PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491214}
6,0 4 735
ocen
6,0 10 1 4735
Zgorszenie publiczne
powrót do forum filmu Zgorszenie publiczne

żaden aktor pochodzący z poza Górnego Śląska nie jest
w stanie używać śląskiej gwary...

funiol

co racja to racja-gorol nigdy niy chyci akcyntu.

kasjan45

ja znam ludzi co urodzili się w POLSCE potem mieszkali w tzw. hanysowie i nie jeden Ślązak nie mógł uwierzyć ze koleś jest gorolem np. z sosnowca

ocenił(a) film na 5
funiol

Film nie jest kiepski, ale gra czy raczej "gwara" w wykonaniu Czeczota jest fatalna! Już w pierwszej scenie słychać było sztuczność jego godki. Gdyby zamiast Czeczota obsadzić w tej roli prawdziwego hanysa, to film byłby zdecydowanie lepszy dla mnie. Dlatego daje tylko 5 - za źle dobraną obsadę, bo za fabułę dałabym 7,5 :)

ocenił(a) film na 6
funiol

Jak dla mnie osoby, która jest laikiem akcent aktorów nie jest zły i nie słyszę jakichś błędów w wymowie. Film jest niezły miłość można znaleźć wszędzie nawet w familoku.

użytkownik usunięty
Ewelina10070

To prawda, mówienie dla aktora to jedno z najtrudniejszych umiejętności. Ale ja bym się nabrała godką Czeczota.

funiol

Jakoś cała polska się podnieca U pana boga a tam dialekt jest chyba jeszcze bardziej żenujący i nic wspólnego nie ma z Podlasiem ...

perun_6

oo dsokładnie
ps. mogli zrobić film po kaszubsku nie jeden Hanys i Polak by se język połamał :)

ocenił(a) film na 8
funiol

Przesada, jestem ze Śląska i dla mnie jest oki. uśmiałam się po pachy :-)

użytkownik usunięty
kasiaosiedmiutwarzach

No, ja to samo, a też jestem z górnego Śląska :) Naprawdę, nie słyszałam żadnej sztuczności. Film rewelacyjny.

funiol

Dla wszystkich czepiających się gwary. Jak by mieli robic na 110% film ze sląską gwarą to zaden "gorol" by nie ogarnał filmu :) Mam rodzine na Śląsku i czasami ciezko bylo ich zrozumiec. A po za tym.... nie narzekajcie... moze wpadnie ktos na nakrecenie filmu po...kaszubsku?:p

ocenił(a) film na 7
funiol

Cza było wzionść piyrszego lepszego paciuloka żeby przeczytoł scenariusz i poprawił. Kto tak godo do pierona? Ino gorole co udają hanysów.
Jakby baba przyszła i pedziała "słoiki przyniosłam" to od razu mo przerąbane. Na ślasku są krauzy! Nikt nie godo słoiki! To INO jeden przykład z wielu. Autorzy chyba mieli problem czy aktorzy mają mówić po polsku czy śląsku. Wyszło ciulato. Ale ogólnie film ok.

ocenił(a) film na 8
grzmot_w_nocniku

Wygląda na to, że też tylko udajesz hanysa, bo to co napisałeś to jest tylko pseudo godka, godna co najwyżej Bercika z 'Świętej wojny'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones