PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11956}

Zawód: Reporter

Professione: Reporter
7,5 9 398
ocen
7,5 10 1 9398
7,6 14
ocen krytyków
Zawód: Reporter
powrót do forum filmu Zawód: Reporter

Nuda

ocenił(a) film na 4

Bardzo nudny film. Te ujęcia trqały z 10 minut i nie wiadomo po co one były tak długokręcone. Zamiast 119 mniut film mógł trwać ok 90. Nie wiem dlaczego ten film ma takie dobre noty wg mnie na takie nie zasługuje.

Boniu

Antonioni robił "master shooty" bo nie znał się na montażu. dlatego "te długie" ujęcia. tak samo jest w przypadku "Powiększenia". A ostatnie długie ujęcie z " Zwód Reporter" nalezy do klasyki sztuki operatorskiej.

shoop

Paradoksalnie Antonioni jest uważany za jednego z mistrzów montażu. Pod czym się podpisuje:)

shoop

nie żebym się czepiał ale czy czasem nie mamy z logiką na bakier? raz piszesz że się na montażu nie znał a teraz przyznajesz że rację mają ci co go za mistrza owego montażu uważają

malin_4

Ujęcia są świetne, szczególnie to końcowe, które trwa prawie 7 minut a nie ma w nim żadnego cięcia !

donZabol

zgadzam się co do genialności ostatniego ujęcia w filmie, nie ma sobie równych w pomysle i realizacji. Jak to często bywa trzeba coś z siebie dać aby coś otrzymać. tak i tutaj trzeba się uzbroić w cierpliwość i "wytrzymać" tą scenę, bo efekt uważnego widza poraża

ocenił(a) film na 10
malin_4

Uwielbiam takie dlugie ,przepiekne ,medytacyjne ujecia jak te z Zawodu:reporter czy Gerrego Gusa Van Santa

malin_4

Antonioni sam mówił, że się nie zna na montażu. Ale jest uważany za mistrza w tej dziedzinie. Teraz jasne, czy dalej czegoś nie rozumiesz?

shoop

To ja wsadzę kij w mrowisko: długie ujęcia kojarzą mi się z "modą na sukces" ;) ...

dobra tak naprawdę to z Tarkovskim :D
i tam to dopiero ta puska się wypełnia naszymi myślami

... choć w sumie może w "modzie na sukces" też ???
dobra przepraszam bo to już jakaś niesmaczna obsesja jest chyba ;) :D:D:D
jeszcze ktoś potraktuje seriożnie i mnie tu wyciszą ;)

shoop

bzdura shoot. nie wiem czy slyszales komentarz nicholsona do tego filmu . cala precyzyjna koncepcja tej sceny pocodzila oczywiscie od m.a. i w zadnym wypadku nie byla wynikiem pojscia "na latwizne". hotel z ktorego wyprowadzane jest to ujecie zostal zbudowany specjalnie w tym celu. po tysiackroc latwiej byloby nakrecic to "po kawalku". antonioni zapytany dlaczego nakrecono to w ten sposob odpowiedzial z wlasciwym sobie poczuciem humoru, ze "chcial ominac scene smierci".

H0don

swoja droga polecam ten komentarz. zamieszczony jest na polskim wydaniu dvd. pelno w nim ciekawostek takich jak malowanie pomaranczy na drzewach, czekanie godzinami na lotnisku z powodu rozowego samolotu w tle planu zdj i innych informacji dotyczacych aktorow i samego m.a.

H0don

Napisze wam tak: gowno wiecie dzieci o sztuce operatorskiej i montazu wiec sobie darujcie.

Zdjecia i montaz w tym filmie to istny majstersztyk.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones