PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586583}

Zjawa

The Revenant
7,2 267 582
oceny
7,2 10 1 267582
6,5 44
oceny krytyków
Zjawa
powrót do forum filmu Zjawa

15 pierwszych minut filmu i 15 min koncowych to rzeczywisty czas trwania filmy a reszta to wedrowki Leosia i zachwyt nad przyroda jak z programu National Geographic...konkretna wina filmu nie jest gra aktorow ktorzy starali sie jak mogli lecz beznadziejny scenariusz :/ Przerost formy nad trescia to odpowiedni frazes adekwatny do oceny filmu...

ocenił(a) film na 6
slevincalabria

W sumie to się zgadzam...cała zemsta zamyka się w 15 minutach...:/
A ponoc to miałbyc film..O ZEMŚCIE..
nie dośc, że moim zdaniem za długi ten film to jednak 4/5 filmu o puszczach, lasach, zdobyciu konia i zamarzaniu Glass'a..a raptem 1/4 o tej całej zemście..:/
Widoczki ładne, ale szczerze...już czekałem kiedy w końcu albo go ktoś dopadnie, ale zamarznie...zdążyłem nawet zapomniec parę razy, że Glass'owi chodziło o zemstę...no ale :)

ocenił(a) film na 9
slevincalabria

Jak żądasz akcji to idź oglądać tranformersy albo matrixa.

ocenił(a) film na 9
slevincalabria

Nie zauważyłeś realizmu? Nie tylko w naturze, walce o przetrwanie, brutalności, ale też dialogach - widać że postacie są z krwi i kości, nie zachowują się jak pacynki w typowych blockbusterach...
Chyba nie rozumiesz na czym polega kategoria zdjęć filmowych... To nie oznacza, że są piękne zdjęcia przyrody - skał, rzeki, lasu, zachodu słońca itp. Nie o ładne obrazki wyłącznie chodzi... Zdjęcia to przede wszystkim: umiejętna praca kamery, uchwycenie w najlepiej możliwy technicznie i artystycznie każdego ujęcia filmu, a zatem nie tylko krajobrazu, lecz tego jak Leo się czołga, jak płynie, jak walczy o życie itp. Zdjęcia mają pokazać nie tylko idealnie uchwycony obraz, lecz dodać większych emocji, realizmu do poszczególnych scen. Naprawdę nie widziałeś świetnych zdjęć od dołu, ukazujących bohaterów w walce z ludźmi czy żywiołem?

ocenił(a) film na 3
slevincalabria

Mam osobny temat na forum i zgadzam się całkowicie. Przerost formy nad treścią. Ciekawa historia zupełnie niepotrzebnie "ulepszana" przez scenarzystów. Oscar dla diCaprio moim zdaniem bardziej za całokształt niż za tę rolę. Nie przekonał mnie w tym filmie.

ocenił(a) film na 9
slevincalabria

sugeruję bys zachwycał się tymi bajkami co masz w ulubionych, którym dajesz po 10 punktów, czyli generalnie kino dla dzeiciaków ery pokemonów i późniejszej gimbazy.
Do ambitniejszego kina oczy i łapy z daleka precz!

ocenił(a) film na 6
slevincalabria

Masz rację. Mało kiedy jest ta trafne określenie o przeroscie formy nad treścią

ocenił(a) film na 5
slevincalabria

No mnie też film jakoś nie ujął

ocenił(a) film na 1
slevincalabria

Drugi raz oglądam, żeby się nie pomylić. Jeden daję jedynie wówczas, kiedy ktoś robi sobie ze mnie jaja.

Amerykanie mogą sikać z zachwytu. Ja - tutaj- oceniam toto na 1.
Dziękuję, pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones