PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36041}

Zbrodnia Ojca Amaro

El crimen del padre Amaro
6,7 4 124
oceny
6,7 10 1 4124
Zbrodnia Ojca Amaro
powrót do forum filmu Zbrodnia Ojca Amaro

Miała chłopaka który ją kochał a ona go zaniedbywała, świętoszka i wielce religijna, ochrzaniła chłopaka za artykuł, a zaleca się do księdza i idzie z nim do łóżka. Ale aktorkę lubię, dobrze zagrana rola :P Księdza z początku lubiłam, jak go pokazali w autobusie kiedy dał kasę obrabowanemu mężczyźnie ale im dalej w film tym mniej sympatii czułam wobec niego :P Za to dużo sympatii czułam do chłopaka Amelii Rubena, fajna postać i żal mi go było za to jak go dziewczyna traktowała

ocenił(a) film na 10
into_the_moonlight

ja z kolei rozumiem i Ojca Amaro i Amelię, niestety wielu z ludzi wydaje się, że sutanna oznacza kastrację dla księdza a dla kobiet czyni faceta obiektem całkowicie wyjętym z obrotu, cąłkowicie aseksualnym. Tak jednak nie jest, bo biologii się nie oszuka. Rubena mi było bardzo szkoda, bo postać fajna, porządna etc. no ale z pożądniem ciężko walczyć. Zwłaszcza dla tak pobożnej dziewczyny, dla której zupełnie paradoksalnie ksiądz stał się ideałem faceta, bo łączył miłość do niej jako i ona do niego z miłością do Boga co ona również czyniła. Przez to utworzyla się między nimi tak specyficzna więź tak silna, że trudno było oprzeć się temu wszystkiemu. Ona piękna i młoda i on także dopasowali się do siebie i koniec. Ocenianie i potępianie jest bardzo łatwe, ale jak wiaodmo życie tak czarno-białe jak nam się wydaje często nie jest ;)

ocenił(a) film na 7
Mroczyna

Mnie osobiście nie romans oburzył, ale to, że ksiądz nie potrafił ponieść konsekwencji swoich zachowań.
Mógł przecież zrzucić sutannę gdy już pojawiła się ciąża.
To co zrobił było bardzo egoistyczne, tchórzliwe, a cała pewnością - według jego religii - grzeszne (mam na myśli aborcję).

ocenił(a) film na 6
Sighma

Zgadzam się w pełni. Kij tam z samym romansem, czy na kimś to jeszcze robi wrażenie? :D Najgorsze było jego niehonorowe zachowanie, jego reakcja na ciążę, to knucie, motanie, aborcja, uderzył dziewczynę, wyzwał od dziwek = taka miłość :D jeszcze się powołaniem do służby Bogu usprawiedliwiał i trzymał się tej sutanny zawzięcie.
On był zwyczajnie wyrachowanym gnojem - nie jako ksiądz, ale jako człowiek. Jestem i za aborcją, i za zniesieniem celibatu, ale to, co pokazano w tym filmie, przekroczyło nawet moje normy moralne.

(A najbardziej to go znielubiłam po wyrzuceniu kościelnego xD)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones