Soylent Green

Nowojorski policjant przemierza ulice przeludnionego miasta przyszłości. Podczas rozwiązywania jednej ze spraw Thorn trafia na trop afery związanej z syntetyczną "pożywką".

pokaż:
 
Charlton Heston Charlton Hestonjako:Detektyw Robert Thorn
Leigh Taylor-Young Leigh Taylor-Youngjako:Shirl
Chuck Connors Chuck Connorsjako:Tab Fielding
Joseph Cotten Joseph Cottenjako:William R. Simonson
Brock Peters Brock Petersjako:Porucznik Hatcher, szef detektywów
Paula Kelly Paula Kellyjako:Martha Phillips
Edward G. Robinson Edward G. Robinsonjako:Sol Roth
$related.related Stephen Youngjako:Gilbert
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Charlton Heston
rola: Detektyw Robert Thorn
7,8 31 głosów
Edward G. Robinson
rola: Sol Roth
7,8 16 głosów
Joseph Cotten
rola: William R. Simonson
7,3 7 głosów
Chuck Connors
rola: Tab Fielding
7,2 9 głosów
Brock Peters
rola: Porucznik Hatcher, szef detektywów
7,0 7 głosów
Leigh Taylor-Young
rola: Shirl
6,6 14 głosów

Lata 20. XXI wieku, przeludniony Nowy Jork przeżywa klęskę głodu spowodowaną katastrofą ekologiczną. Jedynym pożywieniem koczujących w każdym zakamarku miasta ludzi jest tytułowa "pożywka", której zdobycie wywołuje codzienne zamieszki. Przez świat nędzy i niesprawiedliwości, otaczający wyspy przepychu, kroczy bezwzględny policjant Thorn (Charlton Heston). Mimo szorstkich obyczajów, Thorn nie jest taki jak ludzie, których spotyka na swojej drodze. Kierują nim poczucie obowiązku, sprawiedliwości i solidarności międzyludzkiej, a przede wszystkim skrywane pod maską obojętności uczucia, przyjaźni, miłości i chęci poszukiwania szczęścia. Wszystko to doprowadza go na trop wielkiej afery, która sięga samych szczytów władzy.

 • "Zielona pożywka" to klasyczny już thriller science fiction, utrzymany w fatalistycznej konwencji świata przyszłości, typowej dla kina lat 70. i 80. Film ten, w reżyserii Richarda Fleischera i z niezastąpionym Charltonem Hestonem w roli głównej, jest ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 75%

pozostałe informacje o filmie
Zielona pożywka

muzyka:
zdjęcia:
na podstawie:
 
oceń twórców
dystrybucja:
Warner Home Video
studio:
 • Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (
  • przedstawia
  )
 • Walter Seltzer Productions
inne tytuły:
(więcej...)
 • Podczas kręcenia filmu umierający na raka aktor Edward G. Robinson był niemal zupełnie głuchy. Był w stanie usłyszeć tylko słowa wypowiedziane bezpośrednio do jego ucha. Utrudniało to kręcenie filmu, bowiem większość scen z jego udziałem trzeba było wielokrotnie powtarzać, aż Robinson załapie rytm dialogu i będzie w stanie wypowiedzieć swoje kwestie tak, jakby faktycznie słyszał rozmówcę.
 • Pamiętna scena posiłku Thorna i Rotha oryginalnie nie znajdowała się nawet w scenariuszu, ale została zaimpowizowana przez Charltona Hestona i Edwarda G. Robinsona na prośbę reżysera Richarda Fleischera.
 • W fabryce Zielonej Pożywki, Thorn powala dwóch jej pracowników. Gdy upada drugi, można zauważyć, że przewraca się na specjalnie przygotowany do upadku materac.
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o