PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862}

Zielona mila

The Green Mile
8,6 998 207
ocen
8,6 10 1 998207
6,7 40
ocen krytyków
Zielona mila
powrót do forum filmu Zielona mila

film dla mnie dobry, nic wiecej ale dlaczego uwazany jest za arcydzielo i stoi wysoko w rankingu
zarowno tutaj jak i na imdb? tego nie moge do konca pojac. jeszcze przesmiesznie ukazane moce
glowenego bohatera...jakies zolte swiatla, odbicie i pacjent wyleczony

ocenił(a) film na 10
dani2706

kto uwaza ten film za arcydzielo tworca tego portalu , ktory powymyslal sobie taka klasyfikacja ???

riko62

wysłów się normalnie, bo trudno Cie zrozumiec...

i nie pytałem KTO uwaza ten film za arcydzielo tylko CO W TYM FILMIE JEST TAKIEGO ze uwazany jest za arcydzielo?

patrząc na pierwsze 5 pozycji filmwebu to rozumiem pozycje Skazanych i Godfathera bo nie dosc ze to klasyki to filmy tak ciekawe, ze przez ani sekunde nie czulem sie znudzony. co prawda na ZM i FG tez nie ale Skazani na Shawshank i Godfather to dla mnie arcydziela i zasluguja na swoja pozycje a Zielona Mila i Forest Gump to dla mnie filmy dobre, naprawde dobre ale nie wiem czy dalbym im az tak wysoka pozycje. Ale z drugiej strony jakie filmy by tu wcisnac? Wcisnalbym kilka tytulow ale filmow nie uwazanych za klasyki jak ww ZM i FG tylko filmow rewelacyjnych (np. Mroczny Rycerz, Siedem, Incepcja...tak - to nie sa klasyki ale filmy zdecydowanie lepsze od Zielonej Mili czy Gumpa)

użytkownik usunięty
dani2706

I ty mi mówisz, abym nie udawał "znawcy"... Ale, co prawda, uważam, że istnieje obiektywnie dobry film. Jednak nie wydaje mi się, że możemy o tym porozmawiać, gdyż była by to naprawdę wymagająca dyskusja...

użytkownik usunięty

byłaby

To było miesiąc temu, dopiero zaczynałem wypowiadać się na filmewbie. Zrozumiałem kilka rzeczy od tego czasu, więc nie odkopuj tych tematów.

użytkownik usunięty
dani2706

Hmm... To ci akurat wyszło. Jednak obaj dobrze wiemy, że nadal uważasz to samo. Chyba, że cofasz swoje słowa. Nie zapominaj, że to właśnie ty wykopałeś ten temat chcąc udowodnić moją hipokryzję.

Tak, cofam słowa na temat Skazanych na Shawshank, gdzie mówiłem, że to najlepszy film w historii kina.

użytkownik usunięty
dani2706

Ale jaja...

ocenił(a) film na 10
dani2706

wszystko mój drogi wszystko

ocenił(a) film na 10
maciekb80

" ILUZJA " naprawde az taki dobry film ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
karpiok23

acha.Ups

dani2706

Też tego nie rozumiem, bo film był dobry, ale te efekty ukazujące moce były dla mnie po prostu śmieszne. Dodatkowo wkurzyły mnie sceny, które wymuszały płacz na siłę.

ocenił(a) film na 10
Kobain

żałuj...

użytkownik usunięty
riko62

A dla mnie film był słaby .Zbyt długi, nudny i przegadany, momentami usypiałem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
riko62

Nie oglądam tego badziewia.

ocenił(a) film na 8

hehe. Witam pana o odrębnym, specyficznym guście....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
dani2706

Nie przepadam za Terminatorem a Obcego nienawidzę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

hahahahaha

ocenił(a) film na 3
dani2706

A co jest złego w tych filmach?

ocenił(a) film na 10
jankotelegazeta23

o cos mu chodzi ale nie wiem o co , terminator i obcy , chyba nie zna klasyki kina

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
dani2706

napisze kolejny juz raz mila to film z " tekstem " to tak jak z piwem ZYWIEC - ...nie kazdy.... kpw?

riko62

takich filmow z tekstem sa dziesiatki a pewnie nawet i setki

ocenił(a) film na 10
dani2706

ale nie wiesz ktore to są , bo juz pisalem , ....piwo zywiec .... kpw ?

riko62

Stad do wiecznosci, Piknik pod wiszaca skala, Pociag, Terminator, Obyc haha

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
riko62

Nie martw się ona ma jakiś kompleks z tym iq... Ciągle o tym gada.
Śmieje się z "Pikniku pod wisząca skałą", a nawet go nie zobaczył. Jak z nim rozmawiałem, to porównał "Stalkera" z Harrym Potterem.

ocenił(a) film na 10

stelkera nie bardzo pamietam , ksiazke czytalem z pewnoscia tez, ale PIKNIK..... to jest film zajebisty ciemniaki i tak go nie pojmą , przykre to lecz prawdziwe, ogladacz polskich telenowel taki juz jest , ale pisalem o tym wiele razy...

użytkownik usunięty
riko62

Piknik rzeczywiście genialny. dani ma zazwyczaj śmiać się z filmów, których nie pojmuje swoim umysłem.
Oglądacz polskich telenowel? Mnie też tak nazwałeś. To już raczej nie obraza, a synonim człowieka, któremu nie podoba się Zielona mila.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Teraz sobie pogawędkę ucięliście a jeszcze niedawno na twoim profilku pisałeś jaki to riko62 nie jest.

Czego nie pojmuję kolego? Kolejna śmieszność ludzi, którzy uważają się za największych znawców kina - jak komuś nie spodoba się film, który ich zdaniem jest super extra i w ogóle tzn. że ten ktoś tego filmu nie zrozumiał. Wy w ogóle nie przyjmujecie do wiadomości, że każdy ma swój gust. Haha leżę i kwiczę jak takich widzę, ale fajnie z takimi pociągnąć kilka postów, bo ubaw jest naprawdę niezły.

ocenił(a) film na 10
dani2706

kurde, co ja takiego napisalem ze mi posty wykasowali? ja sie nigdy nie upieralem ze mila to arcydzielo , nie trawie tylko jak ktos wypisuje bzdety , i tyle nie podoba ci sie film twoja sprawa co mnie to obchodzi , i powtarzam najgorsze jest to ze jakis guru z tego portalu tak nawymyslal , ze arcydziela , itp inne nazwy automatycznie sa przyporzadkowane danej ilosci punktow jakie ktos sobie uzna dac. To tyle, nie musiales mi kasowac wypowiedzi bo teraz zachodze w pale co ja tam takiego zlego napisalem , czasem jestem na bani , rozumiesz ...

użytkownik usunięty
dani2706

Nie mówię nic złego o ludziach, z którymi nawiąże normalny dialog. Toteż nie będę kogoś obgadywał za jego plecami. Wtedy poczułbym się naprawdę niedobrze. Moglbyś odpowiedzieć mi na forum Stalkera. Wtedy byłaby jakaś spójność.

A tak w ogóle, to fajnie, że się dobrze bawimy. Widzę, że już przywykłeś do pisania WIELKIMI literami całe zdania... ;)

Jesteś chyba, na forum Zielonej nie za bardzo mile widziany. He he ha ha hi hi

Normalny dialog dla ciebie to taki, gdzie w końcu dwaj użytkownicy dochodzą do porozumienia? Na to wygląda :)

A na forum Stalkera nic ciekawego poza docinkiem nie napisałeś, także nie miałem jak ci odpowiedzieć :)

użytkownik usunięty
dani2706

Dobrze wiemy jak to działa: ja coś ci zarzuce, a ty odpowiadasz mi na forum innego filmu. Nasza dyskusja jest nieprzejrzysta i przez to wychodzę na hipokrytę.

Normalna konwersacja to taka, w której nie wyzywa się innych od "zer" i szanuje się zdanie drugiej osoby.

Odpowiadałem na forum innych filmów, żeby zarzucić ci właśnie hipokryzję - według ciebie jeśli film nie skłania do myślenia - jest słaby. Jeśli film powstał jedynie w celach rozrywkowych i jest rozrywką także dla młodszych widzów - jest słaby. Więc nie rozumiałem np. dlaczego LOTR oceniłeś na 8.

Trudno szanować twoje zdanie, skoro twoje zdanie jest dziwne - chcesz aby zaprzestali produkować takie filmy jak Avengers czy Iron Man. Tego nie idzie zrozumieć.
Tak samo jak tego, że ktoś z innym gustem od ciebie jest od razu gorszy.
A to, że nie podobają ci się Pamiętnik, Titanic czy inne filmy z wątkami miłosnymi to ja szanuję. Tylko chciałem się dowiedzieć, dlaczego takich filmów nie lubisz. Bo jeśli dlatego, że film jest wzruszający to ok. Dziwne, ale ok. Tylko, że i takie filmy są potrzebne i mogą być bardzo dobre. Poza tym dobra - film jest o tematyce, której nie lubię, za którą nie przepadam ale to nie znaczy, że od razu trzeba ten film uważać za słaby, bo taki Titanic to jest dzieło - i to jest obiektywne spojrzenie na film.

użytkownik usunięty
dani2706

Mowiłem i wyłącznie o Avengers (papka dla bezmuzgów). Film zupełnie nie do przetrawienia.
"Według ciebie jeśli film nie skłania do myślenia - jest słaby." - Hmmm... Nie uważam tak, to są tylko twoje domysły. Powiedziałem, że Avengers nie ma żadnego przekazu, gdyż ludzie się takowego doszukują. Nie uważam tak - jeszcze raz powtórzę. Ale już przecież ci to pisałem. Nie wiem dlaczego chcesz, abym tłumaczył ci to po raz kolejny.

Lotr to bardzo przyjemny film. Ma porządny scenariusz, bardzo ładne zdjęcia. Rozrywka na bardzo wysokim poziomie.

Nie jest to człowiek gorszy i po raz kolejny nadinterpretujesz moje słowa. Nie wiem z resztą gdzie coś takiego napisałem. Proszę o wskazanie mi tego posta.

Pamiętnik to dzieło - nie wiem czy to jest w jakimś stopniu obiektywne...
Wątki miłosne... Nie wiem dlaczego wnioskujesz, że nie lubię romansów (bo tak mam zazwyczaj takie filmy nazywać). Owszem Pamiętnik był sredni, Titanic także. Ale to nie ma nic wspólnego z tym, czy lubię romanse, czy wręcz przeciwnie.

Pewnie, że Avengers nie ma żadnego przekazu, nawet na siłę go szukając. To film o superbohaterach z efektami specjalnymi, nic innego. Jakiś wybitny ten film nie jest, ale najgorszy też nie. Nie wiem dlaczego twoim zdaniem powinni zakazać takich filmów.
Bo nie ma przekazu? Nonsens.

Nie chodzi tylko o romanse, Zielonej Mili nie lubisz, bo jest wzruszający. Jeśli Pamiętnik nie jest miłosnym dziełem (a takowe oglądasz) to wymień kilka tytułów, które są od niego lepsze.
Titanic średni? Nie wiem co masz do zarzucenia temu filmowi. Pisałem już to wiele razy - świetna muzyka, scenografia, zdjęcia, efekty specjalne, historia, wątek miłosny. Film dobrze wyreżyserowany, zmontowany, gra aktorska bez zarzutów. Sama ilość nagród powinna przekonywać (chociaż z tym też różnie i dla niektórych Oscary czy inne wyróżnienia są nic niewarte) Naprawdę nie wiem co można mu zarzucić. No chyba, że ktoś wyjątkowo nie trawi melodramatów i filmów katastroficznych. Może chodzi o to, że podobnie jak Zielona Mila wyciska łzy? Dla mnie Titanic jest filmem wybitnym od strony technicznej. Fabuła nie każdemu musi się podobać.

użytkownik usunięty
dani2706

"Bo nie ma przekazu?" - Nie wiem, czy czytasz to, co piszę. Nie "nie powinno", tylko mam nadzieję, że zaprzestaną robić takie badziewia jak Avengers. Post, którego napisanie mi wypominasz, jest trochę za "mocny" - chciałem podkreślić to, jaki byłem zawiedziony po obejrzeniu tego okropnego filmidła.

"Sama ilość nagród powinna przekonywać (...)" - No nie wiem. "Przekonywać"? Raczej zachęcać do seansu, ale na pewno nie przekonywać...

Melodramaty i romanse, które mi się podobał:
Między słowami
Garsoniera
Ostatni Mohikanin
Dzikość serca
Zawrót głowy
Moonrise Kingdom

Ballady o Zielonej i Titanicu nie napiszę. To filmy, których celem jest i wyłącznie wymuszenie płaczu, mają słabe scenariusze, historia jest mało porywająca, a czasami wręcz naiwna - krótko.

ocenił(a) film na 3

Według mnie "Titanic" to kompletnie inna liga i nie ma co w ogóle porównywać do Zielonej. Fabuła ma być prosta i naiwna tak jak dawne kino - Casablanca czy Przeminęło z Wiatrem, sam Cameron określił go jako "Romeo i Julia na Titanicu". No i czemu nie? Czasami potrzebujemy takiej prostej historii, a scenariusz jest świetny. Wymuszania płaczu nie stwierdziłem, takie coś w gówienkach typu Zielona czy Siedem Dusz, a na pewno nie jest głównym celem filmu, bo oprócz love story mamy też świetne odwzorowanie historyczne statku i jego pasażerów i to bez nadmiernego CGI z użyciem makiet i miniatur, widać również, że twórcy siedzieli w książkach, widac pasję. "Titanic" to nie arcydzieło, ale z pewnością nie zasługuje na bycie wymienionym w jednym zdaniu ze szmirowatą Zieloną Milą.

ocenił(a) film na 10

Ty piszesz same bzdury.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones