The Snow Walker

plakat - Zimne piekło (2003)

opisy filmu

(4)
  • Jest rok 1952. Charlie Holliday (Barry Pepper) jest pewnym siebie pilotem, który nie widzi nic oprócz siebie samego. W czasie rutynowej roboty Charlie bierze na pokład chorą kobietę Kanaalaq (Annabella Piugattuk) i w dwójkę planują powrót do domu. W czasie lotu mają jednak problemy z jednym z silników i samolot rozbija się. Oboje muszą teraz przeżyć w odległych krańcach arktycznych krain.

  • Jest rok 1953. Charlie Halliday jest pilotem, który po przeżyciach w czasie II Wojny Światowej, zaczyna pracować w firmie lotniczej, specjalizującej się w lotach nad pustkowiem Północno Zachodniej Kanady. W czasie jednego z rutynowych lotów, pełen uprzedzeń i oporów, zabiera na pokład chorą Indiankę z plemienia Czukotów. Los sprawi, że w wyniku dramatycznych okoliczności, to spotkanie całkowicie odmieni jego lekkomyślną dotąd egzystencję.

  • Podczas rutynowego lotu nad Arktyką pilot Charlie spotyka grupę inuickich rybaków, którzy proszą o odwiezienie do szpitala ciężko chorej dziewczyny Kanaalaq. Gdy samolot rozbija się setki kilometrów od cywilizacji na zamarzniętym jeziorze, dziewczyna cierpliwie uczy go współżycia z dziką przyrodą i sposobów na przetrwanie. Początkowa niechęć pilota zamienia się w głęboki szacunek dla prawideł tego życia, dla wiedzy i siły ducha Kanaalaq. Ta epicka opowieść o dwójce ludzi, walczących o przetrwanie na bezlitosnych połaciach kanadyjskiej Arktyki klimatem nawiązuje do słynnego "Tańczącego z wilkami".
    [Opis dystrybutora]

  • Charlie, dawny pilot myśliwców, pracuje przewożąc towary i ludzi wodolotem do małych wiosek, gdzieś na wiecznie zimnym pustkowiu. Pewnego razu Charlie odwozi do jakiejś dziury ważnych biznesmenów, następnie, kiedy przywiózł Eskimosom beczki, ci proszą go, żeby zabrał ze sobą chorą dziewczynę- Kanaalaq. Niechętnie to robi. Zgadza się dopiero, gdy otrzymuje kły morsa. Kiedy wracają, nagle dochodzi do katastrofy i samolot rozbija się w bagiennym jeziorku, gdzieś w dużej odległości od planowanej trasy lotu.
    Początkowo Charlie jest nieufny wobec swojej towarzyszki, uważa się za lepszego, pokazuje cały czas swoją domniemaną wyższość. Z czasem, mimo oporów, pokonuje uprzedzenia i zaczyna doceniać umiejętności Kanaalaq- znajomość przyrody i przetrwania.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe