PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1323}

Zawrót głowy

Vertigo
7,7 37 939
ocen
7,7 10 1 37939
8,6 31
ocen krytyków
Zawrót głowy
powrót do forum filmu Zawrót głowy

Jeszcze 20 lat temu byłbym tym filmem zachwycony, a tak to wszysto się dłużyło. Miałem kilka podejść, w nerwach niektóre sceny omijałem. Pod koniec filmu i tak zbyt wiele nie zrozumiałem.

Zastanawiam się, gdy ludzie piszą o "filmach Hitchcooka", czy mają na mysli to, że cały film jest nudny i w pewnym momencie pojawia się jakaś akcja... bo tak było w tym przypadku. I ta akcja trwała ostatnie 10 minut.

ocenił(a) film na 5
aplauz

żeby nie było widziałem jego inne filmy, i takie perełki jak Psychoza, M jak morderstwo czy Okno na podwórze będą na zawsze ikonami kina.

aplauz

Sporo racji w Twojej wypowiedzi. Rzeczywiście Vertigo to nie jest ten film Hitchcocka którego atutem jest tempo/akcja. Można oczywiście całkowicie zanurzyć się w świecie ukazanym przez mistrza suspensu, ale ja akurat po części "kupuję" zarzut o braku tempa i możliwym znużeniu przed finałem. Z tym się zgodzę.

Jednak w Twojej wypowiedzi zaciekawiło mnie coś innego: Piszesz że 20lat temu film by Cię zachwycił, a dziś już próby czasu nie przetrwał. Pojawia się pytanie. Czy to film nie przetrwał próby czasu, czy może my (dzisiejsi widzowie) mamy wykrzywione i wypaczone spojrzenie na kino/ogólnie kulturę, sztukę. Bo niby czemu 20lat temu byłby genialny a dziś nie? Może winny jest pedzacy coraz szybciej świat? Filmy również gnają coraz szybciej...Dobrze widac to w grach komputerowych

RealKalps

...ktore są coraz krótsze i coraz łatwiejsze :-) Abyśmy gnali i pędzili coraz szybciej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones