Professione: Reporter

plakat - Zawód: Reporter (1975)

opisy filmu

(5)
  • Reporter David Locke zmęczony swoim zawodowym i osobistym życiem postanawia je zmienić. Przypadkiem natrafia na ciało zmarłego biznesmena zastygłe w cichym hotelu gdzieś w Afryce. Zamieniając zdjęcia w paszportach przyjmuje jego tożsamość, uśmiercając tym samym samego siebie.

  • Reporter telewizyjny, David Locke (Jack Nicholson), próbuje skontaktować się z partyzantami walczącymi o przejęcie władzy w jednym z afrykańskich państw. W hotelu znajduje zwłoki poznanego kilka dni wcześniej businessmana, Davida Robertsona. Znudzony prowadzonym dotychczas życiem, postanawia wykorzystać okazję i zamienia się tożsamością z Robertsonem. Denat (Robertson) okazuje się handlarzem bronią, co przysparza Lockowi korzyści finansowych, ale i kłopotów. Z Robertsonem koniecznie chce się spotkać najlepszy przyjaciel i żona Locka.

  • Film ten, to najprościej mówiąc, pełna napięcia opowieść o człowieku, który stara się uciec od swojego życia. Jest również głębokim i fascynującym studium ludzkiego losu. Dzieje bohatera są konsekwencją indywidualnego sposobu pojmowania rzeczywistości i próbą realizacji wyobrażeń o tym, jak powinno wyglądać życie. Dziennikarz sfrustrowany pracą i nieudanym małżeństwem, nie potrafiący znaleźć wspólnego języka z adoptowanym synem, pragnie zacząć życie od nowa. Przypadkiem znajduje ciało martwego mężczyzny i zafascynowany możliwością wcielenia się w kogoś innego, postanawia zmienić swoją tożsamość.

  • Sfrustrowany pracą i nieudanym małżeństwem dziennikarz David Locke (Jack Nicholson) znajduje przypadkiem w hotelu ciało martwego mężczyzny. przejmuje jego tożsamość. Korzystając z notesu zmarłego jako przewodnika przemierza Europę i Afrykę, spotykając się z niebezpiecznymi handlarzami bronią. nawiązuję także namiętny romans z piękna młodą kobietą (Maria Schneider). Lecz z początku fascynujące nowe życie okazuje się mieć swoją wysoką cenę.

  • Reporter brytyjskiej telewizji David Locke (Jack Nicholson) kręci film dokumentalny w Afryce. Ma z tym poważne problemy. Do tego jest zmęczony swoim życiem, pracą i nieudanym małżeństwem. Gdy odkrywa, że jego sąsiad z hotelu zmarł, przejmuje jego tożsamość, Okazuje się, że mężczyzna był handlarzem broni.