PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6152}

Zjawy

High Spirits
6,4 1 458
ocen
6,4 10 1 1458
Zjawy
powrót do forum filmu Zjawy

I zamiast poszperać, sięgnęłam do mojego zestawu "chcę zobaczyć". Film "Zjawy" tkwił w nim od 2012 roku, opinie na filmwebie (poza chyba jedną) dobre, pomyślałam - dlaczego nie? Jakby tego było mało, namówiłam na obejrzenie jeszcze dwie osoby :) Sam pomysł na film jest dobry, ale coś poszło nie tak. Film próbuje być komedią fantasy, ale do zaoferowania ma nieskładną fabułę, ograne żarty, nudnych bohaterów, dziecinne efekty specjalne i nieprzekonujący wątek romantyczny. Nie daliśmy rady obejrzeć do końca. Trudno powiedzieć czy to wina złego scenariusza, czy - tak jak twierdzi reżyser - nie miał wpływu na montaż i tym samym efekt końcowy (zastanawiał się nawet nad wycofaniem swojego nazwiska). Tak więc niestety nie podzielam zachwytów, wielka szkoda, tylu fajnych aktorów w obsadzie a efekt mizerny.
Jeśli wahasz się czy obejrzeć ten film czy nie, zachęcam do odpuszczenia i obejrzenia "Pogromców Duchów", albo innych fajnych starych komedii, niekoniecznie fantasy (Skarbonka, Na przedmieściach, Dama za burtą, Kocham cię na zabój, Najlepszy kumpel itp.)

dorota10

No cóż kwestia gustu - Nie zauważyłem że fabuła była nieskładna bo jest to ona raczej prosta jak drut :) .

Film przypomina mi raczej ''Szok z żuka'' obie produkcje zresztą z tego zsamego roku .

ocenił(a) film na 7
dorota10

Mam inne odczucia. 1. Film nie próbuje być komedią fantasy, bo nią nie jest, to po prostu horror komediowy. 2. Fabuła jest bardziej niż składna. 3. Jeżeli uważasz, że żarty są (były) ograne, to napisz, gdzie nie są (komedie mają określony zasób żartów); efekty nie są dziecinne, taka jest tu konwencja; z równym powodzeniem możesz nazwać dziecinnością twórczość Monty Pythona; wg Ciebie, jak powinien wyglądać przekonujący wątek romantyczny? 3. Zachwytów nie musisz podzielać, tak jak nie muszę podzielać (i nie podzielam) Twoich rekomendacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones