PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1323}

Zawrót głowy

Vertigo
7,7 37 998
ocen
7,7 10 1 37998
8,4 36
ocen krytyków
Zawrót głowy
powrót do forum filmu Zawrót głowy

Nieznana scena

ocenił(a) film na 10

Podobno istnieje jedna z europejskich wersji Vertigo, w której Scottie dowiaduje się przez radio o pojmaniu Elstera jako mordercy swojej żony. Czy widzieliście może tę wersję?

ocenił(a) film na 10
posen

Nie słyszałem o takiej wersji. Trochę trudno mi sobie wyobrazić, żeby Hitchcock napisał w scenariuszu scenę, potem ją nakręcił i wreszcie wyrzucił z filmu. To do niego nie podobne. Czytałem kiedyś całkiem sporo o Vertigo i nigdzie nie znalazłem wzmianki o takiej scenie. I tak się zastanawiam, w którym momencie taka scena miałaby sens:)

ocenił(a) film na 10
Patrol

Przeczytałem o tym na Wikipedii. Scena podobno jest pod koniec filmu. Mnie też wydaje się mało prawdopodobna. Gdyby Ferguson usłyszał o tym w samochodowym radio, jadąc z Judy do klasztoru, to zakończenie mogłoby wyglądać inaczej:)

ocenił(a) film na 10
posen

Na angielskiej Wikipedii przeczytasz troszkę więcej o tej scenie:) to nie Scottie słucha radia i jest wyraźnie zaznaczone, że Hitchcock nie chciał tej sceny.

ocenił(a) film na 8
Patrol

wg. imdb to scena do europejskiej kinowej wersji filmu, gdyż cenzorom nie podobało się moralnie złe zakończenie(zbrodnia która uszła na sucho mężulkowi)

ocenił(a) film na 10
posen

dla zainteresowanych: scena jest na yt:

http://www.youtube.com/watch?v=VJBSSkn0Ldw

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones