PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1323}

Zawrót głowy

Vertigo
7,7 37 989
ocen
7,7 10 1 37989
8,4 36
ocen krytyków
Zawrót głowy
powrót do forum filmu Zawrót głowy

5/10

ocenił(a) film na 5

Naprawdę ok i wielki plus za zwrot akcji ale nie wiem czym tu się zachwycać...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
grzegorz_cholewa

Gamoń to cię zrobił!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
pachomir

fajne pomysły, ale przynudzał:)

ocenił(a) film na 6
yuhans

Zgadzam się, przekombinowany jak dla mnie i jednocześnie IMO jak dotąd najsłabszy film Hitch'a jaki widziałem.

ocenił(a) film na 5
LeboLebo88

I nuudny. Szczególnie jak Stewart już chodził po tych lasach z Kim Novak i później jak starał się ją ubierać żeby przypominała Madeleine.

Otakushonen

MASZ PROBLEM Z PROSTATĄ/ZWIERACZEM bo nie mozesz wysiedziec na filmie? PROPONUJĘ WIZYTE U UROLOGA/PROKTOLOGA.

ocenił(a) film na 4
LeboLebo88

Dla mnie niestety też. Inne podobały mi się dużo bardziej, aten był nudnawy jak dla mnie.

panna_x_filmweb

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

ocenił(a) film na 6
LeboLebo88

To prawda. Obok Marnie najsłabszy. Alfred nie radził sobie z melodramatami. Myślałem, że będzie taka intryga, że ten mąż wmówił Madeline, że jest wnuczką Carlotty i że była głupia/chora psychicznie to dała to sobie wmówić. I od połowy filmu, gdzie Madeline ginie myślałem że Scottie będzie rozwiązywał sprawę. Ale potem było pół godziny romasu. No i jeszcze Midge, która na prawdę była zakochana i dbała o Scottiego i po połowie fimu się nie pojawia. No i cały wątek zawrotu głowy. Ech, średni film, plus za grę Stewarta i Novak.

mixererunio

ten film cie przerasta. spadaj oglądac szybkich i wkur...onych nr 34.

LeboLebo88

typowe ujadanie gimbusa. a lekcje odrobione?

ocenił(a) film na 6
kotbury

Ktoś tu ma kompleksy. Mama wie, że takie rzeczy piszesz w internecie?

ocenił(a) film na 6
yuhans

Zgadzam się. Żeby nie robić wiochy: film na pewno nie jest "beznadziejny" (bo i takie opinie można spotkać na forum), ale, oglądając teraz na TVP Kultura przegląd dzieł Hitchcocka, łatwo dojść do wniosku, że po prostu zestarzały się te filmy. Zapewne dużo wniosły do kinematografii jeśli chodzi o pomysły fabularne, sposób prowadzenia narracji, a także (a może przede wszystkim) przeróżne tricki reżysersko-montażowe. Zapewne też, w czasach, gdy te wynalazki były rzeczą nową, filmy Hitcha działały fenomenalnie na widza i dostarczały mu niezapomnianych przeżyć. Ale dziś już narracja, tempo, suspens -- żeby nie wspomnieć o sfx -- przeszły kilka kolejnych epok ewolucji. A filmy Hitcha pozostają kinem rozrywkowym -- żeby to była prawdziwa, niestarzejąca się klasyka, to musiałoby tu pojawiać się coś "na poważnie", coś ponadczasowego.

Odnośnie do samego "Vertigo" -- bardzo dobra gra aktorska i świetnie dobrana do swojej roli Kim Novak. Na pewno warto dla niej obejrzeć ten film. Jest też dość zakręcona intryga -- szkoda tylko, że Hitch nie położył większej ufności w inteligencję widza i tak jak skrupulatnie i z pietyzmem zawinął postać pięknej bohaterki w kokon tajemnicy, tak potem bez cackania się rozszarpał tę mumię w sposób nader pośpieszny i pozbawiony wdzięku. Szkoda. No i te dłużyzny -- naprawdę: nie miałem pojęcia, że ten termin ma jakiekolwiek zastosowanie do dzieł "mistrza suspensu".

ocenił(a) film na 4
sbbbbs

Podbijam, ciekawie napisane.

ocenił(a) film na 6
sbbbbs

Zgadzam się! :)

yuhans

MASZ PROBLEM Z PROSTATĄ/ZWIERACZEM bo nie mozesz wysiedziec na filmie? PROPONUJĘ WIZYTE U UROLOGA/PROKTOLOGA.

ocenił(a) film na 7
pachomir

Hitchcock wielkim reżyserem był!

ocenił(a) film na 5
pachomir

Mnie też nie zachwycił żeby nazwać go arcydziełem. Średnio to wyszło.

ocenił(a) film na 6
pachomir

racja

ocenił(a) film na 5
pachomir

Dla mnie potężne rozczarowanie!! ostatnio "odkryłem" filmy Hitcha i do tej pory każdy mnie jakoś zachwycił i byłem przekonany ,że z Vertigo będzie podobnie. Według wielu fanów jego twórczości to najlepszy film albo przynajmniej czołówka filmografii Alfreda... no chyba żarty? Gdyby przynajmniej Tippi zagrała tutaj główną rolę to jakoś bym przyjemniej odebrał ten film...oczywiście o Grace Kelly to nawet nie będę wspominać bo każdy kto ją widział w "okno na podwórze" wie ,że to bogini ;)

michalsmm

Też mnie rozczarowała Kim Novak. Grace w Oknie wypadła bez porównania lepiej.

pachomir

co ty masz miedzy uszami? niech lekarz sprawdzi czy to MÓZG.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones