PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645341}

Zimowa opowieść

Winter's Tale
6,4 30 753
oceny
6,4 10 1 30753
2,8 4
oceny krytyków
Zimowa opowieść
powrót do forum filmu Zimowa opowieść

Już dawno nie widziałem tak dobrego filmu, który oglądałem jednym ciągiem, a i nie ukrywam,
także się wzruszyłem lekko w paru miejscach - a to jest trudne w moim przypadku (ostatnio przy
Meet Joe Black). Pięknie zrealizowane sceny, bardzo dobra gra aktorska. Według mnie to
większość negatywnych opinii jest już chyba przez osoby zepsute ilością oglądanych produkcji,
oczekujących nie wiadomo czego idąc myślą "apetyt rośnie w miarę jedzenia". Ja jestem
odbiorcą, dla którego najważniejszym elementem w filmie to nie analizować, gdy nie ma
potrzeby i nic mnie nie rozprasza. Są filmy, które wyłączam po 15min, bo ilość skandali, tanich
efektów i słabej gry aktorskiej jest tak duża, że nie wciąga mnie fabuła. Natomiast tutaj
oglądałem z pełnym zainteresowaniem, z nastawieniem na klimat baśniowy. Polecam i od razu
powiem, tak, jako 32 latek naprawdę dużo produkcji obejrzałem i cenię wiele produkcji (kina
ambitnego nie ruszam), i uważam, że ten film jest bardzo dobry!

StudioAlone

Całkowicie się z tobą zgadzam... Nic dodać, nic ująć :)

ocenił(a) film na 9
StudioAlone

"Natomiast tutaj oglądałem z pełnym zainteresowaniem, z nastawieniem na klimat baśniowy."
No właśnie, jak ważne jest NASTAWIENIE.
W baśni wszystko jest możliwe, nawet latający koń, który jest psem, dobrym duchem, albo kimkolwiek.
Ja również ten film oglądałem z przyjemnością.
I jakie to ma znaczenie, że książka jest lepsza.
Oceniajmy film jako oddzielny produkt i nie czepiajmy się detali.
Dla mnie to było dwie godziny oderwania się od podłości świata.

StudioAlone

Nie pamiętam kiedy oglądałem tak dobry film:)
Szkoda że dowiaduje się o książce po fakcie, nawet nie pomyślałem o tym, że może być to adaptacja, a z miłą chęcią najpierw sięgnąłbym właśnie po książkę:(
Prawdę mówiąc, to zdziwiłem się, że tak niskie oceny ma ten film. Czy ludzie mają serce z kamienia, czy tak ciężko im uronić łzę? Nie rozumiem, że nie liczy się dla nich przedstawiona historia, fabuła, tylko oceniają wszystko racjonalnie... Bądź co bądź dla mnie film świetny, POLECAM!!!

ocenił(a) film na 9
StudioAlone

Już się bałem, że pozostałem sam z tym zachwytem:) Doczepić się zawsze można, zawsze można doszukiwać się bezsensu i wręcz nierealnie śmiesznych scen, ale w przypadku tego filmu....niektóre z nich były akceptowalne i w gąszczu tej bliskości z bohaterem, jego rozpaczy i zawieszeniu w czasie....były one jedynie miłym uzupełnieniem. Z przyjemnością obejrzę go raz jeszcze i jestem ciekaw czy drugi raz też mnie ruszy w głębi - stawiam, że tak - pomimo,faktu, że raczej bliżej mi kamienia:)

ocenił(a) film na 8
StudioAlone

Dokładnie .Jestem 30 letnim facetem,a wzruszyłem się kilka razy a to świadczy tylko o filmie.Bardzo dobre i oryginalne kino na swój sposób.

mackal83

Piękne wszystkie opinie,jestem zachwycona,dla mnie ten film był po prostu magiczny,a aktorzy -rewelacyjni.

ocenił(a) film na 8
StudioAlone

Miałam podobne wrażenia. Film całkowicie mnie oczarował, zachwyciła mnie jego baśniowość i pozytywność, a do tego ujęły mnie piękne zdjęcia i fantastyczne ujęcie fabuły. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones