PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122832}

Zaplątani

Tangled
7,6 222 165
ocen
7,6 10 1 222165
7,3 23
oceny krytyków
Zaplątani
powrót do forum filmu Zaplątani

Film uznaje za dobry. Jednak zmniejszyłem ocenę ze względu na to, ze propaguje wypuszczanie w niebo lampionów czyli śmiecenie.

ocenił(a) film na 7
tml1

Weź pod uwagę, że to film-baśń. Znaczenie lampionów to bardziej symbol. Symbol szczęścia, marzeń i nadziei-taka przenośnia, a nie bezpośrednie propogowanie puszczania ich.
Poza tym: miliony ludzi śmieci codziennie na miliony sposobów -takie łatwo degradalne(papier rozkłada się od tygodnia do miesiąca) "śmieci" to jest prawie nieistotny szczególik. Ziemia ma dużo większych problemów.

Meryterk_Metsej

Biorę pod uwagę że to bajka. Ale mam wrażenie, że ten film pokazuje to puszczanie lampionów jako coś "pięknego". Natomiast ja uważam, że to niestety zwykłe śmiecenie. Natomiast to nie przekreśla walorów filmu całkowicie tylko zmniejsza moje zadowolenie z obejrzenia go.

użytkownik usunięty
tml1

Ty również śmiecisz. Mimo, że (być może) segregujesz odpady. Używasz sprzętu elektronicznego, którego produkcja zanieczyszcza środowisko, jesz mięso z hodowli, która wytwarza mnóstwo odchodów i zanieczyszczeń, jeździsz samochodem, wytwarzasz opady, które trzeba gdzieś składować- i to niekoniecznie właściwie, korzystasz z toalety i używasz środków chemicznych. Korzystasz z papieru, powstającego przez wycinkę lasów- co prowadzi do zmniejszenia się terenów leśnych i zabijania zwierzyny w niej mieszkającej.

Czepianie się filmu animowanego z takiego powodu jest moim zdaniem niepotrzebne i, brzydko mówiąc, śmieszne. Zwłaszcza, że lampiony mają tam charakter symboliczny.

Szanowny użytkowniku. Wydaje mi się, że chodziło Ci o to, że swoim zachowaniem szkodzę środowisku naturalnemu. Zgadzam się. Oczywiście, że szkodzę. Mimo starań i eliminacji części zachowań szkodliwych nadal szkodzę.
Niemniej nie rzucam śmieci w miejsca do tego nieprzeznaczone. Nie zaprószam ognia. Nie wypuszczam lampionów w niebo. Dlaczego? Ponieważ spadną one w losowe miejsca, czyli nie do kosza gdzie ich miejsce (oczywiście po ugaszeniu). Również dlatego, że mogą spowodować pożar łąki czy lasu.
Wiem, jaką rolę odgrywają w filmie lampiony i może nie dało się zastąpić ich niczym innym. Niestety aktywność tu przedstawiona jest szkodliwa. Film natomiast przedstawia ją jako zupełnie nieszkodliwą a wręcz uzasadnioną i pozytywną. I to budzi mój niesmak.

użytkownik usunięty
tml1

Również uważam, że świecące lampiony nie są dobre i sama nigdy bym nie praktykowała takich "zabaw". Ale żeby obniżać filmowi animowanemu ocenę z takiego powodu...no cóż, Ty oceniasz, nikogo nigdy nie będę błagać i zmuszać do zmiany oceny :)

ocenił(a) film na 9
tml1

lol

to i zaniżmy ocenę wszystkim thrillerom, filmom akcji, filmom wojennym etc. bo propagują zabijanie.

Cóż za logika.

Hustla

Nie wszystkie filmy które o zabijaniu są je propagują.

ocenił(a) film na 8
tml1

nie wszystkie filmy o puszczaniu lampionów to propagują
w Szreku mamy za to akty anty wegańskie i anty wegetariański oraz propagowanie obżerania sie robalami
żeby zabłysnąć w necie, nie wiele trzeba, wystarczy zgnoić bajkę za puszczanie animowanych lampionów
AWE

ocenił(a) film na 6
hocum

gdzie w Shreku jest propaganda anty wegetariańska i anty wegańska?
A zresztą weganizm to pomyłka. Jest wyjątkowo niezdrowy jeśli nie suplementuje się witamin z grupy B.
Weganie maja tez przykry zwyczaj narzucania swojego widzimisię wszystkim dookoła a więc swoim zwierzątkom domowym <w tym mięsożernym kotom-po prostu skandal> a nawet dzieciom chorym na mukowiscydozę <te dzieci ze względu na zaburzenia pracy trzustki i jelit często juz same w sobie mają problem z wchłanianiem i odżywieniem>. Wystarczy wejść na forum wegan i poczytać oraz poszukac na youtubie vlogow byłych-vegantinów.

ocenił(a) film na 8
Cadavera

ja pie... to ironia i miało tylko podkreślić bezsens obniżenia oceny bajki za puszczenie lampionów w bajkowym świecie :/
ludzie trochę dystansu

ocenił(a) film na 6
hocum

Mnie się podoba zwyczaj puszczania lampionów

ocenił(a) film na 3
tml1

podoba mi się takie podejście :)

tml1

No ludzie..bądźmy poważni..ten film propaguje też czarną magię, brunetki (Julek powiedział na końcu, że woli brunetki) oraz co zapewne najgorsze dążenie do spełniania swoich marzeń..straszne..

TomasT

O boże...nie chce cie obrazac ale naprawde żal mi cie. To tylko bajka! Jak mozesz nazywac komputerowe efekty śmieciamo? Albo propaganda brunetek? To ze Julek woli takie to co? ma prawo, a jego marzenia są akurat normalne. Bo jaki zlodziej nie chciałby byc bogaczem

wikii32

Nie wiem o co chodzi, ale jeśli nie zauważyłaś moja wypowiedź była sarkazmem (jak mogłaś pomyśleć, że na poważnie napisałem tekst o tym, że spełnianie marzeń jest straszne..?). Odniosłem się do tego, że tml1 tradycję wypuszczania lampionów uznał za propagowanie zaśmiecania świata.
P.S. Bóg się pisze z dużej litery:)

TomasT

wypisujesz jakies głupoty dotyczące Tangled o "zaśmiecających" lampionach, a czepiasz sie mnie o to ze napisał,,boże"" z małej litery???? Moze lepiej sie zastanow bo wszyscy, ktorzy czytają te twoje bzdury uważają cie za jakiegos psychicznego

ocenił(a) film na 7
tml1

Ty tak serio?

ocenił(a) film na 10
tml1

Serio? Przecież to tylko bajka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones