwić. I tyle. Film na 3 na pewno nie zasługuje :)

ocenił(a) film na 3
gusia0791

Zgadzam się z tobą co do tego, że nie powinno się w ten sposób szufladkować filmów. Ja raczej staram się patrzeć na to czy film był zwyczajnie dobry. A ten w moim odczuciu był beznadziejny. Fakt, może gdyby nie to, że oglądałam go na maratonie horrorów gdzie oczekiwałam jednak czegoś, co mogłoby mnie przestraszyć, to dałabym trochę więcej.
Ale nie dam, bo dzisiaj, kilka miesięcy po seansie, jedyne co pamiętam to moje poirytowanie, gdy siedziałam w sali kinowej grubo po północy i marnowałam czas na oglądanie czegoś tak beznadziejnego.

ocenił(a) film na 6
boomila

Rozumiem, błąd organizatorów, zdarza się :)

ocenił(a) film na 3
gusia0791

Moim zdaniem nie tyle organizatorów co twórców, którzy się uparli na zrobienie horroru

ocenił(a) film na 6
boomila

myślę, że nie mieli w założeniu stworzenia stricte horroru, skoro przekaz filmu jest taki a nie inny. :)

boomila

Rozumiem...Mogło nie straszyć...Rozumiem...Mógł sie ewentualnie nie spodobać...Ale ocena 3? Przesada.....I jedno na koniec najbardziej mnie już nie dziwi a śmieszy u ciebie....Ten film był zabawny twoim zdaniem? Gra aktorska również? Ale spoko...tutaj dajesz trójkę a słabszemu i durnowatemu Babadookowi 8......Szkoda było klawiatury boś zwyklisty troll

hantos

Akurat Babadook był o niebo lepszym filmem, była groza, niepokój etc. "Zanim się obudzę" to przy tym mega drewniak. No i chłopiec, któy nie rośnie, usmiałam się. Jak najbardziej zasłużona 3, bo ten film nawet nie "ujdzie".

ocenił(a) film na 3
hantos

Jeżeli film mnie nie przestraszył, nie spodobał mi się i aktorzy mnie rozśmieszyli to moim zdaniem spełnia wszystkie kryteria na dostanie 3 :)
I nie, nie jestem trollem. A jeżeli czyta to ktoś kto się zastanawia, czy obejrzeć ten film, to mam radę: odpuść sobie i poświęć ten czas na Babadooka

ocenił(a) film na 7
boomila

Oba filmy są dobre. To taka rada jeśli ktoś się zastanawia czy obejrzeć :-P

boomila

ja prawie przysnęłam na obecności 2, wiec jak kto lubi :) mi ten film przypadł bardziej do gustu.

ocenił(a) film na 8
boomila

Film jest rewelacyjny. Dramat dziecka i otaczających go ludzi, podkreślony elementami fantasy. To czyni ten film niesamowitym.

Może się podobać, lub nie, ale twierdzenie, że film jest "śmieszny" jest raczej głupie.

ocenił(a) film na 3
Sony_West

Nie sądzę, że jest głupie. Tak po prostu było. Jeżeli przychodzę do kina na horror, spragniona silnych wrażeń, a jedyne co dostaję to coś takiego, to pozostaje mi tylko śmiech.
Pamiętam, że jeszcze oprócz superprzystojnego modela taty/Tarzana bardzo spodobała mi się pomysłowa gra słów, tak dodająca dramaturgii. CzyRAK

ocenił(a) film na 7
boomila

ahahahahahahah w zadnym dramacie nie ma zjawisk nadprzyrodzonych ani demonów dramat to jest z twoja wiedza na temat filmow :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones