PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453795}

Zdrajca

Traitor
7,0 9 761
ocen
7,0 10 1 9761
Zdrajca
powrót do forum filmu Zdrajca
Mothyff

Sprawdź definicję słowa "terrorysta". Polecam słownik języka polskiego.

Kocio

rozumiem że miliony niewinnych kobiet i dzieci które zginęły w wyniku poszukiwań słownikowych 'terrorystów' to również terroryści tylko tak trochę inaczej? mądry inaczej?

ocenił(a) film na 3
Mothyff

masz jakąś misję z tym filmem czy co? :)

pacynka58

a ty masz misję z zakładaniem tematów na forum i nie udzielaniu odpowiedzi?
prowadzę wiele rozmów pod różnymi filmami, nie wiem o co ci do końca chodzi, ?

Kocio

Też polecam ten słownik , zwłaszcza odmianę słowa "najeźdźca".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mor4

no tak, źle napisałem, ale ja głuupi jestem, szkoda że nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi tylko literówkę, ehhh poloczki.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kocio

to było pytanie retoryczne panie mądralo.

Mothyff

Po pierwsze, przecinki.

Po drugie, ortografia w pierwszym wpisie. Po polsku nie potrafisz? To nie pisz!

Po trzecie, sens, a raczej jego brak (ciągle polecam słownik języka polskiego) całego wpisu i komentarzy. Wklej tu definicję "terrorysty" ze słownika języka polskiego, a potem się do niej odnieś w kontekście filmu i tego co chciałeś powiedzieć.
Słowo 'kontekst' również sprawdź w słowniku, tak żebyśmy uniknęli nieporozumień.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mothyff

Ale nikt tak nikogo nie nazywa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mothyff

Jak można było się spodziewać... Rzeczowa pytanie = brak odpowiedzi.

Millwall

już wiemy z innych wątków że kocha pan bezgranicznie wielkiego brata amerykę, amerykę po prostu trzeba kochać, oni nikogo nie najeżdżają, nikogo nie zabijają, a 500 tysięcy dzieci i kobiet w wyniku nalotów na irak to pewnie japończycy przypadkiem.
ps
-''ale nikt tak nikogo nie nazywa'' jest wspomnianym przez pana pytaniem czy odpowiedzią?

Mothyff

Jest prośbą o wyjaśnienie tej intrygującej kwestii.

PS. Dlaczego 500 tys? 5 miliardów nie brzmi lepiej?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mothyff

Tak samo, jak wystarczy chcieć odpowiedzieć na pierwszy post, choć mimo trzech kolejnych wciąż nie poznałem odpowiedzi?

Millwall

na jaki znowu post? czy stwierdzenie - ale nikt nikogo tak nie nazywa. jest dla pana pytaniem że szuka pan odpowiedzi i nazywa to pytaniem? Dla mnie i każdego jest to stwierdzenie, nie wiem jak mam odpowiedzieć na stwierdzenie. Proszę postawić pytanie kończące się znakiem zapytania i na tyle jasne żebym wiedział o co chodzi, ogólnie czy konkretnie o film. Bardzo chcę odpowiedzieć ale nie widzę nigdzie pytanie więc siłą rzeczy nie wiem o co panu chodzi, może o to żebym policzył ile razy w filmie pada słowo terroryzm lub terrorysta??

Mothyff

Jak już napisałem wyżej, kwestia "ale nikt tak nikogo nie nazywa" była prośbą o rozwiązanie owej zagwozdki, zaproszeniem do dyskusji na ów temat. Ale, dobrze, mogę sprecyzować. Zatem - kto nazywa terrorystą obrońców kraju? Jakiego kraju? Gdzie?

Millwall

“Mówi się że terroryzm jest bronią słabych, ale to ideologiczne zakłamanie.
Terroryzm jest przede wszystkim bronią silnych.
Stany Zjednoczone nazywają własny terroryzm walką z terroryzmem”

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mothyff

Podaj jakiś przykład na poparcie stwierdzenia ,ze terroryzm to broń silnych.
Silny wysadza w powietrze wojsko nie cywili.
Stany stosują metody terrorystyczne owszem ,bombardowanie Bagdadu i wiele innych zbrodni jakie mają na koncie to działania terrorystyczne. Ale jak mozna islamskich degeneratów bronic? Juz spotkalem na FW kilku takich nastolatków mądrych którzy twierdzili ,ze RIRA wysadzajaca wlasnych rodaków to bojownicy o wolność (chociaz IRA juz dawno sie dogadala z angolami ws.Irlandii). Przeczytalem tez ,ze nie powinienem jezdzic do krajów typu Irlandia polnocna bo mogę dostać od bohatera granatem.
Tylko dzieci potrafią bronić zbrodniarzy i bawic sie w relatywizm. Kiedy ktoś ma wlasne dziecko zaczyna inaczej widziec swiat.

Ottiss14

nadal nic nie rozumiesz, a zdaniu, które napisałem nie chodzi o dosłowne tłumaczenie kto jest silny a kto słaby, chodzi o to że amerykanie wymyślili nazwę - terroryzm, tylko po to żeby zagarnąć ropę.
Nie bądź banalny i nie ubliżaj mi od dzieci bo już dawno dzieckiem nie jestem.

Mothyff

Nie napisałem nigdzie ,że Ty konkretnie jesteś dzieckiem. Amerykanie nie wymyślili slowa "terroryzm" i fakt ,ze ich rzad to najniebezpieczniejsi terroryści nie znaczy ,ze nie ma terrorystów. Choć faktem jest ,ze amerykanie z podatków finansują w zasadzie wszystkie znaczące grupy terrorystyczne np. Bractwo Muzulmanskie ,przedluzenie Al Kaidy (program zbrojeniowy dla talibów). Brat Obamy jest ich skarbnikiem ,a Obama osobiście wydal zgodę na użycie przez nich broni chemicznej na cywilach. Jak wjechaliby do Polski i mordowali cywilów też by opowiadala swiatowa propaganda o wyzwoleniu spod faszystowskiego buta.

Ottiss14

Sam sobie odpowiedziałeś więc czego nadal nie rozumiesz? Czy Polacy też byli terrorystami broniąc się przed szwabami?

Ottiss14

islamskich degeneratów? żartujesz? ilu cywili zabiła usa - 500, 600 tysięcy? może więcej? czy to że oni nie chcą patrzeć na wybite swoje rodziny od razu muszę być degeneratami?

Mothyff

Terrorysta to osoba mordująca cywili najogólniej mówiąc. Każdy kto to robi jest degeneratem i zasluguje tylko na śmierć.

Ottiss14

Ok, jasne że tak - tylko ja błagam błagam lalalala (jak w tej piosence że on błaga), więc błagam aby ktoś kto zabija powiedzmy 600 tysięcy cywili nie mówi że nie jest terrorystą, niech nie wmawia nikomu że robi to dla dobra ludzkości, i że tamci terroryści są gorsi bo zabili powiedzmy 30 osób. No i że wypowiada wojnę terrorystą, - bo napadając na kraj i zabijając tysiące ofiar sam jest gorszym terrorystą od tego którego napada. Wniosek - rząd usa jest degeneratem i zasługuje na śmierć!

Mothyff

Zgadzam się w całej rozciągłości.

Ottiss14

w takim razie skąd te pytania do mnie w poprzednich postach skoro pan się zgadza i rozumie jak należy?

Mothyff

Polskie oddziały AK podkładające bomby pod niemieckie pociągi to też terroryści ;P


Terminem "terroryzm" żongluje się dowolne w zależności od tego, jakie cele polityczne chce się osiągnąć ;)

ocenił(a) film na 5
Mothyff

Bo jest mentalnym analfabetom.

shamar

łahahaha ale się uśmiałem boki zrywać - jesteś coool gimbusie.

ocenił(a) film na 5
Mothyff

Jeśli ja mam być gimbusem to ty jesteś na poziomie przedszkola. Łatwy do ośmieszenia.

"dlaczego jak ktoś broni swego kraju przed najeźdźcom nazywany jest terrorystą?"

A dlaczego, JEŚLI ZACHÓD JEST TAKI ZŁY i ZGNIŁY, islamskie mordy emigrują tam na potęgę? Dlaczego nie siedzą na swoich islamskich dupach w swoich islamskich, zajebi... krajach, tylko kolonizują zachód?

shamar

i nie można było tak od razu? musisz rzucać gimbusowskim gównem ośmieszając się na wstępie?

przeczytaj parę książek to może się dowiesz, albo ja ci powiem, będzie szybciej -
kraje zachodnie wysysają jak pasożyty surowce za bezcen z krajów bliskiego wschodu, jeśli jakiś kraj ma jeszcze jako taki rząd to ulepszy swój kraj i w takich Emiratach (Dubaj) jest pięknie i my tam jedziemy się zachwycać wspaniałym miastem sto razy bardziej nowoczesnym niż zapyziała Warszawa itp.
Jak jakiś kraj chce podnieść cenę - usa włazi jak do siebie, zabija przy okazji napaści 600 tysięcy dzieci i kobiet rozerwanych na kawałki w wyniku nalotów lub spalonych napalmem., obstawia rząd swoimi marionetkami, a ludzie bidują nadal.
Jeśli zachód płaciłby uczciwą cenę za ropę i pieniądze te szły by do ludności, byłyby to najbardziej rozwinięte kraje, a tak to właśnie przez nas muszą pluć do kebaba w budce bo zachód ich okrada i nie pozostawia nic.
Kiedyś zabijaliśmy ich za inną wiarę, za inną kulturę, myśleliśmy że jesteśmy lepsi bo mamy inny kolor skóry, teraz giną bo chcemy ich ropę, - jesteś z siebie dumny?



ocenił(a) film na 7
Mothyff

Co to jest uczciwa cena?Skąd się bierze?Kto ją ustala?Oni nas zabiją za wiarę też.Wiesz kto zaczął?Czy to że Dubaj tak pięknie wygląda to tylko ropa?Mając tak dużo forsy nie wykorzystują niewolniczej pracy tysięcy cudzoziemskich robotników?Nasza wina,że ich władza żle dzieli dochód narodowy?

jacpod

nie rozumiem pytania więc proszę napisz o co ci właściwie chodzi?

Mothyff

Trudno Ci nie przyznać racji. Niestety :((
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Mothyff

A kogo masz konkretnie na myśli? Talibów? Talibowie najechali Afganistan z terytorium Pakistanu.

skalp_el

Talibowie (paszto طالبان Taliban z arab. طالب, ṭālib – student, uczeń) - fundamentalistyczne ugrupowanie islamskie (sunnickie), powstałe we wrześniu 1994 r. w Kandaharze w Afganistanie.

Mothyff

Szkoda że nie ma opcji "ignoruj".
Dodałbym kilku gamoni, aby nie musieć nigdy wdawać się w dyskusję.
Byli by dla mnie przezroczyści, niewidzialni.
I świat byłby lepszy.

Olaf_Ragnarson

napisz o co ci chodzi albo wypad z mojego tematu - świat bez trolli rzeczywiście byłby lepszy więc wracaj do swej jamki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones